Каршерінг: габарити і термін оренди зростають. Що ще змінилося за рік після пандемії?

18

Каршерінг почав активно розвиватися у нас 6 років тому, і зростання попиту на послугу щохвилинної оренди автомобілів тривало аж до пандемії. На щастя, кризу змінили нові тренди, активно змінювалася і аудиторія.

За даними столичного оператора делімобіль, в порівнянні з 2020 роком кількість поїздок зросла більш ніж на 60%, а по з 2019-м – більш ніж в два рази. Зараз послугами тільки одного делімобіля на добу відбувається близько 120 000 поїздок, при цьому зростає як дальність, так і середній час.

Один із трендів, що стартували влітку 2020 року і отримали повноцінний розвиток в 2021-му – активний внутрішній туризм і попит на міжміські поїздки. До 2020 року каршерінг сприймався клієнтами переважно як внутрішньоміський вид транспорту, проте закриття кордонів і карантинні обмеження вивели автотуризм і туризм «вихідного дня» на новий рівень.

За результатами власного дослідження делімобіль, кількість поїздок на відстань більше 150 км від москви зросла трохи більше ніж в два рази (c 16 000 до 42 000). У топ популярних туристичних напрямків в сусідніх з московською областях увійшли твер, володимир і суздаль, рязань і плес, ярославль, ростов великий і кострома. А найпопулярнішими напрямками для відпочинку в підмосков’ї стали серпухов, сергієв-посад, істра (новий єрусалим), яхрома і коломна.

Так, з санкт-петербурга користувачі можуть відправлятися в автоподорожі по карелії, з новосибірська в шерегеш, з казані в самару або ульяновськ. За рік було відкрито більше 450 напрямків для туризму по всій росії, а також запущена робота сервісу в двох нових містах – ростові-на-дону і казані.

Зростає і кількість добових орендів. Багато городян продовжили працювати віддалено і беруть автомобілі в тривалу оренду для того, щоб продовжити роботу на дачах або в будинках відпочинку.

Ще один цікавий тренд-активне зростання жіночої аудиторії в каршерінгу: більш ніж на 38% за період з січня по серпень рік до року. Рекордсменом серед 11 міст присутності делімобіль став санкт-петербург. Тут кількість користувачів серед жіночої аудиторії зросла в 1,7 разів порівняно з 2020 роком. Так що в третині каршерінгових машин північної столиці встановлені дитячі крісла.

Зростання аудиторії користувачів каршерінга і збільшення числа поїздок стали головними драйверами нарощування автопарків. Делімобіль за рік збільшив автопарк на 4.500 машин до 17 000 штук. За рік після пандемії розширився і модельний ряд. У парку делімобіля з’явилися kia rio x, volkswagen polo vi, skoda rapid, volkswagen tiguan, audi a5, audi tt, kia stinger і фургони ford transit.