Доставка майбутнього: mercedes-benz показав електричний фургон з запасом ходу 1000 кілометрів

28

Sustaineer (від sustainability pioneer) в буквальному сенсі очищає вулиці, по яких переміщається: в нижній частині кузова фургона встановлені потужні фільтри mann+hummel, «всмоктуючі» бруд з дороги, включаючи найдрібніші шматочки автомобільних покришок і пил від гальмівних колодок. У mercedes-benz уточнюють, що фільтри підлягають заміні раз на рік.

Сам фургон виготовлений з перероблених матеріалів. Наприклад, панелі днища зроблені з переробленого поліпропілену, використовується фарба на водній основі з низьким вмістом органічних розчинників, а перегородка між кабіною і вантажним виконана з рослинних матеріалів.

Не обійшлося і без “розумних” технологій, на зразок системи розпізнавання обличчя водія і автоматичного відкривання багажних дверей для навантаження: за підрахунками компанії, за 150 доставок економія часу від цієї функції складе 25 хвилин. Крім того, sustaineer оснащений камерами і датчиками, які стежать за станом дорожнього полотна. При виявленні небезпеки на дорозі фургон може обмінюватися цією інформацією з іншими автомобілями.

В арсеналі mercedes-benz вже є електричні комерційні evito, evito tourer, esprinter і eqv, а на підході ecitan і eqt. Що ж стосується sustaineer, то поки він знаходиться в статусі концепту, покликаного продемонструвати бачення майбутнього сфери доставки: ймовірно, деякі технології, застосовані на sustaineer, надалі можуть бути використані на серійних автомобілях марки.