Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

316

Ось якими функціями в машині ми користуємося неправильно.

У сучасних автомобілях функцій стало більше, ніж у перших супутників, запущених у космос. І з кожним роком автомобілі стають все складніше і складніше. Їх обчислювальні потужності вже давно перевершили потужність комп’ютерів, контролюючих політ «Аполлона» на Місяць.

Не дивно, що багато водіїв не пам’ятають про багатьох опціях і функції в сучасних машинах, точно також як не здогадуються про всі можливості сучасних смартфонів. Але є в машині функції, які, незважаючи на те що вже давно знайомі водіям, які використовуються автолюбителями не за призначенням.

Як ви думаєте, чи правильно ви використовуєте дзеркала заднього виду, коробку передач, ручник, функцію рециркуляції повітря в салоні і належним чином виробляєте гальмування на дорозі? Виявляється, за статистикою, більше половини водіїв щось одне з перерахованого вище роблять неправильно. Давайте тепер розглянемо кожен момент більш докладно.

Дзеркала заднього виду

Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

Ви впевнені, що дзеркала заднього виду у вашу машині налаштовані, як годиться? Чи знаєте ви, що, за статистикою ДТП, однією з найбільш частих причин аварій на дорозі є зіткнення автомобілів при перестроюванні? І справа тут у сліпих зонах, що утворюються із-за неправильної установки дзеркал заднього виду. Так, звичайно, тут все залежить від типу та класу автомобіля і від його конструкції. Є в автосвіті автомобілі з жахливою оглядовістю, де налаштувати належним чином дзеркала практично нереально. Але в більшості автомобілів зробити це все-таки можна.

На жаль, багато водіїв неправильно регулюють дзеркала.

Проблема в тому, що люди думають, що вони повинні в бічних дзеркалах заднього виду бачити край своєї машини. Для більшості водіїв це проблема комфорту. Багато хто, наприклад, вважають, що якщо в бічних дзеркалах вони не бачать задню частину своєї машини, значить, дзеркала неправильно відрегульовані. І багато в чому це чистої води психологія. Таким чином, водії хочуть бачити в бічних дзеркалах, де знаходяться інші автомобілі щодо їх власної машини. Налаштування дзеркал так, щоб у них було видно задній край машини, заспокоює водія і робить процес водіння більш комфортним.

Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

Але ось в чому справа. Якщо ви відрегулюєте свої дзеркала так, щоб задній край вашої машини було видно у лівому дзеркалі, тільки якщо ви нахиліть голову вліво, або видно в правому дзеркалі, тільки коли ви нахиліть голову вправо, то, коли ви будете сидіти прямо і ваша голова буде в нормальному положенні, ви зможете бачити у бічні дзеркала заднього виду автомобілі, які при стандартній регулюванню найчастіше виявлялися в сліпій (невидимої) зоні.

Ще одна крута річ при такому регулюванні бічних дзеркал. Так, якщо ви нахиліться трохи вперед і подивіться в дзеркало заднього виду, то побачите ще більше. Тобто ви звузите сліпі зони вашої машини до мінімуму. В залежності від типу/класу/марки і моделі автомобіля в більшості випадків ви зможете налаштувати бічні дзеркала заднього виду так, що вам не знадобиться перевіряти наявність автомобілів в сліпій зоні.

Правда, зверніть увагу, що цей спосіб працює тільки при русі машини по прямій. При кривому русі ця техніка не може працювати, і вам все одно доведеться, перш ніж перебудуватися, повернути голову в бік, щоб перевірити наявність транспортних засобів збоку вашого автомобіля.

Так, після того як ви налаштуєте дзеркала заднього виду таким чином, перші кілька днів вам буде некомфортно керувати автомобілем, але потім ви звикнете до нового позиціонування.

Гальма, або Чому ми самі собі створюємо пробки

Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

Як ви ставитеся до пробок на дорогах? Що за питання, звичайно, більшість з нас ненавидять пробки, як курс долара у валютах і як цінники на АЗС. Але чи знаєте ви, що дуже часто причини пробок криються в нас самих? Так-так, ми самі собі дуже часто створюємо пробки на рівному місці.

І таких причин дуже багато, починаючи від банального недотримання дистанції і порушення ПДР і закінчуючи неповагою один одного на дорозі, а також неправильним стилем водіння. Наприклад, чи знаєте ви, що від того, як ви користуєтеся педаллю гальма, залежить дорожня ситуація на дорозі?

Гальма грають в машині важливу роль безпеки дорожнього руху, але також і стають головними винуватцями пробок на дорогах. Водії часто натискають на гальма, коли занадто близько під’їжджають до впередиидущей машині. І добре коли впередиидущий автомобіль несподівано почав різко гальмувати. Але найчастіше водії самі винні, що їм доводиться гальмувати, так як не прогнозують заздалегідь дорожню ситуацію, різко натискаючи на гальма, щоб збільшити стрімко скорочується дистанцію до іншого автомобіля.

Наприклад, багато хто з нас, побачивши вдалині потік машин, який дещо уповільнив свій хід, не починають заздалегідь знижувати швидкість, щоб вирівняти її з впередіідущімі. В результаті ми починаємо натискати на педаль гальма, тільки коли вже близько під’їжджаємо до іншого автомобілю. Використовуючи педаль гальма, щоб швидше знизити швидкість, ми змушуємо водіїв позаду нас зробити те ж саме і так далі. Так утворюється пробка на рівному місці.

Ось вам приклад з відео, яке показує ударну хвилю, що утворюється з-за неправильного використання гальм багатьма водіями. На жаль, ролик не дуже якісний, але феномен ви побачите:

Ви напевно замислювалися не раз за кермом, задаючи собі питання «Чому ця пробка з’явилася з нізвідки?». Ви не повірите, пробка може бути спровокована всього одним молодим водієм, який не може нормально їздити. Якщо б всі залишали навколо себе трохи більше простору, пильніше дивились вперед і назад і не тиснули на педаль гальма без приводу або занадто пізно, то, повірте, дорожня ситуація на дорогах була б краще.

На жаль, ми не бачимо, що дорожня обстановка зміниться найближчим часом. Особливо в це не віриться, коли люди, незважаючи на заборону в законі, стали частіше користуватися телефоном за кермом, який відволікає всіх водіїв і також є головним винуватцем утворення заторів на дорозі.

Система рециркуляції повітря в салоні

Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

Більшість людей натискають на цю кнопку, коли в літній час сідають в гарячу машину. Багато водії залишають цю функцію включеною весь час. Ця кнопка активує функцію рециркуляції повітря в салоні автомобіля. При включенні цієї функції система вентиляції закриває зовнішні повітрозабірники і просто рециркулює наявний повітря всередині салону автомобіля.

Коли люди натискають на цю кнопку, вони зазвичай чують більше шуму від вентилятора в системі вентиляції салону. Багато водіїв помилково вважають, що це означає, що їх система кондиціонування повітря починає переміщати більше повітря в салоні і, відповідно, відчувати навантаження, щоб зробити повітря більш прохолодне. Але насправді все якраз навпаки.

При натисканні на кнопку рециркуляції повітря в салоні при включеному кондиціонері ваш автомобіль змушений охолоджувати гаряче повітря, який знаходиться тільки всередині салону. При працюючій рециркуляції повітря кондиціонеру не потрібно охолоджувати тепле повітря з вулиці. Але тим не менше система рециркуляції, як правило, не допоможе вам прискорити час охолодження гарячого салону.

По-перше, при включеній системі рециркуляції проточна система вентиляції салону не допомагає витісняти гаряче повітря з салону. По-друге, перекривши надходження свіжого повітря в салон, ви, по суті, збільшуєте час охолодження салону. Особливо якщо перебуваєте в русі, коли навіть улітку повітря, що поступає в салон, може помітно знизити температуру в ньому.

Так що Порадимо вам включати систему рециркуляції повітря в салоні тільки тоді, коли повітря в ньому повністю охолоне кондиціонером, а не відразу ж, як тільки ви сідаєте в гарячу машину, яка простояла кілька годин на сонці.

Увага! Не використовуйте режим рециркуляції повітря в салоні занадто довго. Так як при працюючій системі рециркуляції повітря в салоні автомобіля ви для дихання використовуєте один і той же повітря, який не оновлюється порцією свіжого повітря, оскільки в цьому режимі подача кисню з вулиці перекрито. У цьому випадку, якщо ви довго будете їхати з режимом рециркуляції, рівень СО2 в салоні буде поступово підвищуватися, з-за того що при кожному видиху ви виділяєте вуглекислий газ. У результаті, як тільки в салоні впаде концентрація кисню і підвищиться рівень вуглекислого газу, ви почнете відчувати сонливість, що дуже небезпечно під час руху. У такому стані ви втратите концентрацію та здатність швидко реагувати на екстрені ситуації на дорозі.

AC ВКЛ + Вентилятор включений + Розморожування включено + FULL HEAT (червона зона) + ЗОВНІШНЯ ПОДАЧА ПОВІТРЯ (не рециркуляція)

Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

У дощові дні ми не раз бачили, як водії розкішних седанів вартістю понад 100 тис. доларів часто борються з вологою, що скупчується на непрозорих стеклах. Дивно, як таке можливо? Чому, заплативши величезні гроші за розкішний автомобіль, власник або його водій постійно воює з запотівання стекол? А вся справа в тому, що дуже багато автовласників або водії неправильно використовують систему вентиляції салону. І неважливо, про якому класі йдеться і скільки коштує автомобіль. Якщо неправильно користуватися системою вентиляції і функціями клімат-контролю, то і за 250 тис. доларів скла машини будуть пітніти навіть у невеликий дощ.

Невже люди, які досить розумні, щоб заробити на розкішний автомобіль, не знають, що гаряче повітря завжди утримує більше води? Невже вони не знають, що зовнішнє повітря під час дощу має вологість майже 100%? Але виходить, що не знають або не знають їх високооплачувані особисті водії, раз на дорозі часто трапляються дорогі автомобілі з запітнілими стеклами.

Здавалося б, що простіше – включити кондиціонер, щоб осушити повітря в салоні і позбутися від докучливих запітнілих вікон. Але ні, багато водіїв так і продовжують їздити із закритими запітнілими вікнами (або трохи прочиненими) з вимкненим кондиціонером. Особливо восени і взимку, вважаючи, що в цей час включати кондиціонер ні в якому разі не можна. Але це давно усталений міф про те, що, включивши кондиціонер в холодну пору, можна вивести його з ладу.

Насправді, щоб позбутися від утворення вологи на склі, потрібно прибрати її з салону. Для цього досить включити кондиціонер (AC), і волога випарується з салону і, відповідно, не буде осідати на стеклах.

Включивши кондиціонер та обдув стекол, а також виставивши високу температуру нагрівання салону, ви нагреете повітря і висушіть його. Зайва ж волога піде з салону через вихідний отвір в салоні (зазвичай знаходиться поруч із заднім ліхтарем або всередині заднього бампера, де є природна область низького тиску).

Отже, ось формула налаштування системи вентиляції та клімат-контролю/кондиціонера, якщо ви їдете в дощ:

Під дощем тримати вікна ЗАКРИТИМИ, виставте температуру на ВИСОКИЙ НАГРІВ салону, КОНДИЦІОНЕР ВКЛ. (AC) і виберіть подачу повітря ззовні (НЕ РЕЦИРКУЛЯЦІЯ).

Салонне дзеркало заднього виду

Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

Багато водіїв знають, що таке водити в темний час доби. Особливо коли інші автомобілі яскраво засліплюють фарами дальнього і ближнього світла. Але більше всього дратують і заважають позадиидущие автомобілі, які своїми фарами засліплюють нас через салонне дзеркало заднього виду в нашій машині. На щастя, у багатьох з нас в машині стоїть дзеркало з функцією автоматичного затемнення, яке запобігає яскраві відблиски світла, що виходять від фар позадиидущей машини.

Але, на жаль, не всі автомобілі обладнані таким високотехнологічним дзеркалом.

Незважаючи на це, майже всі дзеркала заднього виду (навіть у старих машинах) дозволяють нам позбутися від яскравого світла фар автомобілів, що їдуть за нами. Для цього достатньо змінити кут відбивання дзеркала. Натисніть на пластикову кнопку, розташовану під дзеркалом заднього виду, і дзеркало змінить кут відбивання світла. У підсумку яскраве світло фар, який відбивається в дзеркалі, що створює ефект дальнього світла фар, стане тьмяним і не буде вас зліпити.

Ручник

Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

Ручник часто називають ручним аварійним гальмом автомобіля. Це вводить в оману багатьох водіїв, які вважають, що цим гальмом потрібно користуватися тільки у виняткових випадках. У результаті чимало водіїв рідко використовують ручник при парковці, ставлячи автомобіль на швидкість (якщо машина оснащена МКПП) або залишаючи машину на режимі «Паркінг» (АКПП), щоб запобігти її скочування.

Але якщо ще автомобіль з механічною коробкою, в принципі, можна так залишати без шкоди самій трансмісії, то залишати авто з АКПП на одному паркінгу не рекомендується. Багато автоматичні коробки передач налаштовані так, що режим «Паркінг» повинен використовуватися разом з ручним гальмом. Рідко, але буває, що навіть на паркінгу автомобілі можуть скочуватися. Особливо, якщо машина стоїть на великому ухилі.

Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

Крім того, залишаючи машину на одному паркінгу, ви навантажуєте автоматичну коробку передач (особливо якщо машина стоїть на рівному місці). Це, звичайно, не износит АКПП за короткий термін, але тим не менше нічого хорошого в цьому немає.

Правда, на жаль, в зимовий час залишати автомобіль на ручнику не рекомендується, оскільки є ризик, що в машині примерзнуть колодки ручного гальма до гальмових барабанів/гальмівним дискам. У цьому випадку, щоб не навантажувати сильно АКПП, намагайтеся вибирати рівне місце для паркування, де автомобіль навіть на нейтральній передачі стоїть на місці.