Ось чому на швидкості двигун буде остигати взимку навіть при мінус 5 градусах Цельсія

281

Ось як швидкість руху взимку впливає на швидкість остигання прогрітого двигуна

Для людей холод, а тим більше сильний холодний вітер взимку – явище дуже неприємне. Навіть у додатках «Погода» на наших смартфонах є розділ «Відчувається», в якому ви можете дізнатися, наскільки реальна температура за вікном відрізняється від значення на градуснику. Адже на сприйняття холоду впливає кілька чинників разом – це вологість повітря і його сила.

Ви напевно помічали, що при вологості 80-85% взимку навіть -3 °C відчувається, як всі 10 °C. Додаємо до цього поривчастий вітер, і вас пройме до кісток навіть при температурі 0 °C. І навпаки, при мінус 20 градусів Цельсія, коли на небі ні хмаринки, ви будете відчувати себе цілком комфортно і не будете мерзнути дуже сильно.

Дивіться також: 10 творчих способів зігріти себе та автомобіль: огляд гаджетів

Але чи знали ви, що для вашого автомобіля холод – це дещо інша історія? Рухома машина відчуває його трохи інакше, при цьому різні її частини будуть по-різному контактувати з холодної повітряної середовищем. Багато чого буде залежати від швидкості руху і абсолютного показника негативної температури. При цьому найбільш схильний до холодного повітряного струму, звичайно ж, самий нагріте елемент у всій системі автомобіля – двигун.

Чому температура двигуна знижується при швидкій їзді в зимовий період?

Ось чому на швидкості двигун буде остигати взимку навіть при мінус 5 градусах Цельсія

Ось ключова річ, про яку треба знати: коли ваш автомобіль рухається, а за бортом, скажімо, нуль градусів за Цельсієм, при цьому швидкість руху 100 км/год, ефект від холодного повітря буде порівнянний з температурою -10 °C, без урахування вологості та впливу сонячних променів.

Це, звичайно, не буде означати, що температура зовнішніх металевих та інших частин опуститься до цієї мінусової позначки. Раніше температура навколишнього середовища буде дорівнювати нулю градусів, але від цього напряму будуть залежати теплові втрати розігрітих частин вашої машини, тобто двигун при такій швидкості руху буде охолоджуватися так само швидко, як якщо б було 10 градусів морозу.

Ось діаграма вітро-холодового індексу:

Ось чому на швидкості двигун буде остигати взимку навіть при мінус 5 градусах Цельсія

Таким чином, даний показник можна розглядати як прискорювач охолодження двигуна автомобіля, але не як постійну температуру. Що корисно на практиці. Звичайно, двигун навіть при русі в тридцятиградусний мороз на швидкості в 100 км/год не остудиться до мінусової температури, незважаючи на те, що, відповідно до індексу, температура охолодження при цьому буде більш -54 градусів Цельсія, але ось зберігати тепло йому буде куди як складніше.

Те ж саме відноситься і до руху на невеликих швидкостях. Приміром, ви тільки виїхали з місця стоянки. На вулиці все ті ж мінус 30, і ви потихеньку їдете з постійною швидкістю 40 км/ч. Яку температурне навантаження буде відчувати двигун вашого автомобіля? Мінус 47 °C! Як думаєте, скоро з печі подме теплий повітря, а автомобіль прогріється до робочої температури? На це піде набагато більше часу, як якщо б ви їхали, скажімо, 10 км/ч.

Що робити, якщо двигун не прогрівається на морозі?

Ось чому на швидкості двигун буде остигати взимку навіть при мінус 5 градусах Цельсія

Така проблема особливо часто зустрічається на дизельних автомобілях або в старих авто з примітивною конструкцією термостата. Як робили діди, як робили наші батьки і як продовжують робити автомобілісти Півночі? Доведеться ставити картоночки, закривають радіатор з зовнішньої сторони. Ось так:

Ось чому на швидкості двигун буде остигати взимку навіть при мінус 5 градусах Цельсія

Тепло буде акумулюватися всередині, і машина не переохолоджуватися.

Увага! Слідкуйте за тим, щоб картон не потрапив в моторний відсік, ремінь або ланцюг ГРМ! Також слідкуйте частіше за температурою. Іноді буває, що добре «закутаний» двигун навіть закипав у лютий мороз!

Англомовне відео на тему (переклад субтитрів є):