Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

210

Ось які нові штрафи отримають автомобілісти після Нового року

Новий рік – це пора не тільки приємних подарунків і очікування святкового дива. Наступ нового календарного року пов’язано і з менш приємною стороною – вступом в силу нових обмежень, штрафів і обов’язків у всіх сферах життя. Не є винятком і автомобілісти.

Так, глава Державтоінспекції Михайло Черніков, підбиваючи підсумки роботи відомства за 2018 рік, відзначивши зниження кількості дорожньо-транспортних пригод практично на 2% і підкресливши, що в рамках реалізації Стратегії національної безпеки дорожнього руху продовжить визначати пріоритети до 2024 року і далі, до 2030 року, на який намічено прагнення до нульової смертності на дорогах, нагадав в ході прес-конференції, що без внесення змін в Правила дорожнього руху таку високу мету досягти буде неможливо. Мова, звичайно ж, йде про штрафи.

Які штрафи, швидше за все, будуть підняті в 2019 році?

Можливо, збільшать штраф за повторну їзду без водійського посвідчення

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

За словами начальника ГИБДД, можна збільшити штраф за повторну їзду без водійського посвідчення.

Зараз по частині 1 ст. 12.7 КоАП за управління транспортним засобом водієм, що не мають права керування транспортним засобом, можна наразитися на штраф в розмірі від 5 тис. до 15 тис. руб., але цього, на думку глави ГИБДД, недостатньо. За повторну їзду без прав штраф повинен бути збільшений до 20-30 тис. рублів, або запроваджено адміністративний арешт до 15 діб або громадські роботи. «У нас зараз багато фактів, коли водіїв позбавляють прав, у тому числі по ряду медичних показань, і такі водії, звичайно, не повинні бути присутнім на наших дорогах», – зазначив Михайло Черніков.

Посилення покарання за їзду без прав: вже скоро

Штраф за перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год можуть посилити вже в 2019 році

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

На прес-конференції також розглядалося питання про посилення відповідальності за перевищення швидкості на 20 км/год. «Якщо на дорозі дозволена швидкість в 60 км/год, а водій їде зі швидкістю 80 км/год, то в результаті його очікує штраф у розмірі 250 рублів. Подібні порушення зростають рік від року, треба розглянути питання про превентивний вплив на громадян, щоб вони не порушували ПРАВИЛ дорожнього руху», – підкреслив Черніков, додавши, що наслідки ДТП за порушення носять досить серйозний характер.

«Перевищення від 20 до 40 кілометрів на годину – одне з найбільш масових порушень ПДР, і тут можна сказати про мінімізованої відповідальності за це. Тобто це 500 рублів штраф, а якщо ми сплачуємо у відповідному пільговому періоді, то це фактично дворазове зниження, 250 рублів», – уточнив він в інтерв’ю на радіостанції «Міліцейська хвиля».

У 2019 році можуть переглянути штраф за дозволене перевищення на 20 км/год

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

До 1 березня 2019 року МВС та Мінтрансу повинні внести свої пропозиції щодо введення штрафів за перевищення швидкості на 10-20 км/ч.

Втім, цю тему обговорюють вже досить давно і з різною інтенсивністю. Але так як ГИБДД підкреслює необхідність зниження нештрафованого порогу (передбачається знизити з 20 до 10 км/год), то скоро водії повинні будуть вивчити нові швидкісні обмеження як у місті, так і за його межами. Чи буде прийнятий новий штраф у 2019 році? Малоймовірно, але шанс є.

Глава відомства зазначив, що поки не будуть нормативно прописані стандарти руху по дорогах і обраний швидкісний режим, приймати якісь такі рішення не можна (про зниження порогу).

Коли почнуть штрафувати за перевищення швидкості на 10 км/год

Штраф у 5.000 за Кпап міста Москви за неоплату паркування

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

Ще один неприємний сюрприз для автомобілістів, на цей раз жителів і гостей столиці. З Нового року штрафи за неоплату паркування буде в два рази більше – 5.000 рублів. Проект оперативно пройшов всі три читання і тепер готується до прийняття.

Позитивним моментом можна назвати те, що незабаром можуть ввести можливість 50% знижки за дострокову оплату штрафу за неоплачену парковку.

Неоплачена паркування в Москві з 2019 року – тепер штраф 5000 рублів

Підвищиться відповідальність за неналежне проходження технічного огляду

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

Автовласникам варто очікувати штраф у 2.000 рублів для громадян, які керують автомобілем, на який не оформлено діагностична карта. Про це ми писали в даному матеріалі: Хто і як буде штрафувати за відсутність техогляду

Ну і для операторів техогляду запровадять відповідальність, аж до кримінальної, якщо останні займаються своєю справою абияк. У оператора немає акредитації або він займається видачею «липових» без реальної перевірки транспортного засобу? Його оштрафують на суму до 300 тисяч рублів або заарештують відповідальних за проведення процедури осіб на термін до півроку.

За відсутність поліса ОСАЦВ почнуть штрафувати в автоматичному режимі (швидше за все, це відбудеться в 2019 році)

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

Відстеження ТЗ без поліса ОСАЦВ дадуть на відкуп систем автоматичного контролю (штраф – 800 рублів, частина 2 статті 12.37 Кпап). Дуже ймовірно, що автоматизація прийде саме в 2019 році. Будьте уважні. Липовий поліс автоцивілки від штрафу не врятує!

А ось ще одна автоматизована ініціатива. В кінці 2019 року камери можуть почати розсилати штрафи за непристебнутий ремінь і за розмови по телефону за кермом. Все як у Європі, але штрафи нижче. 1.000 рублів – за непристебнутий водія за статтею 12.6 КоАП РФ, 500 рублів – за непристебнутий пасажира (ч. 1 статті 12.29 КоАП РФ). І 1.5 тис. рублів – за розмови по телефону (Порушення правил користування телефоном водієм транспортного засобу).

Ще один «довгобуд» – відстеження непропуску пішоходів на «зебрі»

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

Пілотна обкатка моделі відстеження порушень водіями з «народної» статті Кпап 12.18 «Ненадання переваги у русі пішоходам або іншим учасникам дорожнього руху». Ну не люблять у нас водії гальмувати перед «зеброю». А доведеться. Як мінімум у столиці в 2019 році щосили запрацює нова система контролю. Повідомляється, що вже в 2018 році 200 переходів були підключені до нової системи. Після Нового року штрафи повинні посипатися як з рогу достатку на голову порушників ПДР.

За їзду на літніх шинах взимку також будуть штрафувати

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

Ви здивуєтеся, але штрафу за їзду взимку на літній гумі поки не передбачено. Детальніше про це ми писали в цій статті: З 11 листопада набувають чинності зміни в технічний регламент колісних транспортних засобів

В 2019 році, швидше за все, ініціатива щодо введення відповідальності за небезпечне порушення все ж таки буде реалізована.

Небезпечне водіння як воно є

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

Якщо їзду на літніх шинах взимку можна назвати верхи нерозсудливості, небезпечне водіння (термін з’явився в ПДР в 2016 році) – це активні небезпечні дії на дорозі.

«Небезпечне водіння» – створення водієм в процесі управління транспортним засобом небезпеки для руху шляхом неодноразового вчинення одного або кількох дій, пов’язаних з порушенням Правил, що виражаються у невиконанні при перестроюванні вимоги поступитися дорогою транспортному засобу, який користується переважним правом руху; перестроюванні при інтенсивному русі, коли всі смуги руху зайняті; недотримання безпечної дистанції рухається попереду транспортного засобу; недотримання інтервалу; необґрунтоване різкому гальмуванні; перешкоджання обгону.

Небезпечне водіння, показані приклади відео

Лихачів будуть штрафувати на 5.000 рублів, і почнуть це робити вже з 2019 року. Як мінімум на це розраховують депутати Держдуми. Але в медалі є й інша сторона: недосвідчені водії, на думку інспекторів, теж можуть потрапити під роздачу. На цю тему ми говорили раніше: Ось чому під штраф за агресивне водіння будуть частіше потрапляти водії-новачки

На ж/д переїздах підвищать пильність (штрафи теж злетять)

Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

І, нарешті, ще один гучний проект. На жаль, шуму йому надав звук сминаемого металу автобусів, легкових і вантажних машин про міцну сталь поїздів. Порушення на з/д переїздах можуть мати надзвичайно тяжкі наслідки, тому навесні 2018 року в Державну думу був внесений законопроект, підготовлений Міністерством транспорту Російської Федерації, згідно з яким різко підвищуються штрафи за порушення на залізничних переїздах.

Мова йде про підняття санкцій за статтею 12.10 («Порушення правил руху через залізничні шляхи») Кодексу про адміністративні правопорушення в п’ять разів – до 5 тис. рублів.

Згідно з проектом розвитку транспортної стратегії, до 2035 року планується обладнати переїзди автоматикою або навіть пропустити дороги під або над ж/д шляхопроводом. Також установка видеофиксирующих пристроїв повинна більш масово дійти до цих підступних дорожніх пересічень, але чого не зробиш для того, щоб люди не губили себе і своїх пасажирів!

Ось як зміниться відповідальність за порушення ПРАВИЛ дорожнього руху при проїзді залізничного переїзду