На що здатний автопілот в сучасних автомобілях: результати експерименту

38

Сьогодні майже у всіх автомобілів є системи для напівавтономного водіння, але як показує практика, далеко не всі з цих систем ефективні на дорозі. Більш того, деякі системи маркетологи просувають як повноцінний автопілот, хоча по факту це не так, пише bigmir.

Європейська організація euroncap вирішила протестувати кілька систем допомоги водієві на наступних автомобілях:

  • bmw ix3
  • cupra formentor
  • ford mustang mach-e
  • hyundai ioniq 5
  • polestar 2
  • opel mokka-e
  • toyota yaris.

Серед перевірених машин найкраще з тестом асистентів впорався bmw ix3 з системою driving assistant professional. З недоліків експерти відзначили тільки слабку залученість водія в процес управління, коли активні системи допомоги водієві.

На другому місці серед перевірених авто виявилася cupra formentor з системою travel assist. В автомобілі відсутня система допомоги при перестроюванні, а в деяких випадках авто реагують на раптові перешкоди із затримкою.

Далі в списку розмістився ford mustang mach-e з системою co-pilot360. Експерти відзначили досить дивний мінус системи-багатообіцяюча назва. Якщо ж говорити про конкретні недоліки, то авто не може пригальмовувати при перетині перехресть і поворотів. Якщо система бачить, що водій втомився або зовсім відключився, то вона не зупиняє авто, а гальмує до швидкості 10 км/ч.

На наступному місці розташувався hyundai ioniq 5 і система highway driving assist ii. Експертів не влаштував обмежений функціонал системи, а також надмірно часті екстрені гальмування. З основних мінусів-автомобіль продовжує рух, навіть якщо водій в відключці або заснув.

Серед аутсайдерів також виявився дочірній бренд volvo, а саме модель polestar 2 з системою pilot assist. Тест показав, що автомобіль не вміє розпізнавати перешкоди на дорозі. Також автомобіль показав погані результати в тесті на підрізання.

Найменше набрали opel mokka-e і toyota yaris . У opel експерти відзначили обмежені можливості швидкісного режиму, відсутність системи допомоги водієві при перестроюванні зі смуги в смугу і негативну реакцію автомобіля на втрату свідомості водієм. В останньому випадку система просто відключається і подальша доля водія залежить тільки від нього самого. У toyota yaris ситуація приблизно така ж.