Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

220

Інновації, що минає, які просунули автоіндустрію на десятиліття вперед

2018 рік був стрімким і багатим на різноманітні автомобільні техно-новинки. Майбутнє не чекає, воно вимагає швидкої електрифікації, автономізації управління, йому необхідні самі потужні й ефективні двигуни, інноваційні розробки… мабуть, все це рано чи пізно буде реалізовано. Як мінімум, якщо брати до уваги те, що ми побачили за останні 12 місяців, можна передбачити з високою ймовірністю.

Самий неймовірний двигун V12 від Aston Martin Valkyrie, здатний розкручуватися до 11.100 об/хв

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Звук працює на максимальних обертах V12 гіперкара Aston Martin Valkyrie – це щось неймовірне. Якщо не вірите нам, послухайте самі:

6,5-літровий атмосферний блок, технічно заснований на 2,4-літровому двигуні V8 Formula 1 Cosworth. Силовий агрегат, за чутками, буде виробляти до 1.130 кінських сил. А адже на серійному гіперкар Aston Martin є ще гібридна установка…

«Суперумная» задні двері GMC Sierra

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Що може бути простіше відкривання задньої невеликий двері пікапа? GMC Sierra 2019 модельного року спростовує цю аксіому, надаючи аж 6 (!) варіантів відкривання дверей багажника!

Можна, напевно, було і не вносити цей пристрій клас «революційних», оскільки закладені в ньому функції засновані на базових концепціях і технологіях, але те, як вони об’єднують ці ідеї…, ось у чому інтерес:

Tesla Model 3 ‘Superbottle’

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

У Tesla Model 3 встановлено елемент, що носить нехитре назву «Superbottle» (супербутылка), який на перевірку виявляється нетиповим контуром охолодження, чиї елементи упаковані в єдину компактну систему. Насос, теплообмінник, клапани та багато іншого – все це упаковано в один резервуар складної форми. Виглядає ніби просто, але на перевірку виявляється геніальним винаходом. Кращою з технологій, які ми побачили в 2018 році.

Позашляховий «круїз-контроль»

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Позашляховий круїз-контроль не є чимось новим, яке прийшло в автомобільний світ в 2018 році, проте один з кращих представників таких вузьконаправлених круїз-контролів ми побачили саме в поточному році на BMW X5. З передовою технологією великий міський кросовер чудеса витворяв під час тест-драйву.

Не відстають і американці: Ford Raptor 2019 року, а також новий великий пікап Jeep Gladiator також отримали електронних помічників, які дозволяють водієві трохи розслабитися навіть в умовах, близьких до екстремальних.

Сучасний чотирициліндровий двигун на великому пікап Chevrolet Silverado

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Показники економії палива цього мотора не вражають, однак цей новий 2,7-літровий турбований чотирициліндровий двигун, який з 18-го року можна виявити під капотом Chevrolet Silverado, – єдиний чотирициліндровий силовий агрегат для повнорозмірного вантажівки, оснащений великою кількістю сучасних технологій.

Водяний насос у нього стоїть електричний. Присутній електронний клапан управління циркуляцією охолоджувальної рідиною замість звичного термостата. Повністю алюмінієвий двигун володіє електронним управлінням змінними фазами і підйомом клапанів, прямим уприскуванням, масляним насосом змінної продуктивності і обіцяє практично перемогти «турболаг».

Гнучке карбонове антикрило McLaren Speedtail

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Ми, звичайно, бачили спортивні автомобілі з активними аеродинамічними технологіями, але такого, як на омніумі, що дебютував 1000-сильному McLaren Speedtail, не могли уявити ніколи до цього! У автомобіля повітряні потоки регулюються не звичним спойлером, а самим кузовом, згинаючи останній в певних місцях.

Така система змогла бути реалізована завдяки тому, що кузов Speedtail виконаний з вуглецевого волокна, а воно, у свою чергу, може бути дуже гнучким матеріалом, при цьому після сотень і тисяч згинань-розгинань в місцях критичного навантаження тріщини з’явитися не мають (принаймні, в ході випробувань помічено не було).

McLaren описує переваги інтегрованих «подвійних активних елеронів» у своєму прес-релізі таким чином:

З допуском до 1 мм між поверхнями ця принципово нова технологія практично виключає будь-які проміжки між кузовом транспортного засобу і передньою кромкою спойлерів, що означає неможливість появи турбулентних повітряних потоків, паразитичного опору і втрати швидкості.

Розташовані по краях задній частині Speedlight, що висуваються елерони володіють оптимальними аеродинамічними характеристиками і налаштовані так, щоб ідеально переміщати центр тиску і забезпечувати необхідний рівень притискної сили саме тоді, коли це потрібно найбільше, наприклад при уповільненні – для забезпечення функції повітряного гальма, а на високій швидкості – для підвищення стійкості автомобіля.

Mazda SkyActiv-X

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

В цьому році Mazda показала третю модель Mazda3 на автосалоні в Лос-Анджелесі, але що більш важливо – у цьому новому красивому автомобілі, представленому в двох кузовах – хетчбек і седан, з’явився двигун нового покоління під назвою SkyActiv-X, який обіцяє значну економію палива завдяки використанню новітньої технології «Система запуску з іскровим контролем» (SPCCI). Цей новий метод займання повітряно-паливної суміші дозволяє бензиновим двигунам працювати за типом дизельного силового агрегату, спалюючи паливо за допомогою стиснення.

Вся суть роботи нового двигуна SkyActiv-X від Мазда

Чотири технології, які запам’яталися у році, що минає

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Частина цих технічних інновацій в автомобільній промисловості просуваються не тільки великими автовиробниками, але і менш відомими конторами. Втім, від цього вони не стають менш значимими.

Системи рекуперативного гальмування нового покоління (функція, при якій електроенергія, що виробляється тяговими електродвигунами, які працюють в генераторному режимі, повертається в електричну мережу транспортного засобу), нові гібридні трансмісії Aisin, а також карбонові акумулятори Faurecia (його механізм охолодження показано вище на фото) і тришарові водневі паливні баки з вуглецевого волокна/пластику/скловолокна. Ці інновації потрясли нас на Паризькому автосалоні не менше автоновинок.

Автопілот Tesla Model 3

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Автопілот, полуавтономная система допомоги водієві від Tesla. Розумна і зручна функція стала ще краще в 2018 році. На жаль, щоб внести коригування, Tesla зіткнулася з низкою великих проблем – при використанні автономних систем відбувалися ДТП, в яких гинули люди.

Однак тепер робот «бачить» набагато більше автомобілів і перешкод на дорогах, ніж інші аналогічні «автопілоти», що виводить її в топ технологій.

Але не варто забувати, що, незважаючи ні на що, електроніка поки не може замінити людину. Є ряд нюансів в автономному управлінні автомобілем, які роблять використання електроніки недоцільним і навіть небезпечним. Наприклад, наближаючись до повороту, ви, природно, трохи скидаєте газ. Система ж цього не робила – автомобіль влітав в поворот на повних парах, ризикуючи злетіти з дороги. Небезпечно, але так футуристично!

Тепловізори

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Компанія FLIR розробила установку, яка використовує функцію нічного бачення, щоб допомогти людям помітити тварин і пішоходів раніше, ніж це можливо при звичайних умовах спостереження.

Розробники пішли далі, і тепер технологія застосовується для створення автономних транспортних засобів. Тепловізор служить ще одним візуальним шаром для програмного забезпечення автономних автомашин, який сканує простір у режимі реального часу і реагує на навколишнє середовище навколо автомобіля.

Теплобачення не вловлює світла ліхтарів, дорожню розмітку, знаки. Велика частина тривимірної інформації губиться у сірих тонах навколишнього середовища. Але що важливо, рухомі об’єкти – автомобілі, велосипедисти, тварини й люди – помітні роботу вночі краще, ніж при погляді через стандартну відеокамеру. Колись подібні технології були тільки у Джеймса Бонда. Років через 10-15 вони будуть стояти на всіх автомобілях в світі.

Tesla Model 3 «Track Mode»

Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Електромобілі перестали бути нудними… Але щоб було ще веселіше, Tesla придумала новий Track Mode для Model 3, який використовує унікальні якості електродвигунів для нестримного веселощів.

Під час входу в поворот під час гальмування режим «Track» дає команду заднього двигун короткочасно збільшити відправку потужності на задню вісь, випускаючи останню на кілька градусів убік, щоб за допомогою розрахунків математичної моделі дати максимально доступне поперечне прискорення з урахуванням стиснення підвіски.

Потім він адаптує цей прогноз, аналізуючи фактичні швидкості проковзування шин. Після апекса передній мотор бере на себе провідну роль, забезпечуючи достатню потужність, щоб викликати приглушену недостатню обертальність, витягуючи автомобіль з повороту і стабілізуючи його.