Mercedes arocs російської збірки-детальний огляд

17

фургони-рефрижератори hino 300-реальний досвід експлуатації

Найменше від кризи, викликаної пандемією коронавірусу, в росії постраждав будівельний сегмент економіки. А це означає, що попит на сучасну будівельну техніку, від самоскидів і бульдозерів до автокранів, екскаваторів, тягачів, автобетонозмішувачів, тільки зростає.

Серед європейських автозаводів, що мають власне виробництво вантажівок в росії, челнинський завод “даймлер крайслер рус” – найбільший з випуску важких вантажівок. Автомобілі mercedes-benz, виготовлені там, доповнюють модельний ряд вантажівок камаз. Без технологій daimler ag, які були передані камському автозаводу, камази четвертого і п’ятого покоління були б зовсім іншими і напевно встали б на конвеєр набагато пізніше.

Про цю та іншу комерційну техніку більш детально можна прочитати на сайті журналу «рейс».

Сімейство важких вантажівок mercedes-benz arocs йшло у фарватері оновлення флагманських тягачів і магістральних вантажівок mercedes-benz actros. Daimler прагнув вивести на ринок абсолютно нову гаму вантажівок, і тому синтезували ще дві назви: мercedes-benz antos для розвізних вантажівок і mercedes-benz arocs для автомобілів будівельного призначення. Але в цілому arocs – це нове покоління будівельних вантажівок mercedes actros bau, створене для найбільш важких умов експлуатації і виступає в найпоширеніших вагових категоріях: від двовісного 18-тонника до важких чотиривісних машин повною масою в 41 тонну.

призначення mercedes-benz arocs-шасі для самоскидів, автобетонозмішувачів, сідельних і баластних тягачів, різних спецнадбудівель.

У набережних челнах складальне виробництво “дк рус” організовано зовсім не на одному заводі з камазами. Це окремий завод, розташований приблизно в трьох кілометрах від основної території камського автозаводу в технопарку «майстер». У 2015 році об’єднали цехи збірки вантажівок mercedes-benz і fuso canter.

Зараз всі arocs з колісною формулою 6х4 збирають в челнах, а повнопривідні arocs 6х6 можуть бути і російської, і німецької збірки — з головного заводу в місті верт.

Наскільки arocs російський?

Для сп “даймлер камаз рус” період великовузлового складання давно залишився позаду. Колись локалізація починалася зі складання рам на основі деталей, що поставляються з європи. Пізніше стали застосовувати нижньокамські шини розмірністю 12,00 r24, що випускаються під маркою continental. Додайте до цього вітчизняні трансмісійне масло та інші технічні рідини, фільтри грубої очистки палива, сідла для тягачів — зараз безпосередньо в челнах і на інших російських підприємствах випускають для сп «дк рус» системи опалення та кондиціонування кабіни, вітрове скло, дзеркала заднього виду, каркас панелі приладів, елементи інтер’єру кабіни, в тому числі ліцензійні крісла відомої німецької компанії grammer.

За оцінками фахівців, для вантажівок mercedes-benz цілком реально локалізувати в росії виробництво сталевих дисків коліс, акб, малолистових ресор, теплообмінників інтеркулера, сталевих і алюмінієвих паливних баків, пластмасових резервуарів для рідини adblue. Російськими можуть бути кермові тяги і реактивні штанги задньої підвіски, цифрові тахографи. Головна вимога до локалізованих деталей і компонентів — якість, яка повинна відповідати високим стандартам daimler ag.

найважливішим етапом в локалізації вантажівок mercedes-benz стало відкриття нового заводу каркасів кабін для моделей actros і arocs, а також камаз‑54901 (покоління к5). 1 вантажівкам mercedes-benz, що збираються в набережних челнах, як і вітчизняним камазам, забезпечена держпідтримка, включаючи програми утилізації, пільгового лізингу та трейд-ін. Завдяки цьому автомобілі виходять трохи дешевше чистопородних німецьких і покупцеві вдасться заощадити.

Є ще один фактор, які дозволяє заощадити покупцеві mercedes-benz arocs — – на них монтують переважно вітчизняні надбудови. Зараз поставляють самоскиди з підігрівається кузовом об’ємом 16 або 20 м3, виробництва тов «автомайстер» з набережних човнів.