Mazda оновила “дводверку” mx – 5 і додала їй нову легку версію

32

Японська компанія налагодила виробництво mazda mx-5 (на інших ринках – roadster або miata) ще в 1989 році. За минулі роки модель встигла кілька разів змінити покоління, випуск “двухдверки” актуальної четвертої генерації почався в 2015-му. Одним з головних ринків для моделі залишаються штати. За підсумками» ковидного ” минулого року американські дилери продали 8807 одиниць, що на 13,6% більше, ніж роком раніше. У поточному році результати продовжують зростати: за перші 11 місяців клієнти купили 10 336 примірників, що на 27,4% більше, ніж роком раніше.

Поки що ніякої нової інформації про можливу розробку нового покоління «двухдверки» немає. Компанія вирішила оновити автомобіль до 2022 модельного року, при цьому список змін досить скромний. Так, модель отримала кілька нових варіантів забарвлення кузова і м’якого даху, а салон наділили іншими оздоблювальними матеріалами.

Крім того, для всіх версій mazda mx-5 2022 модельного року обов’язковою стала електронна система kinematic posture control (kpc). Вона використовує пригальмовування в потрібний момент внутрішнього заднього колеса, щоб зменшувати крени в поворотах. Процес відбувається автоматично: різниця в швидкості обертання лівого і правого коліс обчислюється електронікою, також система враховує швидкість руху, щоб вибрати необхідну ступінь пригальмовування певного колеса. Виходить, що при будь-яких швидкісних поворотах кузов машини нібито притискається до дороги.

Ще mazda вирішила розширити гаму своєї “двухдверки”, призначеної для японського ринку, новою версією: roadster 990s назвали найлегшим варіантом моделі. Такому автомобілю переналаштували блок управління двигуна, підвіску і рульове управління. Також версію забезпечили кованими алюмінієвими “катками” діаметром 16 дюймів (тільки це в підсумку дозволило зробити родстер легше на 3,2 кг), гальмами brembo зі збільшеними дисками і чотирипоршневими передніми супортами. У підсумку споряджена маса такого родстера виявилася дорівнює близько 985-986 кг: точний показник в компанії не розкрили, а в паспортних даних його округлили до 990 кг (цікаво, що, судячи з документів, така ж споряджена маса і у базовій версії roadster s).

Двигун у новій версії 990s стандартний-це “атмосферник” skyactiv – g об’ємом 1,5 літра, віддача якого становить 132 к.с. (максимальний крутний момент-152 нм). Він працює в парі з шестишвидкісною механічною коробкою передач. Відзначимо, у інших варіантів родстера в гамі є і версії, що йдуть в комплекті з шестиступінчастим “автоматом”.

Автомобілі 2022 модельного року з’являться на домашньому ринку в середині наступного місяця. Пізніше оновлена mazda mx – 5 добереться і до інших ринків. Ціна новинки 990s в японії вже відома, вона стартує з позначки 2 893 000 ієн (еквівалентно приблизно 1,88 млн рублів за поточним курсом). Вартість топового виконання дорівнює не менше 3 922 600 ієн (близько 2,55 млн рублів).