Вірити чи ні: більшість історій про пробіг більше 999 999 км – міф?

215

Реально за п’ять років проїхати на особистому автомобілі 1,6 млн км?

За останній рік в середовищі автомобільних ЗМІ намітився справжній тренд на пошук автомобілів з великим пробігом. Всі шукають рекордні показники на одометрі і пишуть про це новини. Розповідають у фарбах про те, як черговий автофил, обслуговуючи свою «ластівку» в офіційного дилера (в основному це особливо підкреслюється у подібного роду матеріалах) і заливаючи виключно відоме брендове моторне масло (про це згадують рідше), проїжджає 1, 1.5, 2, 3 і більше мільйонів кілометрів.

Напрямок було задано відомим популяризатором гуманного ставлення до техніки – автомобілістом із США Ирвом Гордоном. Його літній Volvo P1800 проїхав з 60-х років XX століття понад 5 млн кілометрів. В 2013 році рекорд був занесений навіть у Книгу рекордів Гіннесса. Але цій людині випала не тільки слава (на жаль, Ірв пішов з життя восени цього року: Помер Ірв Гордон, людина, що проїхав на своєму Volvo P1800 понад 5 млн кілометрів), але і щедра спонсорська допомога самого шведського автовиробника. У гаражі американця абсолютно безкоштовно з’явилися кілька автомобілів, у числі яких були купе Bertone 780, C70 і новенький кросовер XC60.

Дивна річ, але після 2013 року інформація про подібного роду уникумах почала з’являтися в новинній стрічці набагато більш регулярно. Деякі історії звучали цілком правдоподібно, а от інші, навпаки, викликали певну недовіру. Наведемо два найбільш свіжі новини на тему найбільш витривалих автомобілів. Перша розповідає нам про Hyundai Elantra, за п’ять років яка проїхала в США 1.6 млн кілометрів. Другу історію ми підгледіли у motor.ru у ній розповідається про Lexus LX 470, який за 12 років накрутив 999.999 км.

I. У першому випадку корейський седан намотав 1 млн миль (1.6 млн кілометрів) всього за п’ять років. Найпростіші підрахунки показують, що в день при п’ятиденному робочому тижні (автомобіль використовувався як експедиційного), кореєць мав проїжджати по 1.200 км! Якщо припустити, що автомобіль їздив щодня, тоді пробіг без вихідних і відпочинку повинен складати близько 888 км, або 26 тис. у місяць!

Ви скажете, і що в цьому такого дивного, це ж робочий автомобіль. Але справа в тому, що власниця автомобіля одна і це її особиста машина, яку вона використовує для своїх робочих потреб.

Відео із «залізною леді» і її не менш міцним автомобілем з’явилося на офіційному сайті HyundaiUSA:

Негайно виникає кілька питань:

1. Не піар чи це від Hyundai? Хтось із незалежних компаній проводив діагностику машини і підтверджував пробіг?

2. Чи це Не спроба власниці надурити Hyundai? Ми, звичайно, в курсі, що за скручування пробігу в США можна і за грати сісти, але люди теж різні бувають. Деяким просто як повітря необхідна увага. Плюс, якщо пощастить, можна і нову машину від виробника отримати в подарунок. Ага, таке теж як розкрутки бренду відбувається в США. Додатковий інфопривід.

3. І нарешті, найголовніше питання. Взагалі реально людині протягом п’яти років п’ять днів на тиждень наїжджати по 1.200 км? А якщо відпустка або хвороба? Як вона сама проїхала 1 млн миль?! А адже це буквально підкреслюється в описі під відео на оф. каналі Хендаи.

II. Друга історія вже «з наших грядок», і в неї віриться набагато більше. Як пише видання motor.ru у Росії був виявлений позашляховик моделі Lexus LX470, який був придбаний однієї зі столичних фірм в 2006 році. За 12 років престижний Лексус намотав 999.999 км. Повідомляється, що автомобіль щодня проїжджав по 200-500 км

Вірити чи ні: більшість історій про пробіг більше 999 999 км – міф?

За час експлуатації відбулися незначні поломки, а в двигун і КПП навіть не лазили, за винятком заміни расходников.

І таких історій – десятки. Причому багато хто з них дійсно дуже сюрреалистичные і неймовірні. Не стверджуємо, що інформація про автомобілі та їх власників, як у першому наведеному прикладі – фейк, але чи можна в неї повірити? А як думаєте ви?