Компакт toyota aygo нового покоління оголошений кросовером: прем’єра в листопаді

80

Маленький хетчбек toyota aygo актуальної генерації випускають з 2014-го, рестайлінг він пережив три роки тому. Компакт створений тойотою ще у співпраці з psa (потім psa і fca злилися в концерн stellantis), і у нього є брати – citroen c1 і peugeot 108. Але наступне покоління японська компанія розробляє самостійно. У березні цього року toyota показала провісника нового сітікара-концепт aygo x prologue. Тепер же опублікований тизер серійної машини, до того ж заявлено, що «ікс» стає частиною імені «п’ятидверки». А ще toyota офіційно оголосила новий aygo x кросовером а-класу (той самий «ікс» слід вимовляти як cross).

На єдиному поки фірмовому зображенні зображений задній ліхтар – і він задраний вгору, як у нинішньої моделі. Тим часом замасковані тестові прототипи вже не раз траплялися фотошпигунам. Так от якщо в шоу-каре aygo x prologue дійсно простежуються “кросоверні” риси (роздуті арки, високий дорожній просвіт і рейлінги на даху), то товарний автомобіль все ж ближче до звичайного хетчу, як би не старалися маркетологи. Швидше за все, максимум aygo x – чорний пластик по периметру кузова.

Нагадаємо, в основі нового сітікара лежить платформа ga-b, створена в рамках архітектури tnga. На тій же “візку” базуються хетчбек toyota yaris останнього покоління і паркетник yaris cross. При цьому раніше в toyota розповіли про те, що наступний компакт aygo запропонують тільки з двс – без всяких гібридних довісків. На такий крок компанія зважилася, щоб зберегти привабливу для європейців ціну, адже нинішній компакт відкриває лінійку марки в старому світі. Інших подробиць про техніку тойота поки не привела. Не виключено, що, як і попередник, новий aygo x буде доступний з трициліндровим «атмосферником» 1.0 (на колишньому компакті цей двигун видає 72 к.с.). Привід, звичайно, лише передній.

Повноцінну прем’єру toyota aygo x справить на початку листопада. Модель як і раніше призначена в основному для європейців, її випуск налагодять в чехії, де виробляють попередній хетчбек.

Тим часом сітікар aygo нинішнього покоління в старому світі в «плюсі», незважаючи на загальну кризу з поставками напівпровідників: за даними carsalesbase, з січня по серпень поточного року реалізовано 59 869 компактів тойоти, що на 22% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2020-го. Споріднені citroen c1 і peugeot 108 сильно відстають – 26 482 і 26 174 шт.відповідно (+2% і -9%).