Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

201

Вам дійсно потрібен кросовер? 6 речей, які обов’язково слід враховувати перед покупкою SUV-класу

Продаж товарів – це ціла наука. Одні з постулатів цієї діяльності звучать так:

Щоб вигідно продати товар, необхідно зробити йому гідну презентацію і грамотно провести промоакції. А щоб все це виявилося ефективним і по-справжньому дієвим, треба врахувати всі психологічні особливості споживача.

Як ви думаєте, так звана мода на кросовери продиктована бажанням споживачів або нав’язана самими автовиробниками? Насправді питання дійсно цікавий і абсолютно небуденне. Що первинно в цьому повальне захоплення – попит чи пропозиція? Адже виробник від цього отримує одні лише плюси, головним з яких є величезна прибуток, а ось кінцевий покупець стикається не з такою однозначною реальністю. Особливо якщо порівняти фінальні витрати на кросовери з іншими класами і типами легкових автомобілів.

Концепція кросовера, звичайно, не нова, але саме в останні роки конструкція цих автомобілів була відточена та вдосконалена на порядок, завдяки чому поєднання ключових характеристик автомобіля стало ще більш збалансованим, щоб дати покупцям те, що вони хочуть: простір, безпека, гнучкість і впевненість у водінні.

Якщо ви думаєте про перехід з легкового автомобіля на кросовер, ви не самотні і перед вами відкривається великий вибір. Сегмент «кросоверів» на сьогоднішній день є одним з найбільш густонаселених на ринку, причому вибір постійно розширюється.

Тим не менш, можливо, ви ставите питанням, чи дійсно вам потрібен кросовер. І хоч чіткої відповіді, який був би прийнятний для кожної конкретної ситуації, на нього немає, але певний «тест» на можливість покупки або її необхідність можна пройти на основі семи нижченаведених тем питань.

Нижче ми розглянемо плюси і мінуси кросоверів і постараємося допомогти з’ясувати, чи дійсно вам потрібен цей тип автомобіля чи варто підшукати інший варіант, який може виявитися розумніше.

Витрати на паливо та обслуговування

Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

В залежності від розглянутого вами кросовера (і легкового автомобіля, яким ви володієте зараз) ваші експлуатаційні витрати можуть збільшитися, іноді значно. Кросовери зазвичай більше, важче і менш аэродинамичны, ніж седани. Так, ви отримаєте більше місця і можливостей, проте, цілком імовірно, при заїзді на бензозаправку ви будете плакати гіркими сльозами.

І нехай вас не обманюють цифри офіційно заявленого витрати «горючки», особливо якщо мова йде про бензині. В реальних умовах можете сміливо множити його в півтора рази. Не вірите? На жаль, доведеться повірити. Один з найбільших німецьких журналів AutoBild трохи більше року тому провів тестування різниці між реальним і заявленим витратою палива. Результати вас дуже сильно здивують, адже мінімальна розбіжність виявилося в районі 40% і не на користь офіційних даних, а більшість автомобілів переступили 60% рубіж!: Тест: Наскільки реальний витрата палива відрізняється від заявленого

Так що, коли бачите витрата у місті 9.5, 9.9 літра на 100 км, знайте, що відбудетеся мінімум 13 літрами, а то і більше. При ціні АІ-95 в 45 рублів, скажіть чесно, ви зможете утримувати такий автомобіль? Думаєте, витрати на бензин невеликі? Давайте швиденько підрахуємо.

Припустимо, що за 1 літр палива ми платимо 45 рублів

На кросовері 10 літрів в середньому вистачає на 100 км шляху – 450 рублів

1000 км – 4.500 рублів

10.000 км – 45.000 рублів (хто-то стільки за місяць наїжджає)

100.000 км (в середньому цей кілометраж наезжается за п’ять років володіння) – 450.000 рублів

500.000 км – вгадаєте, скільки по грошах при сьогоднішній вартості палива? За ці гроші ось цю машину можна купити в максимальній комплектації:

Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

Так от, на легковому автомобілі з переднім приводом ці витрати можна сміливо зменшувати на 2 літри. У результаті економія палива виливається в дуже великі грошові вирази. Звідси робимо висновок: якщо ви багато їздите, легковик вам переважніше.

Крім того, багато кросовери купуються за їх оснащення повним приводом (AWD), який сам по собі збільшує споживання палива, але також він може збільшити витрати на технічне обслуговування в довгостроковій перспективі.

У більшості випадків кросовер з повним приводом вимагає невеликого додаткового обслуговування, але регулярні огляди, заміни рідини та інше технічне обслуговування цього життєво важливого компонента трансмісії можуть призвести до збільшення витрат протягом терміну служби автомобіля.

Дайте відповідь на питання: чи зможе ваш гаманець потягнути збільшені витрати?

ТАК (1 БАЛ)

НІ (0 БАЛІВ)*

*Підрахувати бали і з’ясувати раз і назавжди, чи потрібен вам кросовер або немає, можна в таблиці в кінці статті. Запам’ятайте або запишіть бал, відповідний вашій відповіді. Всього буде шість питань, так що будьте уважні.

Інші витрати

Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

Супутні витрати також можуть збільшитися. Якщо ви перейдете на новий кросовер, замінивши їм свій старий седан, пам’ятайте, що такі матеріали, як колеса розміром 18, 19 або 20 дюймів, йдуть з більш дорогими шинами, які дорожче «перевзувати».

Також, наприклад, як правило, автовиробник використовує більш дорогі світлодіодні або ксенонові фари, ремонт або банальна заміна лампочок у яких влетить в більш велику копієчку. Парою звичайних галогенових лампочок за 700-1.200 рублів ви не обійдетеся.

А якщо фара на новому міському вседорожнике розбита… Нам сумно озвучувати суму заміни. Приміром, адаптивні світлодіодні фари Toyota RAV4 коштують близько 75 тис. рублів! Подробиці тут: Передні фари в сучасних автомобілях стають занадто дорогими

Не забуваємо про обслуговування. Норма-год у кросоверів в сервісі дорожче, також як і запчастини.

Дайте відповідь на питання: чи є другорядні витрати для вас тягарем?

ТАК (0 БАЛІВ)

НІ (1 БАЛІВ)

Чи потрібно вам додатковий простір?

Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

Ви впевнені, що седан більше не вміщає всіх речей вашої родини? Часто їздите з родиною в далекі поїздки? Любите подорожувати? Якщо все ж місця для речей не вистачає, то, може, варто прикупити багажник на дах? Такого типу:

Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

Салон автомобіля миттєво звільниться від сумок, багажу, приладдя для кемпінгу і багато чого іншого. Only ваші близькі люди будуть їхати з вами, а не ваше майно.

Може, закритий бокс-багажник за 12-15 тис. рублів – набагато більш прагматичне придбання, ніж покупка цілого кросовера заПоради трохи більш місткого багажника? Тим більше задайтеся питанням, чи дійсно багажник в міському «коротыше» настільки більше, ніж у вашому седані або тим більше універсалі?

Дайте відповідь на питання: так вам необхідно купувати кросовер заПоради додаткового місця в салоні?

ТАК (1 БАЛ)

НІ (0 БАЛІВ)

Вам потрібен автомобіль для причепа?

Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

Досить рідкісне явище на дорогах Росії – причіп для легкового автомобіля, але кожним власником перед автомобілем ставляться свої завдання. Врахуйте, що деякі моделі кросоверів мають меншу буксировочную здатність, ніж багато хто від них очікують, а інші, навпаки, велику.

Всі машини різні, тому якщо ви виберете кросовер для буксирування, переконайтеся, що ви повністю розумієте здатності моделі в цьому плані. Причепи адже теж бувають різні, для деяких навіть доведеться відкривати додаткову категорію в правах – BE, якщо автомобіль категорії «В», сцеплен з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів і перевищує масу автомобіля без навантаження.

З легкими причепами впораються навіть звичайні седани. Тому не варто скидати їх з рахунків, тут же почавши пошуки вседорожника після покупки причепа.

Звертаємо увагу, що кросовери з варіатором, як правило, мають набагато менші здібності з буксирування, ніж очікують покупці.

Дайте відповідь на питання: ваш седан справляється з перевезенням причепа?

ТАК (0 БАЛІВ)

НІ (1 БАЛІВ)

Вам потрібен повний привід?

Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

Вам потрібен повний привід? Відповідь, швидше за все, немає. Зрештою, наші батьки і їхні батьки прекрасно обходилися десятиліттями без цього.

Відділ маркетингу у кожного автовиробника працює на повну, постійно повторюючи, що повний привід – це безпечний привід. Колись пояснювати, хлопець, купуй! Ти, покупець, скажеш нам спасибі, що взяв саме повнопривідну машину!

Насправді будь-яким приводом треба вміти управляти. І якщо трапляються непередбачені обставини, то зовсім неважливо, на повному або якомусь іншому приводі автомобіль полетить у відбійник. На суперсучасні технології також не варто сподіватися. Автопілоти Тесла теж помиляються…

Також нагадаємо, що на ринку б/у автомобілів, є безліч седанів або моделей компакт-класу, таких як Subaru Legacy, Subaru Impreza, Ford Focus, Toyota Prius, Mazda3 і інших, які також доступні з AWD. Ну якщо ви жити без цього не можете.

Що стосується трохи більшого кліренсу і можливості припаркуватися де завгодно, а також заїздів на бордюри. Ну так поспостерігайте з ранку на тих довірливих водіїв, які припаркували свої кросовери в заметах. Деякі з них точно спізняться на роботу. Просто тому що виїхати їм буде дуже важко. А на тротуарах взагалі парковка майже завжди заборонена.

Дайте відповідь на питання: вам точно потрібен повнопривідний міський кросовер?

ТАК (1 БАЛ)

НІ (0 БАЛІВ)

Вам все ще знадобляться хороші зимові шини

Зясуйте раз і назавжди, чи вам потрібен кросовер, за допомогою нашого тесту

Якщо у вас ніколи не було кросовера або повнопривідного автомобіля, важливо зрозуміти просту концепцію: всі його функції і системи захисту, які покращують тягу і підвищують безпеку, не працюють без якісних шин. Ні влітку, ні тим більше взимку.

Комплект зимових шин на 255/55 R18 від якісного європейського виробника обійдеться щонайменше у 32 тис. рублів. Не забуваємо, що дуже скоро багато іноземні хороші шини подорожчають на 15-20%. Загальна: Мішлени, Гудьеры та інші покришки дешевше 40.000 рублів за комплект навряд чи знайдете.

Ось чому скоро неможливо буде купити шини

Так, в хороших руках вони проживуть три роки і більше. Але все одно значні витрати, погодьтеся.

Дайте відповідь на питання: чи готові ви до купівлі дорогих зимових шин?

ТАК (1 БАЛ)

НІ (0 БАЛІВ)

Правильний вибір: вам дійсно потрібен кросовер? Підраховуємо бали.

ЩАСЛИВЧИК! Що ж, схоже, для вас настав час пересісти на кросовер. Ви готові до нього і морально, і матеріально

НЕБЕЗПЕКА! Ви хочете придбати міський позашляховик, але не маєте на це коштів. Настійно НЕ рекомендуємо брати таку машину, особливо в кредит. Володіння дорогою іграшкою стане борошном. У підсумку ви втратите гроші, і її. Краще витратьте кошти на більш корисні речі

ПРАГМАТИК Ви точно знаєте, чого хочете і на що у вас вистачає засобів в даний момент. Молодець!

1

0

0

1

0

0

1

1

0

0

1

0

1

1

0

1

0

0

5 балів

3 бали

0 балів