Фольксвагену кінець? Форд може поглинути німецький автоконцерн за копійки

264

«Das Auto» перекваліфіковується в просто «Auto»: що станеться, якщо Ford Volkswagen поглине

За кордоном з’явилися чутки про те, що найбільший в автомобільній індустрії концерн Фольксваген може бути поглинений не менш відомої американської марки Форд. Якщо інформація підтвердиться, це може стати одним з найбільших злиттів в галузі за всю історію автомобілебудування. Кажуть, що переговори вже йдуть, але вони є реальною можливістю злиття двох автогігантів в одне велике підприємство, кероване з США?

Офіційний представник Ford сказав наступне про потенційного альянсі:

«Як VW, так і Ford чітко заявили: стратегічний альянс будь-якого роду не передбачає механізмів обміну акціями, включаючи частки власності».

Тим не менше ця заява, на думку деяких зарубіжних автоекспертів, не прояснює подальшого розвитку ситуації, оскільки непроста фінансова ситуація ослабленого санкціями Фольксвагена може стати чудовою можливістю заокеанської компанії в придбанні компанії за дуже вигідною ціною.

«Меморандум про взаєморозуміння, підписаний Ford і Volkswagen в червні цього року, заклав основи стратегічного партнерства двох найбільших автовиробників світу. Спочатку виробники, як очікується, просто зосередяться на спільній розробці масиву комерційних автомобілів, а також будуть працювати у напрямку «кращого обслуговування мінливих потреб клієнтів», – йдеться в повідомленні видання Motor1.

Фольксвагену кінець? Форд може поглинути німецький автоконцерн за копійки

На думку деяких фахівців галузі, це може означати, що Ford і Volkswagen зважилися на повноцінне злиття в майбутньому або обмін акціями. Дані кроки окремо або разом змогли б сформувати найбільшу єдину компанію з максимальною вигодою для автовиробника з США.

«Аналіз, проведений «The Detroit Bureau», – продовжує міркування підрозділ міжнародної медіакомпанії Motor1.com, – вказує на те, що партнерство, що виходить далеко за рамки ринку комерційних автомобілів, може бути дуже корисним для обох сторін. Німецька автокомпанія могла б отримати вигоду з сильних позицій Ford на американському ринку, особливо в сегментах пікапів і позашляховиків, в той час як «Синій овал» міг би зміцнити позиції в Європі, Латинській Америці та Китаї, де він в даний час слабкий».

Крім того, обидва виробники могли б обмінюватися успішними платформами і допомагати один одному розширювати модельні лінійки. Наприклад, Форд був піонером у розвитку електричних технологій, але тепер відстає від Volkswagen, який має агресивний і більш реалістичний план електрифікації своїх автомобілів. У свою чергу американці можуть допомогти VW відновити свій імідж у Сполучених Штатах після «Дизельгейта», наприклад, просунувши випуск компактного пікапа на основі Ford Ranger.

Фольксвагену кінець? Форд може поглинути німецький автоконцерн за копійки

За словами джерела сайту Motor1.com час для потенційної угоди зараз ідеальне: «Форд зіткнувся з низкою серйозних проблем, і Джим Хакетт, призначений генеральним директором Ford в минулому році, працює над тим, що деякі називають «Порадикальної» трансформацією компанії. Частини цієї метаморфози включають безпрецедентний відмова від тПорадиційних седанів і купе в Сполучених Штатах і перехід у розвиток електрифікованих і автономних транспортних засобів у поєднанні з масованим розширенням сегментів пікапів, кросоверів і позашляховиків».

Але це погляд тільки з одного боку. З іншого, ми повинні розуміти, що поглинання однієї компанії іншою – це завжди великі зміни і максимальна прибуток тій стороні, яка в підсумку буде називатися «материнська компанія». Іншими словами, Форд отримає від можливого злиття прибуток, розширення ринків, технології Фольксваген, поліпшення якості своєї продукції (в плані її технологічності). VW, відчуває себе після всіх фінансових потрясінь і кримінальних розглядів не найкращим чином, може отримати лише преференції на автомобільному ринку США і грошові вливання в порожні кишені, з яких у підсумку потужними потоками поллються дивіденди за океан.

Але що чекати від гіпотетичного об’єднання простим автолюбителям? На наш погляд, є кілька основних шляхів розвитку:

1. Якщо змінити структуру Ford не вийде і він буде діяти за старою схемою – застосовувати на автомобілях поглинених брендів свої технології (якісні, але не найкращі в світі), то нічого хорошого чекати автомобільним фанатам не доведеться.

Цю історію ми вже проходили, досить згадати приклади Aston Martin, Jaguar, Land Rover і Volvo. Добре, що Форд продав ці активи іншим компаніям, з американцями це були збиткові, вмираючі бренди, які трималися на колишні досягнення. Автомобілі виходили і технічно, і естетично бляклими й невиразними. Складалося відчуття, що керували американці за принципом: дворнягам кістки, пану – м’ясо.

2. Але навіть якщо буде реалізований другий шлях розвитку і внутрішня структура «Ford Motor Company» зміниться, очікувати якихось позитивних змін в німецькій продукції в плані якості або стилю теж не слід. Все ж американські автокомпанії давно вибули з першого місця серед світової автомобільної еліти і, швидше, запозичують чужі напрацювання, в основному з Європи і Японії, підлаштовуючись під загальносвітовий тренд. Що вони зможуть привнести свого? Сказати важко.

Фольксвагену кінець? Форд може поглинути німецький автоконцерн за копійки

Але навіть якщо об’єднання, часткове або повне, і відбудеться, швидше за все, серйозного впливу фордовци надати на німецький концерн не зможуть, принаймні, на всі бренди, що належать йому, – аж надто багато марок випускається під егідою Фольксваген і дуже чітко відпрацьований механізм взаємодії. Марки, які працюють під автобрендом VW:

Audi

Bentley

Bugatti

Lamborghini

Porsche

SEAT

Skoda

Ducati

MAN

Scania

Volkswagen Commercial

Таким чином, в кращому випадку Ford буде отримувати прибуток і технології, не втручаючись у внутрішню кухню німецького автовиробника.

Дивіться також: Новий гучний скандал: Мерседес, БМВ та Фольксваген ставили експерименти над мавпами

Люди, близькі до цього питання, стверджують, що переговори між двома компаніями вже ініційовані. Чи вони будуть продуктивними і не призведуть до «злиття століття» і початок партнерства між VW і Ford, покаже тільки час.