«Листи щастя» з «вафельної» розмітки почнуть автоматично розсилати з 1 березня 2019 року

382

З 1 березня 2019 року штрафи з «вафельної» розмітки будуть приходити автоматично

«Вафельна розмітка» – нове явище на наших дорогах. У Правилах дорожнього руху вона була введена навесні минулого року. Штраф за порушення ПДР на таких перехрестях, відповідно до частини 1 статті 12.13 КоАП РФ відповідає 1.000 рублів.

Дивіться також: Введено «вафельна» розмітка: як проїжджати новий перехрестя?

В найближчому майбутньому будь-який автовласник в автоматичному режимі може отримати штраф буквально блискавично – досить зупинитися на перехресті більш ніж на п’ять секунд.

Коли почнуть штрафувати на «вафельної» розмітці?

Сьогодні ЦОДР (Центр організації дорожнього руху) визначив дату, починаючи з якої всі отримали жовту сітку перехрестя в країні стануть поповнювати бюджет з кишень порушників в автоматичному режимі, – 1 березня 2019 року.

«Карати в автоматичному режимі поки будуть тільки за блокування одного перехрестя в центрі міста – на перетині Садового кільця і Орлікова провулка», – передає «Російська газета» з посиланням на прес-службу Центру організації дорожнього руху Москви.

За порушниками простежать відразу з декількох камер фото – та відеофіксації, при цьому доказова база буде спиратися на запис видеомомента зупинки на перехресті. Зараз штраф може виписати виключно інспектор ГИБДД. Тому все одно будьте дуже пильні на таких перехрестях. Слідкуйте за розміткою та знаками:

«Листи щастя» з «вафельної» розмітки почнуть автоматично розсилати з 1 березня 2019 року

Можуть виписати помилковий штраф за статтею 12.13 КоАП РФ?

Можливо, той факт, що автомобілі будуть знімати на відео, зможе зіграти на руку законослухняним водіям. З одного боку, стежать за дотриманням правил органи (той же ЦОДР) таким чином врегулюють юридичні нюанси в своїх цілях, але, з іншого, можна буде визначити, що, припустимо, автомобіліст пропускав на перехресті зустрічний транспорт при повороті наліво або пішоходів (це законом не заборонено: п. 13.1 Правил, п. 13.4 і 13.12 ПДР), а не створював ненавмисний затор.

На даний момент тільки в столиці розмальовані 103 завантажених перехрестя

«У постанові про штраф буде одразу шість фотографій, які закарбували порушення, – чотири з них зроблять оглядовими, із зазначенням дати і часу порушення, траєкторії руху машини порушника і фіксації заборонного сигналу світлофора», – наголошується в матеріалі на тему «РГ».

Думку експертного співтовариства розділилося. Велика частина впевнена, що схема робоча і тільки поліпшить поведінка автомобілістів на дорозі. Але є одна категорія водіїв, для яких прогнозування ситуації, виїжджати на перехрестя або зупинитися перед СТОП-лінією, буде непростим завданням, – це новачки за кермом.

Експерт, президент Гільдії автошкіл» Росії Сергій Лобарев так охарактеризував можливі проблеми недавно отримали права автомобілістів:


«Виїжджаючи на перехрестя, важливо думати, а не завадить ваш автомобіль перпендикулярному потоку, – сказав Лобарев «Газеті.ру». – Але існуюча організація дорожнього руху у великих містах, а також і довжина ряду перехресть – близько 60-70 м – роблять таке прогнозування досить непростим завданням, особливо для новачків… Тому саме водії-початківці, на мій погляд, будуть потрапляти під цю «вафельницю».

Плюс все ж жоден водій, поки систему не обкатають до кінця, не буде застрахований від помилкових штрафів.