Чому сучасні дизельні автомобілі легко заводиться навіть в мороз

404

Ось чому взимку сучасні дизельні автомобілі краще старих.

Володіння дизельним автомобілем у Росії – це, безумовно, незвичайний досвід. Особливо враховуючи часто зустрічається на немережевих АЗС неякісне дизельне паливо, річну солярку, коли на вулиці -20 градусів (цілком нормальне явище, коли деякі заправки чомусь забувають, що в Росії настала зима), і апетити сервісменів, які вважають, що власники дизельних машин просто зобов’язані розплачуватися за економічність своїх залізних коней.

Природно, з приходом зими власники дизельних машин намагаються обходити сумнівні заправки стороною (якщо, звичайно, в регіоні проживання є така можливість), вважаючи за краще відвідувати відомі мережеві АЗС, купуючи там преміальну солярку. Особливо це стосується північних регіонів Росії, де взимку денна температура -30 градусів – це, за місцевими мірками, «Ташкент».

Але як же автовласники дизельних машин заводяться взимку? Особливо коли на вулиці сильний мороз? У принципі, більшість власників сучасних дизельних машин роблять це, як і всі ті, хто володіє бензиновими автомобілями.

Тобто запускають дизельні мотори без особливих проблем, якщо автомобіль справний, а акумулятор знаходиться в доброму здоров’ї. А як же думка про те, що взимку дизельну машину неможливо завести? Насправді це вже давно старий усталений міф, який, на жаль, не канув у Лету. І цей міф виразно застосуємо до старих дизельним машинам, але аж ніяк не до сучасним автомобілям.

Сучасні дизельні транспортні засоби настільки високотехнологічні, що не відчувають особливих проблем при запуску двигуна навіть при істотно низьких температурах на вулиці. Запитайте про це будь-якого власника сучасного дизельного автомобіля, і він вам підтвердить це. Повірте, більшість з опитаних скажуть вам, що не мають проблем з запуском автомобіля в сильні морози.

Але як же сучасні дизельні автомобілі стали набагато краще заводиться на морозі порівняно зі своїми попередниками, які часто вередували навіть на слабкому морозі, відмовляючись заводитися?

Чому сучасні дизельні автомобілі легко заводиться навіть в мороз

Хвилястий значок поруч з лампочкою «Чек двигуна» позначає свічки розжарювання.

По-перше, вся справа в сучасному більш якісному дизельному паливі. По-друге, в сучасних дизельних моторах використовуються якісні високотехнологічні свічки розжарювання, які управляються електронікою. До речі, про роботу свічок розжарювання власники дизельних машин можуть дізнатися на приладовій панелі, де колись з’явиться індикація свічок розжарювання, що попереджає водія про те, що можна запускати двигун.

Свічки розжарювання – це не просто нагрівають свічки. Це своєрідні нагрівачі для циліндрів дизельного двигуна. Завдяки свічок розжарювання циліндри силового агрегату стають настільки теплими, що пуск дизельного мотора навіть у сильний мороз нічим не відрізняється від запуску бензинового двигуна.

Наприклад, на багатьох дизельних двигунах Volkswagen свічки розжарювання розташовані всередині циліндрів і живляться від акумулятора.

Проте не варто плутати свічки розжарювання від свічок запалювання бензинових моторах. Це не те ж саме. Свічки запалювання використовуються в бензинових двигунах для запалення парів бензину, змішаних з киснем. Свічки розжарювання просто нагрівають камеру стиснення і розпорошену дизельне паливо, в результаті чого стиснення солярки відбувається практично миттєво.

Чому сучасні дизельні автомобілі легко заводиться навіть в мороз

Свічки розжарювання дизельного двигуна

До речі, свічки розжарювання починають працювати ще до того, як паливо подається в камеру стиснення дизельного двигуна, тоді як свічки запалювання бензинових моторах починають працювати тільки тоді, коли в камеру згоряння подається повітряно-паливна суміш і відбувається стиснення.

Нагадаємо, що дизельні двигуни не використовують свічки для запалювання палива. Замість цього двигун запалює солярку шляхом стиснення повітря в циліндрах силового агрегату (повітря нагрівається).

Далі в камеру стиснення, де вже присутній нагріте кисень, впорскується паливо дизельне, де від стиснення кисню і солярки відбувається самозаймання, тим самим дизельний мотор запускається. Таким чином, незважаючи на те, що свічки розжарювання важливі для запуску дизельного двигуна, вони не грають таку ж роль, як свічки запалювання бензинових автомобілях.

Чому сучасні дизельні автомобілі легко заводиться навіть в мороз

Варто відзначити, що свічки розжарювання існують в автопромисловості ще з кінця 1920-х років, але тільки в 1970-х роках автовиробники стали масово використовувати їх в дизельних двигунах.

Свічки розжарювання в 70-х справили насправді революцію в дизельних двигунах, зробивши процес запуску дизельних силових агрегатів більш простим. До речі, спочатку в дизельних автомобілях зі свічками накалу перед запуском двигуна потрібно було чекати не менше 17 секунд, поки свічки накалу прогріють циліндри двигуна. Але потім технології ставали все краще і краще.

З появою турбодизельних двигунів автовиробникам вдалося перемістити свічки розжарювання практично впритул до циліндрів двигуна, що зробило процес запуску ще коротше. В сучасних дизелях, де, як правило, свічки розжарювання стоять прямо всередині циліндрів двигуна, бортовий комп’ютер може визначати, наскільки гарячими стали свічки.

Як тільки свічки прогрілися, комп’ютер виводить на приладову панель автомобіля значок, який говорить, що можна запускати мотор. Також сучасні автомобілі дозволяють запускати дизельні мотори після невеликої затримки, необхідної для прогріву свічок.

Так що, якщо ви власник сучасного дизельного справного автомобіля, який заправляється якісним дизельним паливом, забудьте про проблеми холодного старту дизельних двигунів. І дякуйте за це сучасні свічки розжарювання, які грають в зимовий час величезну роль, щоб процес володіння дизельною машиною в сильні морози був комфортний і зручний. І, звичайно, скажіть спасибі автовиробникам, які не стоять на місці, а йде в ногу з часом, удосконалюючи конструкцію дизельних моторів.