Компанія ZF розробила новий революційний електропривод

259

Електричний привід від ZF буде інтегрований в нові автомобілі в 2019 році

На початку місяця ZF представила свою нову систему електроприводу і оголосила, що її виробництво починається вже в 2018 році.

Модульна технологія електричного приводу – нове рішення від компанії ZF – підходить для електромобілів, гібридів і автомобілів на паливних елементах.

Дивіться також: Топ-5 електрокарів з Парижа: підбірка

Німецька компанія-постачальник автомобільного обладнання уточнила, що їх нове технічне рішення забезпечує потужність 204 л. с. (150 кВт) та повністю інтегровано в провідну вісь таким чином, щоб його можна було розмістити як в передньо-, так і в задньопривідних варіантах автомобілів.

Ви задалися питанням: навіщо потрібно знати про цю нової технології? Все насправді просто – ця система в кінцевому підсумку дуже скоро буде інтегрована в цілий ряд моделей широкого спектру автовиробників, і вона має практично нескінченний потенціал для чергового технологічного стрибка в гібридних і електричних автомоделях.

4 вагомих переваги електроприводу від ZF

Компанія ZF розробила новий революційний електропривод

Подумайте про можливість того, що ваш наступний автомобіль зможе отримати до 204 кінських сил тільки на задній осі, а передні колеса додатково зможуть обзавестися точно таким же окремим електричним силовим агрегатом. Разом – понад 400 коней в цілому. Звучить приголомшливо, і ось чому:

1. Це призведе до ідеального співвідношення потужності до ваги транспортного засобу, які раніше не були доступні широкому колі різноманітних автомобілів, від бюджетних до спортивних суперкарів. Такий підхід дозволить забезпечити ще більш високу потужність і крутний момент як для електрокарів, так і для гібридів з допоміжним ДВС або автомобілів з паливними елементами.

2. Інший родзинкою цієї системи є максимальний крутний момент в 380 Нм, який здатний забезпечити такий електричний двигун. Надзвичайно гідний результат з урахуванням малого ваги інтегрованої схеми привода.

3. До речі, про вазі. Маса приводу становить всього 113 кілограмів, а також вона може бути інтегрована в різноманітні автомобільні архітектури. Все, що потрібно, це акумулятор для живлення силової системи. Оскільки e-axle має компактні розміри, батарею можна розмістити над віссю із зовнішнього боку кузова або всередині пасажирського салону.

Компанія ZF розробила новий революційний електропривод

4. Іншим значним проривом, досягнутим компанією ZF з цією новою системою, є використання асинхронного двигуна (ASM). Цей мотор не вимагає використання магнітних матеріалів, таким чином, зменшується потреба у використанні рідкоземельних матеріалів, таких як неодим або диспрозій. Завдяки цьому рішенню система буде дешевшою, а її виробництво не буде наносити шкоду навколишньому середовищу, як створення інших поширених електродвигунів, наприклад синхронних двигунів з збудженням від постійних магнітів (PSM).

Можливе застосування (яка автокомпанія стане першою власницею технології)

Компанія ZF розробила новий революційний електропривод

За рахунок перерахованих вище переваг (невелика вага, компактність, висока продуктивність) нова розробка німецького постачальника зможе легко прижитися на автомобілях німецьких виробників вже в найближчі роки. З нею електромобілі та гібриди будуть важити менше, а вартість їх виробництва знизиться.

Незважаючи на те що ZF не уточнила, з якими автовиробниками вона проводила переговори, на олівець можна поставити відразу кілька найбільших європейських компаній. Є суто особисте припущення, що для Volkswagen це був би ідеальний варіант вибратися з репутаційної ями.

Підхід буде вигідний для всіх. ZF підсадить на свою продукцію концерни, а другим, у свою чергу, не доведеться вкладати величезні гроші в розробку власних альтернатив.

Продуктивність і розмір

Компанія ZF розробила новий революційний електропривод

Новий модуль від ZF інтегрує електричний двигун і двоступеневу трансмісію в одному корпусі. У ньому встановлений диференціал і спеціальний охолоджувальний агрегат. Всі компоненти обладнуються силовий електронікою і спеціальним програмним забезпеченням. Такий підхід може значно зменшити витрати на виробництво і подальший розвиток технології з прицілом на майбутні покоління електричних автомобілів.

Довжина блоку вздовж осі – 45 сантиметрів, ширина – 38 див. Його висота становить близько 51 див. Кріпитися силова частина електропривода буде за схемою, представленої на фото вище.

Електродвигун розвиває швидкість до 13.000 об/хв, а вбудована коробка передач отримала передаточне число 9,6: 1. ZF використовує два щаблі в КПП для зменшення рівня шуму і забезпечення динамічного розгону без включення більшої кількості шестерень.

Конкуруюча система з Британії

Компанія ZF розробила новий революційний електропривод

ZF не єдина автомобільна компанія-постачальник, що почала розробляти електричні технології приводу. Британці з фірми «GKN Driveline» створили технічне рішення під назвою «e-аxle», яке вже розійшлася у кількості більше 300.000 одиниць. Правда, британський електромотор слабенький – розвиває всього 80 л. с. (60 кВт) і 240 Нм, але він вже виробляється, а це великий бонус.

Вага в специфікаціях вироби англійцями не вказано.

Електрична мобільність – це майбутнє

Компанія ZF розробила новий революційний електропривод

Незалежно від того, наскільки сильна ваша прихильність двигунів внутрішнього згоряння, ви повинні визнати, що прийде день, коли транспортні засоби нового покоління будуть мати подібні електричні осі. Німці в ZF впевнені в такому результаті і в цьому році заснували новий підрозділ «E-Mobility», в якому вони опрацьовують майбутню концепцію з будівництва та розвитку запатентованою технологією, описаною вище.

Дивіться також: Комерційні електричні автомобілі

Коли така велика компанія, як ZF, інвестує в подібні технології, це явна ознака того, що автомобільна промисловість знаходиться у фазі трансформації, яка в підсумку принесе більше електромобілів і гібридів на дороги.

Виробництво нових автомобілів, ймовірно, почнеться в 2019 році, а перша система електричних осей буде виготовлена в 2018 році і, можливо, вперше з’явиться на серійній моделі в цьому ж році. Однак широке поширення нового рішення «e-axle» від ZF займе кілька років. Ми очікуємо, що клієнти отримають широкий спектр автомобілів, оснащених цією системою, в 2019-2020 році.