Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

323

Ось чим небезпечна алергія для водіїв.

Чи знаєте ви, що водій з гострим нападом алергії майже так само небезпечний на дорозі, як і водій у стані алкогольного сп’яніння? Але що робити, якщо симптоми алергії застали вас зненацька саме тоді, коли ви керуєте машиною? Як боротися з неприємними симптомами, і як уникнути контакту з факторами, які можуть викликати небажані реакції? Про це і не тільки в нашому огляді.

  • Алергія може бути виявлена в будь-якому віці. Її не можна ігнорувати!
  • Пластик в машині також може бути сенсибилизирован
  • Алергія стає серйозною загрозою безпеки дорожнього руху

Постійне чхання, печіння в очах, закладеність носа, утруднене дихання, свербіж, головний біль і постійне недосипання – це типовий набір симптомів алергії, наприклад на пилок. Кожен з цих симптомів означає серйозну небезпеку під час дорожнього руху – одне сильне чхання при швидкості 50 км/год – і людина проїжджає десятки метрів, практично не бачачи дороги!

Якщо у вас із-за алергії сльозяться очі, це також ускладнює безпечне водіння.

Дивіться також: Що повинні знати автомобілісти про алергії і чим вона небезпечна для водіїв

Між тим рік від року число алергіків неухильно зростає. За даними Інституту імунології Росії, цей показник досягає 30% від населення країни. Тобто в Росії алергією страждає майже кожен третій, або близько 43,5 млн осіб.

До речі, за офіційною інформацією Моз, алергією в Росії хворіє лише 1,5% населення. Але ця статистика враховує лише тих, хто стоїть в медустановах на обліку. Реальні ж цифри, швидше за все, близькі до даними, оприлюдненими Інститутом імунології Росії.

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

А у вас є алергія? Ви впевнені, що ні? Алергія – це проблема, яка може торкнутися будь-якої людини незалежно від віку. Перші симптоми часто або приуменьшаются, або їх плутають із застудою. Але поставити правильний діагноз нелегко, так як в нашій країні мало хороших фахівців цього профілю. У деяких регіонах Росії, щоб потрапити на прийом до алерголога, потрібно місяцями стояти в черзі.

Крім того, для постановки правильного діагнозу необхідно провести непрості дослідження, а потім їх потрібно ще правильно інтерпретувати.

На жаль, подібна медицина доступна не всім жителям нашої країни.

Якщо говорити простіше, то алергія – це гіперчутливість до певних чинників – імунна система організму дуже сильно реагує на те, що вона повинна легко переносити.

Дивіться також: Перевірте за 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

Чим викликаний нинішнє зростання цього захворювання серед населення? Є багато причин (насправді все це поки тільки теорія), одна з них полягає в наступному: ми живемо у все більш стерильному середовищі, тому наша імунна система починає боротися не з бактеріями або вірусами, а з факторами, які дійсно завдають шкоди організму.

Тобто за багато мільйонів років еволюції наша імунна система звикла постійно виявляти і подавляти потрапили в організм бактерії і віруси. Але в зв’язку з більшою стерильністю нашого сучасного світу кількість шкідливих бактерій і вірусів скоротилося. У результаті теорія, що наша імунна система, щоб не втратити так звану вправність і накопичений за мільйони років еволюції досвід, вирішила направити свої ресурси у бік інших агентів, які потрапляють в організм, які, по суті, нам не можуть заподіяти шкоду.

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Також потрібно не забувати той факт, що ми все частіше стикаємося з штучно створеними факторами, до яких наші організми в ході еволюції не мали можливості звикнути. Наприклад, створюємо пластик, штучні продукти та інші хімічні речовини, які негативно впливають на наш організм.

Для алергетиків автомобіль може бути як надзвичайно небезпечним місцем, так і притулком, в якому він може сховатися від надлишку алергенів. Ви повинні знати, що автомобіль без ефективного і чистого салонного фільтра і добре працюючій вентиляції салону працює як пилосос – всередину салону всмоктуються з вулиці різні домішки, які в результаті накопичуються в машині. Так що концентрація алергенів всередині автомобіля може бути набагато вище, ніж зовні.

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Так не повинно бути! З 1990-х років більшість автомобілів оснащуються фільтрами салону, які можуть утримувати більшість алергенів. Але це тільки за умови, що фільтр регулярно замінюється, не рідше ніж кожні 10-15 тис. км. В крайніх випадках, наприклад коли ви їдете по курній дорозі, ви можете використовувати функцію внутрішньої циркуляції повітря (система рециркуляції повітря в салоні), яка є сьогодні в будь-якій машині.

Проте краще не зловживати цією функцією, тому що якщо повітря циркулює в замкнутому контурі, вміст кисню в ньому зменшується концентрація вуглекислого газу збільшується – для організму це гримуча суміш.

Але одного салонного повітряного фільтра недостатньо – пилок, що викликає алергію, потрапляє в машину, коли ми сідаємо в неї. Також пилок потрапляє в салон разом з нашою одягом. Ось чому якщо ви страждаєте алергією на пил або пилок рослин, необхідно частіше робити повну хімчистку салону на автомийці: регулярно пилососити салон, протирати приладову панель вологою ганчіркою, очищати сидіння, підлогові покриття і т. д.

Однак при чищенні салону не слід використовувати агресивні чистячі засоби, оскільки вони також можуть викликати симптоми алергії у чутливих людей. Крім того, майте на увазі, що при збиранні салону не можна, щоб в машині була висока вологість, оскільки це, в свою чергу, сприяє розвитку грибків, які також вважаються небезпечними алергенами.

Дивіться також: Ось які функції в автомобілях використовуються багатьма водіями неправильно

На жаль, іноді бувають випадки, коли наш організм погано реагує на матеріали, з яких зроблений автомобіль. Це можуть бути як різні клеї, матеріали ущільнювачів, так і пластмаси, з яких були виготовлені матеріали салону. Як правило, потенційно небезпечним матеріалом в салоні є твердий пластик (ПВХ), який містить добавки (пластифікатори), що забезпечують більшу гнучкість. Наприклад, в автопромисловості популярні фталатные пластифікатори. Вони належать до матеріалів, до яких у деяких людей може бути чутливість.

Якщо ми залишаємо машину на сонці в спекотний день, то під впливом температури пластмаси починають виділяти пари розчинників і пластифікатори. Щоб зменшити їх концентрацію, перед включенням вентиляції обов’язково провітрюйте салон.

Календар алергії на пилок

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Фото з ТБ каналу 360.

Запилений календар, представлений вище, показує лише приблизні і усереднені періоди поширення пилку рослин і грибів в середній смузі Росії. Фактична ж запилення пилком рослин залежить від багатьох факторів, в першу чергу від погоди, пануючого в даному році, і від конкретного регіону країни: на півдні поширення пилку починається раніше, на півночі і сході – пізніше.

Коли часто йде дощ, в повітрі майже немає пилку. У випадку з сільськогосподарськими культурами, такими як ріпак, періоди інтенсивного запилення можуть бути продовжені через використання фермерами модифікованих сортів. Найбільш достовірну інформацію про поширення пилку можна знайти на спеціалізованих веб-сайтах.

Водіння під дією ліків протиалергічних

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Сучасні протиалергічні ліки впливають на здатність керування транспортними засобами в набагато меншій мірі, ніж старіші препарати, наприклад, мають у складі клемастин (з цією речовиною випускається ліки Тавегіл) або диметинден (Фенистил).

Дивіться також: Хилить у сон за кермом, що робити?

Звичайні ліки, що містять цетиризин або лоратадин, вважаються відносно безпечними для водіїв. Правда, слід пам’ятати, що у разі передозування (наприклад, коли людина забула, що нещодавно вже брав протиалергічний препарат або переплутав таблетки) концентрація речовин, що містяться в останніх поколіннях протиалергічних ліків, що може викликати сонливість, головні болі і інші неприємні симптоми, які можуть негативно вплинути на здатність керування автотранспортом.

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Всі, хто приймає ліки від алергії, реагують по-різному. Краще уникати водіння автомобіля, після того як ви вперше вживаєте ліки проти алергії. Особливо це важливо, коли ви п’єте ліки, яких ніколи раніше не користувалися. Адже ви ж не знаєте, як відреагує організм на новий для вас препарат. Також завжди варто уважно читати інформацію про дозування, побічні реакції та взаємодії з іншими лікарськими засобами, НАВІТЬ ЯКЩО ПРЕПАРАТ БУВ ПРИЗНАЧЕНИЙ ЛІКАРЕМ! Також не забувайте, що і препарати, доступні в аптеках без рецепта, не завжди повністю БЕЗПЕЧНІ!

Кондиціонер: і користь, і шкоду!

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Вентиляційна система автомобіля, обладнаного кондиціонером, є ідеальним місцем для розвитку патогенних мікроорганізмів та збору різних типів алергенів. Кондиціонер дозволяє управляти автомобілем з закритими вікнами, залишаючись в комфортному, недушном кліматі. До речі, сама пилок і пил при працюючому кондиціонері не потрапляє в салон. Однак слід пам’ятати, що кожні 10-15 тис. км і не рідше одного разу на рік необхідно обов’язково міняти салонний фільтр (або фільтри – в деяких автомобілях їх кілька).

Увага! Салонні повітряні фільтри відрізняються за якістю. Найдешевші, не оригінальні зроблені зі звичайної нетканій тканини. На жаль, вони не затримують найдрібнішу пилок і не очищають повітря від хімічного забруднення. Чутливі люди повинні вибирати фірмові дорогі салонні фільтри з вугільним картриджем, що забезпечує найкращу ефективність фільтрації.

Також щорічно необхідно проводити дезінфекцію всієї системи кондиціонування, звернувшись в спеціалізовану автомайстерню. Так ви очистите частина системи кондиціонування від «життя», що розвивається у ній.

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

На картинці вище ви можете побачити випарник кондиціонера, тобто деталь, зазвичай встановлюється під приладовою панеллю, яка охолоджує повітря. Вода конденсується на цьому елементі, тому в цій деталі є відмінні умови для розвитку грибів, водоростей і цвілі. Темний товстий шар – це життєдіяльність різних мікроорганізмів, що розвилися на цій деталі. У підсумку ця «життя» утворює не тільки неприємні запахи з вентиляційних отворів, але також може викликати симптоми алергії у чутливих людей.

Цвіль: часто зневажена загроза. А даремно!

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Якщо в машині є несправна вентиляція або зношені ущільнювачі, забиті дренажні зливні отвори, коли в салон потрапляє вода, волога, що потрапила в машину, сприяє утворенню цвілі. Найсерйозніша проблема для автомобілів – коли їх використовують зрідка – це рай для цвілі! Тому якщо ваша машина часто довго простоює і ви, виїхавши, відчуєте запах, що нагадує «підвал», а на пластикових елементи салону і оббивки побачите білий або сірий наліт, це серйозна причина для занепокоєння.

Спори цвілі є надзвичайно агресивними алергенами і можуть викликати різноманітні захворювання. Навіть якщо у вас немає алергії, уникайте водіння автомобіля, в салоні якого з’явилася цвіль, – від цього ви можете легко отримати алергію. У цьому разі необхідно ретельно очистити салон автомобіля за допомогою фунгіцидів (примітка: домашня побутова хімія для боротьби з цвіллю не підійде, так як містять відбілювачі, здатні зруйнувати оббивку салону).

Варто вжити заходів обережності при очищенні машини від цвілі: використовуйте маску та рукавички, а після чищення виперіть одяг і прийміть душ. Щоб проблема більше не поверталася, ви повинні усунути причини утворення цвілі в машині. Наприклад, якщо цвіль з’явилася з-за попадання в салон води через зношені ущільнювачі, поміняйте їх на нові. Якщо цвіль утворилася із-за старого салонного фільтра, який, засорившись, перестав нормально пропускати повітря в салон, порушивши вентиляцію, поміняйте його на новий. Також необхідно висушити салон від вологи.

Освіжувачі повітря? Використовуйте з розумом!

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Так звані освіжувачі повітря зазвичай не освіжають повітря в салоні, а лише маскують неприємні запахи. Для здорової людини такі «духи» не повинні становити загрози, якщо вони використовуються в міру. На жаль, людське нюх настільки структуровано і складно, що до сих пір про здібності сприйняття запахів нашим мозком ми знаємо не все. Тим не менш відомо, що ми швидко звикаємо до запахів, які оточують нас, і ми стаємо все менш чутливими до них.

Дивіться також: Ось чому кондиціонер у машині може бути шкідливим

В результаті після розміщення в машині ароматного освіжувача нам швидко починає здаватися, що запах зник. У підсумку ми біжимо незабаром за черговим освіжувачем в машину з новим запахом. Далі процес повторюється. Водії таксі, які люблять обвішувати свій салон різними освіжувачами повітря з всілякими ароматами, роблять це не для того, щоб вразити своїх клієнтів, вони просто не відчувають концентрованого аромату декількох освіжувачів, які викликають у пасажирів печіння в очах і нудоту.

Наша порада: перш ніж купити черговий освіжувач повітря або спеціальний парфуми для салону автомобіля, ознайомтеся з так званим паспортом безпеки продукту, який, наприклад, можна знайти в Інтернеті, де ви побачите, кому не рекомендовано використовувати освіжувач повітря. Також ми Порадимо відмовитися від автомобільних освіжувачів повітря алергікам, астматикам і якщо ви перевозите в машині маленьких дітей.

Підсумок

Алергія за кермом на дорозі майже так само небезпечна, як і спяніння

Алергія стає серйозною загрозою безпеки дорожнього руху. Наша держава бореться з п’яними водіями, з людьми, севшими за кермо у стані наркотичного сп’яніння або перебувають під психотропними препаратами, штрафує тих, хто користується мобільним телефоном за кермом, так як, згідно з дослідженнями, телефон сильно відволікає водія, знижуючи його реакцію приблизно до того ж рівня, як у водія в легкому алкогольному сп’янінні, вішає масово на дорогах камери фото-, відеофіксації порушень ПДР, забуваючи про алергії, яка часто не дозволяє безпечно керувати автомобілем.

Так, що якщо у вас симптоми алергії, краще відмовтеся від керування автомобілем. Це небезпечно для всіх учасників дорожнього руху!