Jeep Wrangler не зміг пройти краш-тести – 1 бал, у Fiat все ще гірше

227

Euro NCAP: дві моделі від Jeep і Fiat з 1 і 0 зірок за рейтингом безпеки

Під кінець року прийнято підбивати підсумки. Якщо ви є організацією, що проводить тестування автомобілів на безпеку, і вони розбивають машини про металевий деформований куб, вам теж не завадить оприлюднити самі «гарячі» факти про піддослідних автомобілях під кінець року, наприклад, Euro NCAP саме так і поступає. У сьогоднішній добірці провалів року особливо відзначилися брутальний позашляховик Jeep Wrangler і італійська міні – Fiat Panda.

Виявляється, у Jeep Wrangler, незважаючи на видиму брутальність, є цілий ряд не вирішених майже за 80 років проблем. Однією з них є низькі рейтинги захисту водія і пасажирів. Нещодавно дебютировавшее нове покоління «Wrangler» нічим, по суті, не відрізняється від своїх попередників – американський позашляховик був не самим безпечним, так і залишається досі. Euro NCAP протестував американця нарівні з іншими автомобілями і прийшов до висновку, що більше 1 зірки машина не гідна.

В основному рейтинг був знижений в категорії «сприяння безпеки», так як навіть в 2019 році Jeep Wrangler досі не має електронних систем автоматичного екстреного гальмування і допомоги у смузі.

«Дуже прикро бачити, що в 2018 році в продаж надійшов новий автомобіль без автономної гальмівної системи і системи допомоги в смузі руху, – прокоментував генеральний секретар Euro NCAP Міхель Ван Ратінген. – Настав час, щоб ми побачили продукт від Fiat-Chrysler Group, пропонує безпеку, щоб конкурувати зі своїми суперниками».

Jeep Wrangler не зміг пройти краш-тести – 1 бал, у Fiat все ще гірше

Абсолютно новий Jeep Wrangler не досяг успіху в категоріях дорослих пасажирів, дітей і пішоходів, де він набрав 50, 69 49 відсотків відповідно.

Дивіться також: Як NHTSA і IIHS проводять краш-тести нових автомобілів і позашляховиків

Але 1 зірка – теж оцінка. Набагато гірше, коли автомобіль отримує нуль зірок. Такий «видатний» результат у Fiat Panda

Другий удар по італо-американського автовиробника Fiat Chrysler Automobiles (FCA) прийшов від моделі Fiat Panda в останньому раунді тестів Euro NCAP. Автомобіль набрав катастрофічні 0 зірок і був охарактеризований, як «сумнівна популярність, порівнянна тільки з Punto в 2017 році», заявили європейські фахівці з безпеки автомобілів.

Справедливості заПоради відзначимо, що проблеми виникали навіть у автомобілів, отримали п’ятизірковий рейтинг. Приміром, Euro NCAP, також провівши краш-тест Hyundai Santa Fe, виявила, що у позашляховика виникла проблема з бічними шторками подушок безпеки, які могли порватися під час розгортання. Наголошується, що це відбувалося виключно в автомобілях, обладнаних панорамним дахом. Корейський автовиробник, як кажуть, негайно відреагував на претензію, випустивши виправлення, проблемні кросовери будуть відкликані і на них буде вирішена ця проблема.

Jeep Wrangler не зміг пройти краш-тести – 1 бал, у Fiat все ще гірше

Між тим, подушка безпеки колін водія, як кажуть, неправильно розгорталася навіть у новому BMW X5. Таким чином, позашляховик Мюнхенської автомобільної компанії слід по стопах «5-ї серії», у якій була аналогічна проблема при тестуванні в минулому році – подушка безпеки забезпечувала «неповну додатковий захист ніг водія».

А ось Audi, Jaguar, Peugeot і Volvo встановили нові стандарти безпеки

Іншими автомобілями, протестованими Euro NCAP, були Audi Q3, Jaguar I-Pace, Peugeot 508 і Volvo V60/S60. Всі вони були удостоєні п’яти зірок за безпеку – найвища оцінка Euro NCAP.