15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

314

Ось кращі поПоради для водіїв від професійних автоинструкторов.

Для багатьох з нас уроки водіння автоинструктора стають чимось особливим. Наприклад, якщо вам попався хороший автоінструктор, то його уроки ви будете згадувати все життя. Так, можливо, під час навчання ви що не розуміли чи ставилися до порад свого вчителя несерйозно. Але через час, коли ви сядете за кермо свого першого автомобіля, ви напевно зрозумієте, як важливими були його поПоради. На жаль, деякі з них ми часто забуваємо. Але не біда, ми зібрали для вас найкращі поПоради від автоинструкторов, які вам допоможуть знайти упевненість і зроблять ваш процес водіння більш безпечним.

1. Завжди дивіться через своє плече, перш ніж перебудуватися

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: навіть якщо вам здається, що ваш єдиний автомобіль на дорозі, рух може змінитися в одну мить і в сліпій зоні поруч з вами може несподівано з’явитися інший автомобіль. Якщо ж ви будете завжди дивитися через плече з боків машини, перш ніж перебудуватися, ви знизите ризик потрапити в ДТП.

Чим безпечно для вашого життя: думайте, перш ніж діяти. Незалежно від того, що ви робите за кермом, всі ваші дії повинні бути розумні, логічні і обмірковані. Коли перебудовуєтеся на дорозі, ніколи не відволікайтеся на свій смартфон або якісь інші речі. У момент перебудувати ви повинні контролювати дорогу навколо машини. У тому числі ви повинні контролювати дії інших водіїв.

2. Ознайомтеся з автомобілем, на якому ви будете їздити

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: незважаючи на те що у більшості автомобілів є чотири колеса, коробка передач, двигун і рульове колесо, всі автомобілі створені різними. Кожна машина чимось відрізняється, тому вам потрібно звернути увагу на унікальні фактори, які можуть вплинути на ваше водіння (наприклад, на особливості сліпих зон в машині, радіус повороту, відчуття гальм і т. д.)

Чим безпечно для вашого життя: дослідіть автомобіль, на якому ви збираєтеся поїхати в перший раз. Якщо ви не впевнені в собі, то вам може навіть знадобитися кілька тестових заїздів. Можливо, вам знадобиться взяти кілька уроків у автоинструктора за кермом тієї машини, на якій ви збираєтеся їздити найближчим часом. Справа в тому, що за кермом автомобіля автошколи, ви, можливо, звикли. А от за кермом нової для себе машини ваша впевненість може зникнути в мить ока. Особливо коли ви один опинитеся на дорозі, заповненої іншими машинами. В такому випадку краще попросити автоинструктора поїздити з вами у вашій машині кілька днів по дорогах загального користування. Бажано по тих маршрутах, де ви плануєте найближчим часом більше їздити.

3. Перевірте автомобіль, перш ніж сісти за кермо

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: перш ніж ви опинитеся за кермом, переконайтеся, що ваш автомобіль знаходиться в належному робочому стані. Для цього перевірте колеса, працездатність вогнів освітлення (габаритні вогні, ближнє світло фар, стоп-вогні, поворотники і т. д.), гальма і рідини.

Чим безпечно для вашого життя: не приймайте поспішних рішень. Будьте уважні до свого автомобіля. Якщо вам колись оглянути машину (наприклад, ви спізнюєтеся на обід або бізнес-зустріч), подумайте про те, що ваша поспіх може дорого вам обійтися на дорозі. Повірте, краще втратити зовсім небагато часу, щоб перевірити елементарні речі в машині перед початком руху, ніж потім в дорозі несподівано кричати караул від того, що у неї відмовили гальма або спустило колесо.

4. Не пишіть смс і не розмовляйте по телефону

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: якщо відводити очі і відволікатися від дороги, це може призвести до аварії. Пам’ятайте, що ні одне текстове повідомлення не варто того.

Чим безпечно для вашого життя: повірте, вам буде комфортніше і приємніше за кермом, якщо ви не будете постійно приклеюватися до свого телефону. Порадимо вам привчити себе до того, що, поки ви за кермом, телефону для вас не існує. Краще вимкнути його. Особливо коли ви знаходитесь в машині зі своєю сім’єю або друзями. Вимкнувши телефон (або звук на ньому), ви дасте собі більшу свободу і будете насолоджуватися своїми діями за кермом. Ви будете здивовані у підсумку, як сильно відволікав вас ваш смартфон раніше.

Але головне – відмовившись від мобільного телефону в машині, ви збільшуєте не тільки свою безпеку, але й безпеку своїх близьких людей.

5. Знайдіть автомеханіка, якому ви довіряєте

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: не чекайте, що ваш автомобіль буде вічно працювати. На жаль, автомобіль – дуже складний технічний пристрій, який потребує постійного догляду і обслуговування. Якщо ви нічого не розумієте в облаштуванні та ремонті автомобіля, то без хорошого автослюсаря вам не обійтися. Інакше ви ризикуєте опинитися на дорозі за кермом несправного автомобіля. Це дуже небезпечно. Не чекайте, коли рак на горі свисне (коли ваша машина вийде з ладу). Шукайте автомеханіка заздалегідь.

Чим безпечно для вашого життя: ви повинні заздалегідь знати людину, якого можете попросити допомоги у разі несправності автомобіля. Ніколи не недооцінюйте знання чесного автоексперти. Завдяки гарному автослесарю ви ніколи не опинитеся на дорозі в аварійному автомобілі.

6. Возите з собою аварійний запас речей

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: лопати, кабелі-перемички, ланцюги, ліхтарики, вода, ковдри, решітки, ремкомплект для ремонту шин і т. д. В дорозі може статися все, що завгодно.

Чим безпечно для вашого життя: краще мати комплект аварійних речей в багажнику, ніж мати потребу в них і не мати під рукою.

7. Не натискайте різко педаль гальма, якщо це екстрений випадок

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: головне – контролюйте дорогу і не перевищуйте встановлену швидкість руху. Так ви зможете вчасно помітити небезпеку на дорозі і плавно зупинити автомобіль. Плавне натискання педалі гальма більш безпечно, ніж жорстка різка зупинка, яка може призвести до втрати зчеплення з дорогою з усіма звідси витікаючими наслідками.

Чим безпечно для вашого життя: незалежно від ситуації завжди намагайтеся зберігати спокій та уникати необдуманих рішень, заснованих на емоціях або страху. Пам’ятайте, що коли ми нервуємо або боїмося, наш мозок не здатний приймати правильні рішення.

8. Завжди пристібати ремінь безпеки

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: сідаючи в машину, завжди пристібати ремінь безпеки і перевіряйте, щоб всі пасажири зробили те ж саме. Не забувайте, що за непристебнутий ремінь згідно з російським законодавством передбачений штраф. Причому не тільки для водіїв. Оштрафувати можуть і пасажирів. Але справа навіть не в штрафі. Пам’ятайте, що ремені безпеки врятували сотні тисяч життів у всьому світі.

Чим безпечно для вашого життя: чекайте кращого, але будьте готові до гіршого. Не забувайте, що навіть якщо станеться аварія на маленькій швидкості, якщо ви не будете пристебнуті, то можете отримати важку травму.

9. Переконайтеся, що у вас завжди є запасна шина в належному робочому стані

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: перевіряйте тиск повітря в запасний шині, коли виконуєте регулярне технічне обслуговування автомобіля. Крім того, знайдіть час і з’ясуйте, як працює ваш домкрат, щоб ви не застрягли, використовуючи його в перший раз на дорозі у випадку проколу колеса. Ні в якому разі не намагайтеся доїхати до шиномонтажу на спущеному колесі. Це небезпечно.

Чим безпечно для вашого життя: завжди треба мати запасний план, у випадку якщо ви не можете поміняти пошкоджене колесо. Наприклад, у вашому телефоні повинен бути записаний контакт для виклику допомоги.

10. Тримайте руки на колесі на 9 і 3

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: ніколи не забувайте, як вас учили в автошколі тримати руки на кермі. Тим, хто забув, про що йдеться, нагадаємо, що руки на рульовому колесі потрібно тримати на положенні 9:00 і 15:00. Щоб це зрозуміти, уявіть, що рульове колесо – це циферблат годинника. Поставте ваші руки в такому положенні для управління вашим автомобілем.

До речі, таке положення рук на кермі досить-таки нове. Раніше в радянських автошколах інструктори рекомендували тримати руки на положенні 10-2.

Але чому в сучасному світі рекомендовано тримати руки в іншому становищі? А вся справа в тому, що у старих автомобілях рульове колесо не оснащувалося гідро – або електропідсилювачем. В результаті положення рук на 9 і 3 стало кращим, ніж на 10-2. Але знову ж таки все залежить від типу автомобіля. Адже досі існують автомобілі без підсилювача керма. До речі, положення рук у гонщиків Формули-1 також на 9-3. Крім того в цьому положенні рук на кермі зручніше перемикати поворотники і включати склоочисник. Варто також відзначити, що сьогодні більшість автовиробників роблять рулі спеціально під положення рук 9-3. Але якщо ви звикли тримати руки в положенні 10-2, то нічого страшного в цьому немає. Робіть, як вам зручно і комфортно. Головне – не кладіть руки на кермо в інших, неправильних положеннях.

Чим безпечно для вашого життя: майте чітке уявлення про речі, які найбільш важливі в вашому житті. Ніколи не нехтуйте безпекою під час руху. Строго виконуйте все те, що говорив автоинструкторов під час вашого навчання водінню. І, звичайно, дотримуйтесь Правил дорожнього руху.

11. Завжди перевіряйте датчик палива в баку, перш ніж відправитися в поїздку

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: перш ніж ви виведете свою машину з парковки і почнете рух, погляньте на датчик палива автомобіля на приборку. Обізнаність про запас палива позбавить вас від незапланованих заїздів на АЗС, а також від того, що паливо у вашій машині скінчиться прямо у величезній пробці, далеко від найближчої заправки. До речі, чи знаєте ви, що низький запас палива дуже нервує багатьох водіїв? І чим менше палива в баку, тим більше ми починаємо панікувати, що в кінцевому підсумку впливає на наше водіння. Пам’ятайте, що коли ми нервуємо, наша концентрація за кермом знижується. Так, боже збав, можна і потрапити в ДТП.

Чим безпечно для вашого життя: ваш автомобіль, як і ви, має потребу в харчуванні. Не потрібно тримати автомобіль постійно на голодному пайку (тримати паливний бак постійно порожнім). Найкраще заливайте повний бак. Так ви будете спокійніше за кермом.

12. Перевірте погоду, перш ніж відправитися в шлях

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: погода може різко змінити умови водіння. Витратьте кілька секунд, щоб перевірити метеозведення. Також Порадимо прислухатися до застережень МНС, які приходять до нас на телефон у вигляді смс. Перевірте прогноз погоди на різних онлайн-сервісах в Мережі на найближчу добу. В тому числі на офіційному сайті Росгідрометцентру.

Чим безпечно для вашого життя: все в нашому світі змінюється дуже швидко. Не варто думати, що погода не може перешкодити вашій подорожі. Пам’ятайте, що у поганих погодних умовах ризик потрапити в ДТП зростає. Так що якщо є можливість відкласти поїздку в погану погоду, зробіть це. Так буде краще, ніж потім шкодувати.

13. Припустимо, що всі інші на дорозі божевільні

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: кращий спосіб убезпечити свій автомобіль від аварії – це налаштувати себе таким чином, що навколо вас на дорозі божевільні (деякі водії на російських дорогах поводяться саме так). Це дозволить вам краще контролювати дорогу і стежити за іншими учасниками дорожнього руху, а також своєчасно зреагувати на чиїсь неадекватні дії, пішовши від ДТП.

Чим безпечно для вашого життя: зберігайте холодну голову. Не звертайте уваги на агресивних водіїв, які люблять провокувати конфлікти на дорозі. У світі є чимало божевільних людей в буквальному і переносному сенсі. Будьте вище людей, які провокують вас на конфлікт або навіть бійку. Будьте уважні і завжди думайте про наслідки.

14. Запам’ятовуйте дороги, по яких ви їздите, і не покладайтесь виключно на навігатор

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: будьте уважні, коли ви вперше їдете в нове місце. Особливо до дорожніми знаками, розмітками та т. п. В тому числі не покладайтеся на GPS/Глонасс у вашому навігаторі. На жаль, їх показання не завжди на 100% точні. Також запам’ятовуйте ті маршрути, за якими ви їдете. Це підвищить вашу безпеку, оскільки вам не потрібно буде постійно звірятися з навігатором, який дуже сильно відволікає від дороги.

Чим безпечно для вашого життя: ваша інтуїція більш цінна. На жаль, дуже часто ми перестаємо прислухатися до своєї інтуїції, покладаючись на електронні гаджети, які нерідко підводять нас в самий невідповідний момент.

15. Регулярно міняйте масло в двигуні

15 професійних порад з водіння і не тільки, які потрібні всім

Чим безпечно для вашого автомобіля: хочете, щоб ваша машина прослужили вам якомога довше? Тоді ні в якому разі не затягуйте з заміною масла в двигуні. Міняйте його як можна частіше, і двигун вашої машини скаже вам за це спасибі у вигляді великого терміну служби.

Чим безпечно для вашого життя: ваш автомобіль, як і ви, має потребу в регулярному профілактичному огляді. Але на відміну від медичного огляду перевірка технічного стану машини обійдеться вам дешевше.