Штраф за несплату парковки в Москві може зрости до 5 тис. рублів

213

У два рази більше москвичі і гості столиці будуть платити за неоплачену парковку

Слідом за підвищенням по всій Москві з 15 грудня 2018 року тарифів та правила оплати паркування в денний, найприбутковіший час (мінімальна вартість паркування тепер обійдеться в 80 рублів/год, а на 237 вулицях був встановлений тариф аж до 380 рублів), місцева влада дуже швидко зметикували, а вірніше заздалегідь продумали шляхи поповнення столичного бюджету за рахунок тих автомобілістів, які не сплатили або з якої-небудь причини не доплатили за послуги паркування. Мова, зрозуміло, йде про штрафи.

Дивіться також: Як оскаржити штраф за неоплачену парковку

Нагадаємо, що штрафна санкція, передбачена ч. 2 статті 8.14 Кпап міста Москви за несплату за розміщення транспортного засобу на платній міський парковці, зараз складає 2.500 рублів як для громадян, так і для посадових та юридичних осіб. Але, по всій видимості, таким «низьким» штрафів залишилося бути недовго – в Мосміськдуму внесений проект поправок до Кодексу про адміністративні правопорушення, згідно з яким штраф за несплату паркування необхідно встановити на рівні 5.000 рублів. Ось це в самий раз! А чому б, як кажуть, і ні? Тарифи ж зросли в два рази, чому і штрафи не можуть підняти?

Тим більше в пояснювальній записці (Proekt.doc [67 Kb] (скачувань: 7)) чорним по білому сказано, що законопроект «розроблено з метою захисту права громадян на користування упорядкованої міською інфраструктурою, що тягне за собою необхідність більш ефективного правового регулювання, спрямованого на запобігання адміністративних правопорушень у сфері благоустрою в місті Москві».

Штраф за несплату парковки в Москві може зрости до 5 тис. рублів

А що це означає в перекладі на грошовий еквівалент? Та те, що парковка – це дуже важливо і взагалі… «На даний момент розмір стягнутого адміністративного штрафу за несплату розміщення транспортного засобу на платній міський парковці у відповідності зі статтею 8.14 Кпап міста Москви становить 2 500 рублів, що не відповідає ступеню суспільної небезпеки діяння та принципом економічної доцільності».

Підкреслимо: не відповідає ступеню суспільної небезпеки діяння. Що ж, у чиновників свої мірила небезпечних дій своїх співгромадян.

Дивіться також: Як і слід було очікувати: платні парковки тепер і за МКАДом

На цьому у нас все. Ми попередили наших читачів про те, що дуже скоро помилка або ігнорування оплати паркування може зрости в два рази. І ще не забувайте, що з 15 грудня 2018 року на оплату паркування тепер відводиться 5 хвилин, а залишити місце парковки також необхідно протягом 5 хвилин після завершення паркувальної сесії. А також що отримати 50% знижку на штраф за несплату парковки в Москві не можна, це поки законодавством не передбачено.