Хто Там – СтопХам: Ліквідація

346

Московський міський суд знову ліквідував організацію «СтопХам».

Мосміськсуд виніс ухвалу про ліквідацію громадського руху «СтопХам», за заявою Міністерства Юстиції РФ. Тепер, після вступу рішення суду в законну силу організація буде виключена згідно з чинним законодавством з ЕГРЮЛ.

Але судячи з усього «СтопХам» не згорне свою діяльність, оскільки анулювання юридичної особи не створить проблем громадського руху. Швидше за все, керівник «СтопХам» Дмитро Чугунов не буде оскаржувати рішення суду у вищестоящий інстанції, так як нещодавно повідомляв ЗМІ, що навіть якщо суд стане на бік Мін’юсту організація продовжить свою діяльність без юридичної освіти, оскільки їх рух не вимагає відповідно до законодавства правової освіти.

Також «СтопХам» планує розширити свою діяльність в країні. Наприклад, найближчим часом «СтопХам» планує зайнятися проблемами ЖКГ.

Нагадаємо, що громадський рух «СтопХам» було створено в 2010 році, з метою виявлення осіб, які порушують правила дорожнього руху. Так, члени громадської організації припиняли незаконне паркування автомобілів у місцях, де це згідно із законодавством робити заборонено. Тим водіям, які не реагували на прохання членів товариства «СтопХам» прибрати автомобіль, клеїли на автомобіль важко удаляемую наклейку.

Всі ці дії зазвичай записуються на відео і далі ролики викладаються в мережу.

У 2015 році Міністерство Юстиції РФ звернулися до суду з проханням анулювати реєстрацію товариства «СтопХам», оскільки за їх словами, ця організація не здавала звіти кілька років. Тоді «СтопХам» усунув всі порушення законодавства, здавши всі звіти і заплативши штрафи.

В результаті провадження по справі було припинено. Але нещодавно Мін’юст знову подав заяву до суду, з проханням ліквідувати громадський рух.

У результаті суд виніс рішення на користь Мін’юсту, задовольнивши клопотання.