«Фордваген» – нове імя в автопромисловості: Форд і Фольксваген обєдналися

250

Volkswagen і Ford офіційно об’єдналися в глобальному партнерстві

Volkswagen AG і Ford Motor Company на автосалоні в Детройті офіційно оголосили про глобальному альянсі двох автовиробників. Форд, у свою чергу, розмістив оголошення про це на своєму сайті.

Версія компаній, які зважилися на об’єднання, гуманна для обох автогігантів – це дозволить їм «продуктивніше конкурувати і впроваджувати інновації в постійно мінливому автомобільному ландшафті».

Ми порушували цю тему раніше, коли гіпотетичне об’єднання ще не підтверджено, але чутки про нього вже почали поширюватися в автомобільному світі: Фольксвагену кінець? Форд може поглинути німецький автоконцерн за копійки

Тоді ми висловили припущення, що у зв’язку зі складним економічним становищем Volkswagen, ініційовану Сполученими Штатами, Ford під шумок зможе викупити німецькі технології для своїх внутрішніх цілей, незважаючи на те, що з вигляду все виглядає дуже навіть цивільно:

«Як VW, так і Ford чітко заявили: стратегічний альянс будь-якого роду не передбачає механізмів обміну акціями, включаючи частки власності».

Також на той момент було відомо, що «меморандум про взаєморозуміння, підписаний Ford і Volkswagen в червні цього року, заклав основи стратегічного партнерства двох найбільших автовиробників світу. Спочатку виробники, як очікується, просто зосередяться на спільній розробці масиву комерційних автомобілів, а також будуть працювати у напрямку «кращого обслуговування мінливих потреб клієнтів».

Ось що стало відомо про альянс з моменту підтвердження об’єднання:

1. Він не включає в себе перехресне володіння (як мінімум на даному етапі).

2. Обидва автовиробника обопільно розроблять і почнуть виробництво середніх пікапів і комерційних фургонів для світових ринків, починаючи з 2022 року.

3. Об’єднання повинно привести до покращення щорічних результатів до оподаткування, що знизить витрати на мільярди доларів США.

4. Співпраця дозволить розширити спільну роботу у сфері електричних транспортних засобів, автономних технологій і мобільних сервісів. Зокрема, про це і йдеться в меморандумі. Компанії вже почали вивчати потенційні можливості, а також розглядати додаткові програми по впровадженню транспортних засобів.

Як заявив генеральний директор Ford Джим Хакетт,

«Фордваген» – нове імя в автопромисловості: Форд і Фольксваген обєдналися

«Це не тільки призведе до значного зростання ефективності, але і допоможе обом компаніям поліпшити свою підготовку, а також дасть нам можливість співпрацювати у формуванні наступної ери мобільності».

Між тим генеральний директор VW д-р Герберт Дисс додав:

«Фордваген» – нове імя в автопромисловості: Форд і Фольксваген обєдналися

«Volkswagen і Ford будуть використовувати наші колективні ресурси, інноваційні можливості і додаткові ринкові позиції, щоб ще краще обслуговувати мільйони клієнтів по всьому світу. У той же час альянс буде наріжним каменем нашої діяльності по підвищенню конкурентоспроможності».

Первістками глобального альянсу стануть саме комерційні фургони і пікапи. Причому Фольксваген взяв на себе зобов’язання розробити і випустити серію до 2022 році новий міський фургон під загальним шильдиком. Ford, у свою чергу, спроектує і почне виробництво середньорозмірних пікапів, як для Фольксвагена, так і для себе. У сімействі Ford Transit і Ranger, а також VW Transporter, Caddy і Amarok додасться.

«Фордваген» – нове імя в автопромисловості: Форд і Фольксваген обєдналися

За 2018 рік обидва автовиробника реалізували близько 1.2 млн легких комерційних автомобілів по всьому світу. При очікуваннях зростання попиту на пікапи і комерційні фургони в найближчі 5 років маневр дійсно може зіграти на руку не тільки Форду, але і німецькому концерну.

Ну а що з безневинного на перший погляд об’єднання зусиль з виробництва станеться в майбутньому, ми дізнаємося років через 10-15. Може, дійсно в світі з’явиться новий бренд і назвуть його «Фордваген»? Вгадайте, хто в цьому симбіозі буде ведучим, а хто веденим?