Чисте повітря в один клік: як нанотехнології роблять життя комфортнішим

37

партнерський матеріал

Автомобіль-один з найактивніших забруднювачів повітря, від якого страждають не тільки завзяті водії, а й пасажири громадського транспорту.

Яку небезпеку несе в собі брудне повітря доріг

Повітря автотрас – коктейль з безлічі небезпечних для здоров’я інгредієнтів: сажі, найдрібніших частинок автомобільних шин, асфальту і піску, бактерій, діоксиду сірки та азоту, формальдегіду.

Ще одна потенційна загроза для здоров’я людини – матеріали, використовувані в обробці салону. Дослідження показують, що джерелом значної частини хімічних забруднень в машині виступають саме вони. Концентрація токсинів в “запаху нового автомобіля” може ще 3 роки після сходу з конвеєра перевищувати поріг безпеки.

Ну і не варто забувати про забруднення, які безпосередньо не пов’язані з автомобілем, але пов’язані зі способом життя. Всі поїздки за кермом, як правило, пов’язані з відвідуванням громадським місць, де ми стикаємося з бактеріями і вірусами. Вони переміщаються на нашому одязі і руках в салон, щоб потім в потоках повітря всередині замкнутого простору потрапляти в носоглотку і легені.

Які наслідки несе постійне вдихання забрудненого повітря

Забруднене повітря може стати джерелом різних захворювань: сприяти загостренню респіраторних симптомів, появі пневмонії, бронхіту, астми, викликати алергічні реакції.

В 2013 р. Міжнародне агентство вооз з вивчення раку встановило зв’язок між забрудненням атмосферного повітря і підвищеною захворюваністю онкологічними захворюваннями, особливо раком легенів і сечового міхура.

Чи може впоратися із забрудненнями вбудована система очищення

В автомобілях дійсно передбачені системи очищення повітря, але навіть в моделях преміум-класу стандартні системи не призначені для боротьби з надмілкими зваженими частинками в повітрі розміром менше 0,5 мкм. Такі забруднення найбільш небезпечні для здоров’я – вони легко потрапляють в кровотік через легені і поширюються по організму. З роками забруднення накопичуються і часто служать тригерами онкологічних, серцево-судинних або легеневих захворювань.

Чи є рішення

Частково очистити повітря всередині автомобіля допомагають вбудовані системи клімат-контролю. Але оскільки вони більше заточені на підтримку комфортної температури, то чекати від них ідеальної очищення повітря, напевно, не варто.

Деякі великі автовиробники доповнюють штатні системи функцією очищення і багаторівневими фільтрами. Але це все ще фішка моделей середнього і високого сегмента. Що ж робити тим, у кого немає можливості купити автомобіль за кілька мільйонів? відповідь дали японські інженери panasonic, які зробили портативний генератор на базі технології nanoe ™ х.згідно з останніми дослідженнями, вона з ефективністю вище 90% (за різними типами забруднень) нейтралізує віруси, бактерії, грибки, запахи, алергени і ті самі тверді частинки pm2.5.

Як це працює

Генератор nanoe ™ збирає вологу з повітря і під впливом високої напруги виробляє особливі частинки, які руйнують білки вірусів, бактерій і забруднень. Крім того, частинки nanoe ™ забезпечують зволоження і захист шкіри і волосся.

Прилад компактний (маса всього 400 гр), тому його можна взяти з собою куди завгодно, не тільки в автомобіль. Але і тут він ідеально встає в підстаканник і може харчуватися як від бортового usb, так і від будь-якого іншого usb type-c порту (в ноутбуці, пауербанку і т.д.).

Всередині крім генератора знаходиться вентилятор, який видуває назовні повітря, заряджений частинками nanoe ™ . Для прискореної обробки салону генератор можна поставити під штатний кондиціонер автомобіля.

Недавні тести за участю незалежних міжнародних дослідницьких організацій довели ефективність технології nanoe ™ в придушенні нового коронавірусу. В ході експерименту з кондиціонером, оснащеним генератором nanoe ™ х, за 8 годин були нейтралізовані 91,4% нового коронавірусу. Детальніше почитати про дослідження можна тут.

Портативний генератор nanoe ™ х можна використовувати не тільки в дорозі на роботу, за дитиною в школу або з сім’єю по магазинах, але і будь-яких інших місцях типу ресторану, офісу або в гостях, роблячи навколишню атмосферу приємніше і безпечніше.