Як lexus став робити позашляховики: історія моделі lx

13

Цього року lexus відзначає 25-річчя моделі lx. Користуючись приводом, пробіжимося по історії цього позашляховика

Редакція

Цікаво, що за чверть століття lexus lx змінив всього три покоління, причому перше прожило всього два роки, зате останнє випускається протягом 14 (!) лет.

Перший позашляховик lexus lx 450, оснащений 4,5-літровою рядною «шісткою» потужністю 215 к.с., був представлений на американському ринку на початку 1996 року – через 7 років після утворення «преміального» підрозділу toyota motor. Хоча формально lx з’явився на світ раніше: його виробництво стартувало в японії в кінці 1995 року.

Побудована на базі toyota land cruiser 80 модель володіла такими ж відмінними позашляховими якостям, але при цьому відрізнялася більш комфортною підвіскою, багатою обробкою і оснащенням, в яке, наприклад, вже тоді входив безключовий доступ.

Lexus lx 450 першої генерації продавався тільки в сша і канаді, але, завдяки «невбиваності», відмінною прохідності і відсутності конкурентів (альтернативної міг служити тільки ломучий range rover), у моделі з’явилося багато шанувальників. Тому надихнувшись успіхом, всього через два роки японці представили друге покоління lx.

Такий швидкий “перезмінок «був легко зрозумілий: у toyota дебютував land cruiser 100, а слідом вийшла і його» люксова” версія. Цей позашляховик вперше отримав могутній 5,7-лировий бензиновий v8, потужність якого за час випуску моделі зросла з 235 до 275 к. С.

За обсягом двигуна модель отримала індекс lx 570 і вперше почала офіційно продаватися за межами америки – в тому числі і в росії.

Третє покоління lexus lx побачило світ в 2007 році на квітневому автосалоні в нью-йорку. Примітно, що toyota land cruiser 200, на базі якого і був створений новий позашляховик, було представлено пізніше – у вересні. Як і попередник, цей lx оснащувався 5,7-літровим мотором, але розвиває вже 367 к. С.

Після глибокого рестайлінгу, який стався в 2015 році, на численні прохання покупців з росії, україни та нової зеландії, позашляховик вперше отримав версію lx 450d з турбодизелем v8 потужністю 272 л. С.

Це покоління lexus lx виявилося самим довгограючим» – воно випускається до цих пір. Але скоро його змінить абсолютно нова модель, побудована на шасі toyota land cruiser 300.

( 1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)