Чи погано для двигуна їздити на порожньому баку?

284

Ось чому небажано використовувати автомобіль на порожньому баку.

Любите їздити на напівпорожньому паливному баку? Шкодуєте гроші на повний бак? Але чи знаєте ви, що шкодить чи ні автомобілю постійна його експлуатація на порожньому баку? Давайте розберемося.

На різних форумах в мережі Інтернет час від часу спливають теми, де автолюбителі довго сперечаються з приводу експлуатації автомобіля на порожньому або на напівпорожньому баку. У підсумку думки водіїв розділилися. Одні вважають, що їзда на порожньому баку не шкодить ні двигуна, ні в цілому автомобілю, інші стверджують, що порожній бак під час руху – це зло. Так хто ж правий?

Двигун не «знає», скільки палива залишилося в баку. Він лише «знає», чи отримує він достатня кількість палива для запуску чи ні. Тим не менш певний мінус їзди на порожньому баку є.

Особливо для старих машин, що працюють на низькооктановому пальному, яке любить поглинати вологу з атмосфери, приводячи до підвищення вологості в бензобаку. Більш сучасні автомобілі, що працюють на високооктановому паливі, більш захищені від утворення зайвої вологи в баку.

Чи погано для двигуна їздити на порожньому баку?

Як ми знаємо, вода – ворог будь-якого металу. Потрапляючи в бак, вона починає робити свою злу справу. І чим частіше ми будемо їздити на порожньому або напівпорожньому баку, тим швидше волога, змішуючись з повітрям, почне роз’їдати металеві поверхні бензобака.

По мірі корозії бака іржа всередині нього почне поступово відшаровуватися, засмічуючи в першу чергу паливний датчик. Також хімічні елементи іржі можуть з часом прискорити знос паливного насоса, розташованого в паливному баку. Але найгірше, якщо іржа проникне по паливопроводу в двигун.

В цьому випадку вона просто буде його роз’їдати.

До речі, багато з цих ефектів мають певну залежність від клімату, а також від того, наскільки добре ви дбаєте про свій автомобіль (як часто міняєте різні фільтри і т. д.).

Але іржа в баку – це не єдина проблема для автомобіля. Насправді найбільше турбує брудне паливо, яке ми часто заливаємо на АЗС. Особливий ризик для тих автомобілів, які заправляють на немережевих приватних заправках, де дуже часто недобросовісні власники заправки продають паливо сумнівної якості.

Чи погано для двигуна їздити на порожньому баку?

Найгірше, коли потрапляє в бак брудне паливо. В цьому разі хоч паливний фільтр і справляється зі своїми обов’язками, все одно існує ризик пошкодження паливного насоса, а також того, що бруд потрапить в двигун. Дуже небажано заливати паливо відразу після його заливання в бензосховище, яке також може мати іржу. Так, звичайно, кожна заправка повинна чистити баки, де зберігається паливо. Але ми-то з вами знаємо, що багато АЗС цього не роблять.

Також шкідливо їздити на порожньому баку в зв’язку з перегрівом бензонасоса, який може з цього вийти з ладу. Вся справа в тому, що паливо в баку, по суті, є природним охолоджувачем для паливного насоса. Тобто паливо захищає насос від перегріву.

Варто також відзначити, що при роботі двигуна на холостих обертах 98% палива в машині не використовується і повертається в бак. В результаті цього паливо нагрівається. Природно, коли в баку мало палива, воно нагрівається в ньому занадто швидко. Це в свою чергу призводить до недостатнього охолодження паливного насоса, що скорочує його термін служби. В тому числі це часто викликає збільшення витрати палива і підвищення шкідливих речовин у вихлопі.

На жаль, нагріте паливо в баку створює багато шкідливих парів, які впливають на термін служби не тільки паливного бака, але і всієї паливної системи.

Чи погано для двигуна їздити на порожньому баку?

Але чому невелику кількість палива в баку може призводити до зниження запасу ходу автомобіля, тоді як, навпаки, при нагріванні палива в баку його обсяг збільшується?

Вся справа в тому, що, коли бензин нагрівається, він розширюється. Коли температура падає, бензин, навпаки, стискується в об’ємі. Однак енергетичний зміст бензину безпосередньо пов’язане з його вагою, а не за об’ємом. Тому енергетичний зміст бензину, відповідно, не збільшується при збільшенні обсягу палива.

До речі, також важливо не переливати паливо вище розумної межі.