9 найдорожчих помилок у світі

298

ТОП-9 найдорожчих помилок у світі.

Помилки можуть бентежити. Ми можемо злитися, коли зробили в тексті друкарську помилку. Та все це нісенітниця, заспокоюємо ми себе, виправити ж – не проблема. Але чи знаєте ви, що помилки можуть бути дорогими? І не тільки для людей, чия робота залежить від знань різниці між «колись» і «ніколи» або від того, де правильно ставити кому («Стратити не можна помилувати»). Є в світі помилки, які обійшлися за надзвичайною ціною. Ми зібрали для вас найдорожчі помилки в світі.

Фірма «Екзотичну подорож»

9 найдорожчих помилок у світі

В американському телефонному довіднику «Жовті сторінки» в 1988 році вийшла реклама агентства Banner Travel. Реклама повинна була підтримати екзотичні напрямки туроператора. Але помилка в рекламі справила інший ефект. Справа в тому, що в рекламному тексті замість «екзотичні туристичні напрямки» було написано «еротичні туристичні напрямки».

Дивіться також: Цей Фольксваген Жук коштує 500 мільйонів доларів через піци

За словами власника турбізнесу, помилка коштувала компанії 80 відсотків бізнесу (основні клієнти туристичного агентства були літні люди). Найжахливіше, що помилки можна було виправити, так як довідник з помилкою в рекламі вже розійшовся великим тиражем. Реклама в довіднику коштувала всього 230 доларів. Пізніше агентство подало в суд на власників довідника, пред’явивши позов на 10 мільйонів доларів, який виграло.

Ціна помилки: 10 мільйонів доларів.

«Вибухає» дефіс НАСА

9 найдорожчих помилок у світі

Це був 1962 рік: космічна гонка Америки і Радянського Союзу йшла повним ходом, і НАСА готувалося до запуску зонда Mariner 1 вартістю 18,5 мільйона доларів США, який повинен був відправитися на Венеру в рамках першої планетарної місії США. Офіційні звіти про те, що в підсумку змусило дорогий космічний зонд відхилитися від курсу через кілька секунд після запуску, суперечливі.

Деякі експерти вважають, що причиною був відсутній дефіс (тире) в комп’ютерному коді програми, що керує польотом космічного апарату. Інші кажуть, що в коді був відсутній десятковий знак. Офіційна версія: дійсно, в коді програми відсутнє в потрібному місці тире. У підсумку зонд Mariner 1 втратив контроль і йому було наказано вибухнути через 293 секунди після запуску. Автор наукової фантастики Артур Кларк назвав відсутню в коді пунктуацію «найдорожчим дефісом в історії».

Вартість помилки: 18,5 млн доларів у 1962 році (майже 150 млн доларів).

Найкраща лотерея

9 найдорожчих помилок у світі

Це повинен був бути простий рекламний хід. У 2005 році автосалон Roswell Honda відправив потенційним клієнтам 30 000 лотерейних квитків, один з яких був виграшним. Його власник повинен був отримати приз у розмірі 1000 доларів. На жаль, маркетингова компанія, яка створювала квитки, неправильно прочитала правила та умови замовника (автосалону).

Також ніхто не помітив помилку у процесі коректури перед друком лотерейних квитків. В результаті 30 000 покупців автомобілів у салоні Roswell Honda отримали свої квитки. Найцікавіше, що всі квитки були ВИГРАШНИМИ. Не маючи можливості виплатити покупцям 30 мільйонів доларів, автосалон замість цього запропонував власникам квитків подарункову карту Walmart на 5 доларів за кожен виграшний квиток. Більшість покупців не погодилися і, об’єднавшись, подали позов до суду.

Дивіться також: Кращі відео понеділка

Вартість помилки: 30 мільйонів доларів.

Помилка чиновників, яка зруйнувала імперію

9 найдорожчих помилок у світі

Ви можете собі уявити, як міг за два місяці збанкрутувати 124-річний успішний сімейний бізнес з 250 співробітниками? А чи повірите ви, що у всьому була винна буква «s»? У 2015 році державний реєстратор компанії у Великобританії повідомив, що припиняє у зв’язку з банкрутством діяльність компанії Taylor & Sons (компанія була заснована в 1875 році).

Але насправді юридично була збанкрутує інша компанія, яка називається Taylor and Son. Вся справа в тому, що реєстратор не вловив різницю в написанні компаній. Незважаючи на те, що помилка була виправлена протягом трьох днів, збиток компанії Taylor and Son був непоправним. Через два місяці компанія дійсно припинила свою діяльність. У підсумку власники компанії подали на Уряд Великобританії позов на 17 мільйонів доларів. Суд визнав уряд відповідальним за шкоду.

Вартість помилки: 8,8 мільйона фунтів стерлінгів (близько 17 мільйонів доларів).

Прокляття античного еля

9 найдорожчих помилок у світі

Користувач аукціону eBay засвоїв, як орфографія може зіграти з будь-якою людиною злий жарт. Особливо уважним треба бути з тим, що ти пишеш, коли виставляєш щось на аукціон. Ось що сталося з одним користувачем інтернет-аукціону eBay. Він вирішив продати на аукціоні рідкісну пляшку арктичного еля (англійське пиво), звареної в 1852 році і чудово зберігся. Артефакт музейного якості повинен був піти за величезні гроші, якби продавець належним чином склав оголошення, правильно вказавши у ньому назву пива. Продавець же написав у назві аукціону «Allsop’s» (відсутня друга «p»).

Відповідно, цей лот не з’явився в пошуку eBay з оригінальною назвою, тому користувачі, цікавилися оригінальними старовинними пивом, не могли знайти лот. У результаті продавець еля отримав лише дві заявки, продавши пляшку старовинного пива всього за 304 долара. Вісім тижнів щасливий покупець цієї пляшки виставив пиво знову на аукціон eBay. В цей раз назва аукціону і назва пива було написано правильно. У результаті продавець отримав 157 пропозицій. Пляшка пива була продана за 503 300 доларів.

Вартість помилки: 502 996 доларів.

Авіаквитки через Атлантику за ціною 39 доларів

9 найдорожчих помилок у світі

У 2006 році авіакомпанія Alitalia Airlines помилково встановила свою систему неправильний розрахунок вартості авіаквитків на рейси з Торонто на Кіпр. Квитки продавалися за копійки – 39 доларів, хоча повинні були як мінімум коштувати 3900 доларів. До того часу, коли помилка була виправлена, близько 2000 пасажирів вже забронювали квитки за неймовірно низькою ціною. Побоюючись наслідків скасування квитків та судових позовів, компанія Alitalia вирішила дозволити своїм клієнтам зробити переліт з неймовірною знижкою. У підсумку авіакомпанія зазнала збитків у розмірі понад 7 мільйонів доларів.

Помилка трейдера на біржі за ціною більше 300 млн доларів

9 найдорожчих помилок у світі

У грудні 2005 року найбільший банк Японії Mizuho Financial Group помилково брокера втратив 223 мільйони доларів США, який розмістив помилкову заявку на біржі. Співробітник брокерського підрозділу банку Mizuho Financial повинен був продати одну акцію компанії J-Com, яка проводила IPO, за 610 000 ієн (приблизно 5 000 доларів). Але в підсумку помилково співробітник брокерської компанії виставив заявку на продаж 610 000 акцій компанії J-Com за ціною 1 ієна. Незважаючи на те, що досить швидко виявили помилку, заявку скасувати не змогли.

В результаті торги невезучим акціями тривали весь день. Оборот по акціях перевищив 3,5 мільярда доларів США. Варто відзначити, що після надходження помилкової заявки на торговельну систему японської біржі акції компанії J-Com подешевшали до 572 000 ієн за штуку. До закриття торгів цінні папери компанії подорожчали вже до 772 000 ієн за штуку. За підсумками торгів того дня компанія продала всього 2800 акцій.

Дивіться також: Як ніколи не спізнюватися на суміжний рейс

До речі, цей випадок підмочив не тільки репутацію японського банку. Найбільше постраждала репутація Фондової біржі Токіо. Адже, на думку експертів, торги можна було зупинити, виправивши помилку. Це одне з найбільш невдалих IPO в історії Токійській біржі. Брокерська ж контора, яка проводила IPO компанії J-Com, щоб загладити свою провину, навіть оголосила зворотний викуп акцій за привабливою ціною для власників. Але репутаційних втрат уникнути не вдалося.

Вартість помилки: 340 мільйонів доларів.

Криза з комою

9 найдорожчих помилок у світі

За двадцять років до того, як слово «помилка» увійшло в англійську мову, уряд США зробив епічну опечатку. В 1872 році, намагаючись відновити американську економіку, що склалася після громадянської війни, адміністрація Улісса С. Гранту прийняла тарифний акт, згідно з яким більшість імпортних товарів обкладалося податком у розмірі 20 відсотків. У законопроекті йшлося про деякі винятки, включаючи фруктові, тропічні рослини і полутропические з метою вирощування».

У чому ж тут помилка? А вся справа в комою. Спочатку передбачалося, що від податку будуть звільнені тільки плодові рослини, а не фрукти, як передбачає ця шалена кома. Імпортери скористалися перевагою цього помилкового закону, почали масово ввозити фрукти в США. Ті ж, хто вже заплатив мито за імпорт фруктів, також зажадали повернення надміру сплаченого податку. В результаті у відповідності з буквою закону уряд США був змушений повернути імпортерам приблизно 2 мільйони доларів мит, або близько 40 мільйонів доларів США за сучасними стандартами.

Вартість помилки: 38+ мільйонів доларів.

Помилка, яку багато хто з вас зробили цим вранці

9 найдорожчих помилок у світі

Якщо ви починаєте відчувати себе самовдоволеним, врахуйте, що навіть ваші щоденні помилки мають свою ціну. Чи знаєте ви, скільки грошей втрачає компанія Google, коли люди неправильно браузерною рядку вводять назву головної сторінки компанії? Адже помилка в назві сайту відправляє вас зовсім в інше місце. Так Гугл та інші компанії втрачають гроші. Люди ж, які потрапляють на сайти з схожими назвами відомих сайтів, клацають на таких підроблених сторінках по рекламі, приносячи тим, хто скупив схожі назви сайтів, мільйони доларів.

В основному скупка схожих імен сайтів – нешкідливий спосіб отримати вигоду від помилок користувачами відомих веб-сайтів. Тим не менше іноді неправильне написання відомого сайту може привести вас на сайті, який створений з метою кібератаки. Так-так, іноді хакери також скуповують схожі імена відомих інтернет-ресурсів з метою заразити ваш комп’ютер або смартфон вірусом. Так що коли пишете в браузерною рядку назва відомого вам сайту, завжди перевіряйте, що друкуєте. Якщо ви цього не будете робити, це може вам дорого коштувати.

Вартість помилки: 487 мільйонів доларів в рік.