2019 Skoda Octavia четвертого покоління: більше, технологічніше, красивіше

234

Нова Шкода Октавія стає більше і стильніше

Четверте покоління Skoda Octavia стане не тільки зовні, але і набагато просторіше всередині. «Четырехглазая» мордочка знову зникає, на зміну їй приходить стиль і напір, по-сучасному пустотливий, по-нинішньому модний. Майже Фольксваген з Чехії, повторює досвід Мерседес з фарами…

Презентація: Октавія номер чотири прибуде в 2019 році

Більше автомобілів, велика частка на ринку, більше грошей в касі – ось що головне для ділового автовиробника, і ось за якою тенденцією зростання буде слідувати четверте покоління Octavia, починаючи з 2019 року. Модель універсала Combi буде запущена першої в 2019 році, за нею в наступному році піде седан Octavia. Досить нестандартна схема розстановки кузовів новинки, все ж зазвичай першим в усі часи перевагу віддавали саме седанам. Можливо, це натяк Шкода на те, який кузов найбільше потрібен сучасним автомобілістам, але, швидше за все, все більш прагматично.

Дивіться також: Нові автомобілі “Шкода”, які вийдуть в 2019, 2020 2021 року

Адже після того як Skoda Octavia закохалися китайці і стрімголов помчали скуповувати всі комплектації моделі, продажі яких тепер становлять близько 400.000 одиниць, Шкоді немає потреби турбуватися про те, що її автомобілі не розкуплять. Розкуплять, в тому числі в кузовах універсал. За деякими даними, на універсали припадає близько 160.000 продажів. Саме цей кузов залишається одним з найбільш затребуваних в Європі досі.

Дизайн: більше немає «особи» з чотирма «очима»

2019 Skoda Octavia четвертого покоління: більше, технологічніше, красивіше

Універсал завжди був практичним легковим автомобілем. Майбутнє IV покоління знову підтверджує цю теорію своїми підвищеними обсягами.

Самі по собі зовнішні розміри автомобіля залишилися незмінними. Нова Octavia в довжину близько 4,70 метра і близько 1,80 метра в ширину. А ось колісна база була збільшена, що дозволило переглянути пропорції внутрішнього об’єму. Вони стали більше.

Тим не менше завдяки візуальним змін Octavia 4-ї генерації модель стала виглядати довше, солідніше, елегантніше – загалом, автомобілем вищого класу. Чехи приділили велику увагу горизонтальним лініям, плавним, але чітким вигинів кузовних панелей, з’єднань частин кузова і його краях, що створює особливий, збалансований зовнішній вигляд.

Дивіться також: Skoda Kosmiq – перший субкомпактний позашляховик нового суббренду

Для конструкції нової Skoda стануть характерними великий, розпластаний капот, фари, які безпосередньо примикають до широкої решітці, і безліч кутових граней з похилими поверхнями.

Наявність хрому і глянцевих чорних вставок є визначальними елементами у поєднанні стилів, що ще чіткіше буде розмежовувати модельний ряд автомобілів в майбутньому.

Як ми сказали, чотири фари зникають, а на їх місце приходить досить сучасний суміщений блок фар, з різних ракурсів віддалено нагадує як світлотехніку від Audi, так і від Mercedes-Benz (внутрішній малюнок фар).

Нова Октавія отримує напис «Skoda» замість логотипу на задній панелі. Також стало відомо, що седан буде мати дуже непоганим по місткості об’ємом – 590 літрів, універсал помістить всередині і того більше – 620 літрів при розкладених задніх сидіннях.

Технології: Octavia витягує вигоду з Golf 8

2019 Skoda Octavia четвертого покоління: більше, технологічніше, красивіше

Завдяки технічно прогресивному Volkswagen Golf 8-го покоління, який приїде в середині 2019 року, нова Octavia виграє ряд унікальних технічних доповнень. Планується, що новинка отримає більше систем допомоги для напівавтономного водіння (Рівень 3), такі додаткові функції, як електронна приладова панель, три різних розміру екрану в залежності від комплектації, покращене голосове керування, адаптивні світлодіодні фари і оновлення пакетів Ambition, Style, Scout (тільки для універсала), а також топову і спортивну версії Laurin & Klement і RS.

Крім того, модель позбавляється від елементів, властивих дешевих автомобілів. На ній тепер більше хрому, використовуються більш якісні матеріали. Усередині встановлені сидіння нового покоління, додаткові елементи розкоші в найдорожчих топових комплектаціях. Новинку буде відрізняти бездоганна якість виготовлення.

За допомогою всіх цих поліпшень і доповнень Octavia стає ще ближче до Passat, втім, ціна не повинна змінитися. Виробник обіцяє не скорочувати розрив між Skoda і Passat.

Двигуни: Octavia також поставляється як плагін-гібрид

2019 Skoda Octavia четвертого покоління: більше, технологічніше, красивіше

Лінійка звичайних бензинових і дизельних двигунів внутрішнього згоряння, ймовірно, в значній мірі збігається з поточною моделлю. Але є й серйозні зміни. Незабаром після запуску Skoda хоче ввести в експлуатацію так званий «м’який гібрид» з нової 48-вольтової електричною системою. Такий силовий пакет обіцяє видати на 10 кВт більше потужності і отримати 55 Нм додаткової тяги. Планується також більш класичний плагін-гібрид з комбінацією 1,5-літрового бензинового двигуна (150 л. с.) і електромотора (75 кВт), з розрахунковою потужністю системи 252 к. с. і 590 Нм.

Дивіться також: Фольксваген розробляє перший електричний баггі: він може стати серійною моделлю

Не виключено використання модельної платформи для електричних моторів від Volkswagen – MEB. У такому разі хрещеним батьком електричної Skoda Octavia стане модель Volkswagen ID.