Тагач colonia schnibbelmobil: сама незвичайна вантажна платформа

19

Працюючим на підприємствах інженерам постійно доводиться вирішувати складні технічні проблеми. Особливо дістається конструкторам, які придумують і вдосконалюють транспортні засоби різного призначення. Під час розробок і випробувань фахівці стикаються зі хитромудрими і нестандартними завданнями, що вимагають творчого підходу. В результаті іноді народжуються дивовижні машини, зобов’язані своєю появою інженерному генію і технічної кмітливості.

Проблема і рішення

З однією з нерозв’язних, на перший погляд, проблем зіткнувся німецький виробник спецтехніки colonia spezialfahrzeuge. Фахівці підприємства випускали і реалізовували великий асортимент спецтехніки, а також розробляли специфічну техніку, пристосовуючи стандартну до не зовсім звичайних умов.

Одному із замовників знадобилося перевозити алюмінієвий профіль з німеччини в нідерланди. Здавалося б, в цьому немає нічого складного, і клієнту цілком вистачить наявної довгомірної техніки. Як виявилося, довжина профілю була занадто великою, щоб помістити його на існуючі види вантажних платформ . Тому інженерам компанії довелося шукати власне рішення замість того, щоб скористатися стандартним.

Вихід же виявився надзвичайно простий: якщо можливостей існуючої техніки недостатньо, потрібно просто створити новий вид спецтехніки. Так і з’явилася на світ одна з найбільш незвичайних вантажних платформ, schnibbelmobil.

Нестандартна вантажна платформа

В якості основи для майбутньої платформи використовували вантажівку man f8 22.320. Він підійшов за всіма своїми характеристиками, розробників не влаштовувала тільки його довжина. Під капотом у нього знаходився 420-сильний дизельний двигун, що працює з 12-швидкісною механічною коробкою передач. Вантажівка забезпечувала хорошу вантажопідйомність, інженерам необхідно було тільки причепити до нього вантажну платформу потрібної довжини і модифікувати кабіну, оскільки та не підходила для передбачуваних цілей.

Джерелом натхнення для конструкторів послужив ford granada, вірніше, кузов від нього. З універсала зняли кузов і обрізали йому капот, оскільки він їм тільки заважав. Частину, що залишилася, поставили замість кузова mana, при цьому задня частина універсала припала якраз на заднє колесо. Щоб закрити дірку, що утворилася попереду, інженери поставили радіаторну решітку і фари, запозичені у «мерседеса».

Хоч зовнішній вигляд вантажівки і вийшов вельми дивним, тепер кабіна не заважала розміщенню на вантажній платформі профілю великої довжини. Безпосередньо вантажну платформу теж виготовили самостійно. Тепер на ній можна було везти металевий профіль довжиною близько 50 метрів.

Незважаючи на всі незручність конструкції і наявні недоліки, вантажна платформа schnibbelmobil довго використовувалася, а як тільки вона виявилася не потрібна, виробник придбав її у колишнього клієнта і поставив в свій музей.