Європейський авторинок у листопаді: renault clio вирвався в лідери, vw golf – на 35 місці!

24

Пандемія породила глобальний дефіцит мікрочіпів і поки зовсім не збирається відступати: нові штами коронавірусу вганяють в ступор влади і загрожують повномасштабним управлінським кризою, а автомобільний ринок відчуває небувалий в цьому столітті спад-пропозиція сильно відстає від попиту, час очікування деяких затребуваних моделей збільшилася до двох років!

На цьому тлі статистика продажів, яку тепер щомісяця публікує британське аналітичне агентство jato dynamics, показує велику волатильність. У листопаді відбулася чергова зміна лідера: на зміну жовтневому бестселеру peugeot 2008 прийшов renault clio — продано 16 353 шт.у вересні, нагадаємо, перше місце займав американський електричний седан tesla model 3, в серпні і липні — бюджетний хетчбек dacia sandero.

volkswagen golf

А як же vw golf, який протягом десятиліть утримував першість? за підсумками року він, швидше за все, все-таки виявиться лідером за рахунок хорошого відриву в першій половині 2021-го, але конкретно в листопаді golf скотився в рейтингу продажів аж 35-е місце з результатом 6755 проданих примірників.

Тим часом кросовер vw t-roc, який по частині техніки і оснащення мало чим відрізняється від гольфу, зайняв п’яту сходинку рейтингу (продано 15 234 шт.), підтвердивши сформований в цьому році в німецьких змі стереотип, що t-roc — це і є новий golf. Тобто багато експертів схильні вважати, що осідання гольфу в статистиці — це не тільки і не стільки наслідок дефіциту, стільки наслідок зміщення споживчих інтересів і звичок. Так це чи ні, буде зрозуміло в наступному році, коли дефіцит мікрочіпів майже напевно зникне (на відміну від коронавірусу).

hyundai tucson

Відзначимо появу в першій десятці корейського кросовера hyundai tucson, який зумів обійти дуже популярний у європейців dacia duster-реалізовано 12 408 шт. (+104%) і 12 351 шт. (+3%) відповідно.

В електромобільному сегменті лідирує tesla model 3: у листопаді продано 10 739 шт., на 119% більше, ніж рік тому! хетчбек vw id.3, на який німецька марка робила велику ставку, просів на 43% до 4707 шт. — навряд чи такий обвал можна пояснити тільки дефіцитом комплектуючих.

tesla model 3

У сегменті plug-in гібридів лідером листопада став peugeot 3008 (продано 3855 шт.), а всього частка розеткових моделей (електромобілів і plug-in гібридів) в останньому осінньому місяці склала 26% від загального обсягу європейського ринку нових легкових автомобілів. Частка дизельних машин-тільки 18%.

В цілому ринок в листопаді цього року просів на 18% в порівнянні з листопадом 2020-го — до 855 тисяч машин. Падіння в порівнянні з предковидним листопадом 2019-го склало 29%.

Тепер чекаємо підсумків року, які у зв’язку зі складністю підрахунку з’являться орієнтовно на початку лютого — слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.