Це те, що сталося з єдиним вижив в автомобільній аварії, в якій загинула принцеса Діана

320

Це диво, що Тревор Ріс-Джонс залишився живим.

О пів на третю ночі 31 серпня 1997 року чорний «Мерседес» S-класу врізався в бетонний стовп біля тунелю Пон-де-Альма в Парижі. Світ оплакував втрату принцеси Діани після аварії. Але вона була не єдиною жертвою. Водій Анрі Поль і Доді Файєд також загинули в ту ніч. У живих залишився тільки один пасажир: Тревор Ріс-Джонс, охоронець Файєда.

На передньому пасажирському сидінні автомобіля Рис (який пізніше викреслив зі свого імені Джонс) був захищений подушкою безпеки, хоча, як і на інших пасажирів, на ньому не було ременя безпеки. Тим не менш, незважаючи на подушку безпеки, Рис вижив дивом.

В результаті ДТП його обличчя було зламано до невпізнання, кістки перетворилися на труху. Знадобилося 150 шматків титану, щоб відновити його обличчя. Рис знаходився в комі протягом десяти днів, поки лікарі «збирали» обличчя. Також Рис зламав зап’ястя і отримав серйозну травму грудей. Це було чудо, що він вижив.

Це те, що сталося з єдиним вижив в автомобільній аварії, в якій загинула принцеса Діана

Після аварії стали з’являтися чутки і теорії змови про те, чому сталася аварія і чи можна було її уникнути, і Рис не був застрахований від підозр. Критики стверджували, що йому не слід було дозволяти явно п’яному Підлозі вести машину; він повинен наполягти на тому, щоб Діана і Файєд пристебнулися ременями безпеки; він повинен був сказати Підлозі, щоб той їхав повільніше. Але Рис цього не зробив.

Сам Рис мало пам’ятав події тієї фатальної ночі – травма голови викликала амнезію. Тим часом батько Файєда наполягав, що Рис бреше про втрату пам’яті, щоб уникнути звинувачень. З-за розбіжностей з батьком Файєда після ДТП Рис звільнився з роботи з сім’ї через рік після аварії. Він повернувся в графство Шропшир зі своєю мамою і вітчимом і почав працювати в магазині спортивного одягу свого друга.

Спочатку Рис зберіг трохи спогадів про ту трагедію. До сьогоднішнього дня він дав кілька інтерв’ю, хоча у 2000 році він опублікував книгу

«Історія охоронця», ставлячи крапку в цій історії.

Одним з небагатьох його спогадів про тієї ночі був жіночий стогін (імовірно, Діани). Також, за його словами, він чув, як стогнав «Доді» (хоча Рис не міг точно сказати, чи було це реальним або хибним спогадом).

Це те, що сталося з єдиним вижив в автомобільній аварії, в якій загинула принцеса Діана

Книга стала бестселером, зібравши 1 500 000 доларів США. Дохід від книги пішов на оплату юридичних послуг для судових процесів (він судився з батьком Файєда, який прямо звинувачував у трагедії Рису, вважаючи, що саме він винен в аварії).

Це те, що сталося з єдиним вижив в автомобільній аварії, в якій загинула принцеса Діана Батько Доді Файєда

Проте в 2008 році в ході розслідування смерті Діани був зроблений висновок про те, що винен в аварії був нетверезий водій Підлогу, а не Рис, який, за словами поліції, говорив правду.

Це те, що сталося з єдиним вижив в автомобільній аварії, в якій загинула принцеса Діана

Пізніше Рис працював в Іраку. Але, як повідомляється, він і його дружина тепер повернулися в Шропшир, де він працює консультантом з безпеки і грає в регбі в місцевій команді. Тепер він повернувся до спокійного життя, як і хотів цього.