Стало відомо до чого готуватися майбутнім водіям на обєднаному іспиті ГИБДД

208

Ось до яких труднощів потрібно готуватися кандидатів у водії

Став відомий список екзаменаційних вправ, які доведеться виконувати майбутнім водіям на підсумковій перевірці в ГИБДД. Його озвучив начальник відділення організації екзаменаційної діяльності ГИБДД РФ Микола Гиляков. Підкреслюється, що екзаменаційна перевірка стане жорсткішою, а однією з головних завдань стане всебічна перевірка навичок і вмінь у практичному водінні. З цією метою Державтоінспекцією і була просунута ідея про об’єднання «площадки» (перевірки первинних навичок управління автомобілем) з міською частини іспиту.

Ці пункти, і не тільки, увійшли в практично революційний проект постанови уряду вносить зміни в правила проведення найбільш важливих іспитів в житті будь-якого автомобіліста – іспиту на здачу прав.

Ось основні витримки пояснень по темі дані на конгресі автошкіл Росії:

1. «Майданчик» по суті нікуди не йде

Стало відомо до чого готуватися майбутнім водіям на обєднаному іспиті ГИБДД

«Майданчик» або початкові навички по управлінню автомобілем нікуди не піде. Навички даішники будуть перевіряти перед тим, як виїхати на дорогу з кандидатом на права. Тільки при цьому два практичних іспиту об’єднають в один.

2. Практичний іспит проводиться довше, а не скоротитися по часу

Стало відомо до чого готуватися майбутнім водіям на обєднаному іспиті ГИБДД

Багато противники об’єднання двох практичних іспитів напирали на те, що без «майданчики» перевірка втратить стандартизацію і час. Тобто, всі навички за короткий міський променад під пильним оком інструктора перевірити точно буде неможливо.

Дивіться також: Чому скасування майданчики в ГИБДД призведе до складнощів при отриманні прав

Як пояснили в ГИБДД, все буде зовсім навпаки. Дві частини об’єднують у тому числі з метою збільшення часу перевірки, при цьому уникаючи непотрібного затягування процесу.

3. Як буде виглядати «майданчик» після реформи?

Стало відомо до чого готуватися майбутнім водіям на обєднаному іспиті ГИБДД

На основі аналізу виникаючих аварійних ситуацій, вироблений список навичок і вправ для кандидата у водії на закритій території і в міських умовах (на закритих територіях будуть перевірятися розворот в обмеженому просторі, заїзд у бокс, паралельна парковка, парковка у навантажувальної естакади, зчіпка і розчіплює, а ось вправа «змійка» і поворот на 90 градусів з іспиту будуть виключені).

«Передбачається проведення перевірки ряду первинних навичок керування на початку практичного іспиту перед виїздом на дорогу. Для цього передбачені ділянки доріг з малоінтенсивним рухом, закриті площадки, території з твердим покриттям», — підкреслив Гиляков.

4. Які навички будуть перевіряти в міських умовах?

Стало відомо до чого готуватися майбутнім водіям на обєднаному іспиті ГИБДД

Що стосується питання стандартизації прийнятого іспиту в міських умовах, після змін «місто» буде доповнено деякими завданнями, які зараз перевіряються на закритих майданчиках, а також рядом додаткових завдань:

«У міських умовах після реформи іспиту кандидати у водії будуть виконувати ліві і праві повороти, проїзд перехресть, розворот на перехресті та поза його, проїзд ж/д переїзду, перестроювання, обгін або випередження, рух з максимально дозволеною швидкістю, проїзд пішохідних переходів, місць автобусних зупинок, гальмування та зупинку при русі на різних швидкостях, постановку авто паралельно тротуару, зупинку і почало рух на підйомі та спуску».

Практично всі ці елементи, плюс-мінус є в кожному, навіть невеликому місті. Тому побоюватися в бідності перевірки дійсно не потрібно. Принаймні на папері все виглядає логічно і цивильно.

5. За автошколами простежить ГИБДД

Стало відомо до чого готуватися майбутнім водіям на обєднаному іспиті ГИБДД

І ще один штрих до глобальних змін (про нього ми писали раніше в даному матеріалі: ГИБДД планує розширити контроль за автошколами) – Державтоінспекція отримає право перевіряти автошколи вже після того, як їм було видано відповідний висновок, а також і відкликати його. Наявності розширення повноважень ДАІ, на догоду безпеки.

Виходячи з цієї ж намітилася боротьби з недобросовісно готували кандидатів у автомобілісти автошколами, екзаменаційні маршрути також перестануть бути загальновідомими для шкіл, щоб їх «вчителі» не могли нанести на маршруті своїх учнів.

Законопроект планують внести в уряд в січні майбутнього року.