Статті – “сила струму”

19

Porsche-це завжди привід поговорити про технології, про розкіш і, звичайно ж, про швидкість. На цей раз все в одному флаконі, який називається taycan turbo s cross turismo

Питається, звідки тут turbo, якщо taycan, на хвилиночку, електромобіль? тут всі питання виробнику, який вирішив не вимикати електрокар з уже звичної і зрозумілої внутрішньої ієрархії модифікацій. А це означає, що нам пропонують спорткар. Тільки електричний.

Бей, не жалій!

А тим часом у нього з’явилася версія в кузові універсал – cross turismo. Силові параметри ті ж: 800-вольтна архітектура, запас ходу від 388 до 456 км (в залежності від модифікації), розгін до сотні топової 761-сильної версії turbo s – 2,9 с, що переходять в болісно довгі 5,1 з базового 476-сильного «сараю». Перед “десертом” ще пара цифр – багажник універсала готовий запропонувати більше 1200 л об’єму, якщо скласти спинку дивана. Додайте сюди штатний режим руху “гравій”, а також опціональні позашляховий пакет підвіски (збільшує кліренс на 30 мм) і кронштейни-тримачі для трьох велосипедів. Ось і весь cross, якщо не брати до уваги розкішного футуристичного салону, сотень кілограмів електропроводки, тачскрін-дисплеїв і, здається, тисячі сенсорних кнопок …

Приводом же для знайомства з універсалом став цікавий захід – porsche world roadshow 2021. Це такий “цирк шапіто” зі штутгарта, в ході якого бренд демонструє вже відбувся і потенційним клієнтам свої можливості. По суті, маркетингове шоу на гоночній трасі для тих, хто не готовий в режимі overboost тиранити власну машину на трек-днях. Нас же, журналістів, по блату пустили поганяти ще до початку основного заходу, який в росії в цьому році проходив на трасі «ігора драйв» під санкт-петербургом.

Ганяти за традицією довелося майже на кожній з топ-моделей з приставкою turbo s, включаючи cayenne і panamera. Це для того, щоб клієнт знав: в «бойовому» режимі на трасі чакри гнуться навіть в кабіні позашляховика. Як і раніше оглушливо прекрасний 718 boxster, здатний подарувати найсвіжіші і живі емоції на треку. Однак справжній погром (причому не тільки при розгоні, але і при гальмуванні) готовий організувати саме 911-й. Постріл до сотні за 2,7 з версії turbo s в режимі launch control, коли від автомобіля береш по максимуму, справляє найбільше враження саме на прямій в оточенні нехай і порожніх, але трибун. За “ланчем” кермо не тримаєш, за нього тримаєшся. І вже після двох-трьох подібних стартів поспіль “вестибулярка” просить про помилування.

І все ж, як їздять по трасі класичні porsche, ми пам’ятаємо. Захлинаючись, з істерикою! з тріском і надривом. Жадібно, піддаючи сумніву закони фізики! але цього разу мені було особливо цікаво вивести в бойовий режим електричний taycan, точніше, його версію turbo s cross turismo вагою понад 2,3 т, яка по динаміці не поступається седану. Хочеться хоча б для себе зрозуміти, чи можна називати спорткаром електромобіль, від якого якщо чимось і пахне після швидкого кола, то лише попливла на спеці гумою і феромонами водія (якщо у них є запах) на тлі остигає кераміки гальм.

Гострий, як електробритва

І знаєте, з перших же метрів за кермом taycan я дізнався porsche. Низький центр ваги завдяки» зашитим ” в підлогу батареям-звичайне для електрокарів справа. Зате налитої і короткий кермо з прекрасним зв’язком-прикмета вже суто фірмова. Практично повна відсутність кренів (в даному випадку їх активно «під’їдала» пневмопідвіска) і нагадує своєю безжальною ефективністю великоколіберний кулемет педаль газу. Ах так, не газу, а чого там у них під правою педалькою?.. У будь-якому випадку відчуття, як в повноцінному спорткарі: б’ючи по педалі все різкіше і різкіше, уявляєш косять ворогів кулеметні черги. Хочеться кричати ” ура! отримуйте, гади!”і думати про відплату всім мерзотникам світу.

Дивно, але на електрокарі вдалося змоделювати “бензиновий” – далеко не завжди лінійний і рівний-розгін. Taycan, як і 911-й, теж вміє стрибати вперед і в сторони, а на поребриках зовсім не нещадний – навіть на швидкості під 200 км/год встигає відпрацювати пневмопідвіска. У такі моменти думаєш про більш ніж дві тонни ваги і про шини, які в цих умовах, ймовірно, витримають перед «відплиттям» лише кілька бойових кіл. Та що шини? а на скільки кіл в подібному режимі “електробритва” взагалі здатна? вже ясно, що вона готова начисто виголити будь-кого, але де межа? він поруч. Бойове коло на 4-кілометровій трасі зажадає списання близько 25 км пробігу. Мабуть, саме так можна описати витрата «палива». Інакше кажучи, taycan здатний зробити по трасі близько 15 швидких кіл, якщо пощастить з погодою.

Звуку мотора, звичайно, не вистачає, зате тиша при їзді підвищує градус драйву. Коли рев двигуна не заглушає інші звуки, в вершині повороту або на швидкій кривій добре чути момент втрати контакту з дорогою. А значить, ви краще контролюєте поріг зісковзування машини в занос, отримуючи задоволення від безпечного повизгивания шин. І цей факт точно зіграв на руку електрокарам.

Звичайно, formula e по телевізору я дивитися все ж не почну – повинні, знаєте, залишатися якісь речі. Але при нагоді ще раз із задоволенням прокачусь на спорткарі по треку. Саме на спорткарі. Що ж стосується адекватності такого автомобіля в повсякденному житті, поки не знаю. А ви дізнатися хочете? тоді приходьте наступного року на porsche world roadshow. Буде круто …