«Радіокерована» собака – новітня розробка вчених

227

Вчені створили систему дистанційного керування собакою: відео

Все геніальне – просто. Про це знає і старий, і молодий, але ось винайти щось просте і, головне, застосувати його на практиці зовсім непросто. Приклад наведемо дослідження японських вчених, які розробили спеціальну систему дистанційного керування собакою. За допомогою неї ви зможете зробити зі свого вихованця справжню бионическую радіокеровану машину. Звучить фантастично?

Дивіться також: В Комсомольську-на-Амурі створять пам’ятник собаці Найді, яка чекала свого загиблого господаря 12 років

Насправді все досить просто, можна навіть сказати – примітивно. Схожі трюки напевно проводили всі кошатники або собачники (потрібне підкреслити) над своїми вихованцями за допомогою лазерної указки або сонячного зайчика, відбитого від дзеркальної поверхні.

Єдина відмінність – японські вчені підійшли з більш технологічно прогресивної сторони, розробивши спеціальний светоиспускающий жилет. Ось як він працює:

Як видно, щеням маніпулює надітий на нього жилет, оснащений чотирма ліхтариками. У цьому експерименті дослідники з Університету Тохоку демонструють, як добре навчений собака може переміщатися по заданій траєкторії по складній місцевості, використовуючи світлові точки, як людина, яка робить те ж саме, коли переміщується по точках на карті.

Наскільки практичним може бути таке винахід? Хм, напевно, добре натренований собака зможе виконати різноманітні покладені на неї обов’язки, наприклад в умовах надзвичайної ситуації, на службі у рятувальників. Пошук зниклих людей, орієнтування на місцевості (жилет укомплектований камерою, що передає зображення на монітор пульту управління) – все це можна реалізувати. При тому що для неї це буде захоплююча гра, а не складна робота. Головне після роботи не забудьте побалувати вихованця ласощами!