Інструкторів з водіння навчать правильно викладати: готовий новий стандарт

230

З 28 жовтня наберуть чинності нові вимоги до інструкторів з водіння

З 28 жовтня вступають в силу нові, набагато більш серйозні вимоги до інструкторів, які навчають майбутніх водіїв. Якщо людина, що викладає правила та етику водіння, не відповідає названому нового професійного стандарту «майстер виробничого навчання водінню транспортних засобів», затвердженим наказом Міністерства праці, такому працівнику не місце в автошколах. Навчати водіїв він не буде мати права. Іншими словами, інструктори, які навчають майбутніх водіїв водіння, повинні відповідати новоявленому стандарту.

І це дуже великий крок вперед в плані просування мінімізації ризиків ДТП серед випускників автошкіл. Не дарма в народі складаються справжні легенди про хороших викладачів, що передаються навіть між поколіннями автолюбителів. Люди на інтуїтивному рівні дякують «автоучителя» за грамотну підготовку і готові поПорадити своїм близьким ту автошколу, де викладають вірно, якісно, як кажуть – від душі, професіонали своєї справи.

Дивіться також: Ось як в 2019 року зміниться порядок реєстрації автомобілів

На жаль, таке трапляється рідко. Оскільки вимог до інструкторам, по суті, немає, серйозний відсоток автошкіл набирав абсолютно некомпетентних людей. Все заПоради галочки від курують органів ГИБДД, що у школи є викладач і можна починати займатися відповідним видом діяльності.

Згідно з новими нормами інструктор повинен мати:

Водійське посвідчення відповідної категорії, на яку навчає курсанта;

Стаж керування транспортним засобом не менше 3 років (нововведення);

Документ на право навчання водінню;

Також інструктори згідно з новими нормами не повинні мати серйозних порушень Правил дорожнього руху, за які позбавляють прав, як мінімум протягом 5 років. І це теж логічно – не можеш слідкувати за собою сам, як ти зможеш навчати інших людей?

Професія викладача в автошколі з «побічного продукту» в сфері донесення знань повинна стати повноцінною. Не тільки вчителі/репетитори англійської мови або математики зобов’язані знати і вміти застосовувати професійні педагогічні методи для донесення потрібної інформації, тепер для навчання і автопреподаватель «повинен вміти застосовувати педагогічно обґрунтовані форми, методи, способи і прийоми організації практичного навчання водінню. А також володіти сучасними технічними засобами навчання та освітніми технологіями», йдеться на сайті «Російська газета». До речі, саме цим завжди відрізнявся грамотний професіонал з автошколи – умінням роз’яснити матеріал або на практиці донести до учня нюанси керування ТЗ.

Інструкторів з водіння навчать правильно викладати: готовий новий стандарт

Більш того, ще одне нововведення, якого раніше не було: викладач повинен володіти методикою навчання осіб з обмеженими фізичними можливостями, включаючи інвалідів-колясочників, для навчання яких застосовується специфічний ручне управління. Також він повинен вміти розробити робочу програму навчання водінню, знати правила, законодавство, зміст освітніх стандартів і програм навчання, вимоги охорони праці на автотранспорті.

Дивіться також: 6 причин, чому провал першого іспиту в ГИБДД – це не кінець світу

Загалом, набір вимог і знань серйозний. Всім перерахованим вище вимогам і не тільки будуть навчати за спеціальними програмами, в тому числі перепідготовки працівників і методів підвищення кваліфікації. До речі, підвищувати кваліфікацію фахівці у сфері повинні будуть один раз на три роки.

І ще, якщо інструктор нервує, підвищує на вас голос і в цілому веде себе некоректно, це привід задуматися про його профпридатності, за недотримання якої його також можуть відсторонити від займаної посади.

Введені нові вимоги до інструкторів по водінню – безумовно, важливий крок. Але, як завжди, залишається один, але складне питання: чи буде все це працювати? Відстежать органи влади порушення і виведе якість на новий рівень? Покаже час. Як йдеться на самому офіційному сайті Мін’юсту, де пройшли реєстрацію нові вимоги, «М’яким законами рідко підпорядковуються, суворі – рідко приводяться у виконання. Бенджамін Франклін».