Поза кризою: як купити спецтехніку або вантажівку, заплативши на третину менше

69

Зокрема, за перші півроку продано на 128% більше зчленованих самоскидів, самоскидів з жорсткою рамою — на 104%, гусеничних тракторів — на 60% більше, ніж за аналогічний період 2020-го. Ринок екскаваторів виріс більш ніж на 58%, колісних навантажувачів-на 44%…

Почасти цей бум можна списати на ефект «низької бази» минулого «коронавірусного» року. Проте, тенденція простежується абсолютно певна: російська будівельна галузь стрімко відновлюється, відчуваючи нестачу сучасної техніки.

Експерти аєб стверджують, що для задоволення всіх потреб вітчизняних будівельної в різноманітних машинах, їх продажу доведеться потроїти. Оновлення парку назріло і навіть перезріло. Адже за даними мінпромторгу, наприклад, майже дві третини кар’єрних екскаваторів в країні експлуатуються вже більше 23 років, при типовому терміні служби 21 рік. Практично такий же вік зараз у середньостатистичного російського вантажівки-21,6 року. Цей самохідний металобрухт вимагає якомога швидшої заміни. Однак оновлення тягне за собою серйозне фінансове навантаження на підрядні організації, зайняті в будівництві. Особливо з урахуванням все дорожчає техніки. Відкладене поки збільшення ставки утильсбора для спецтехніки вмить зробить її дорожче в середньому на 25%. А поки ціни підстьобує вгору нестійкий рубль.

рішення-лізинг.

Його переваги: трансльовані лізинговими компаніями знижки від виробників техніки, податкова оптимізація (можливість повернути пдв і нсп з лізингових платежів), гнучкі графіки платежів (наприклад, з урахуванням сезонності бізнесу) та ін.

Крім загальних переваг лізингу як інструменту, зустрічаються ще й фірмові «плюшки», адже лізингові компанії все активніше залучаються до фінансування дорожньо-будівельної техніки. Один зі свіжих прикладів-тов “газпромбанк автолізинг”, який наприкінці минулого року оголосив про вихід в цей сегмент, а за підсумками 1-го півріччя 2021 року вже повідомив про те, що на частку угод з цим типом техніки припадає 9% від усього наданого фінансування.