Ось як просто додати бездротову зарядку в свій автомобіль

321

Як оснастити автомобіль бездротовою зарядкою для смартфонів.

Ваш новомодний телефон може заряджатися без проводів, і ви насолоджуєтеся, звільнившись від тиранії вилок і проводів по всьому будинку і в офісі? Але як щодо вашої машини? Ви можете отримати бездротову зарядку в ній? Тут ось як раз і виникає проблема.

Для початку ознайомтеся з керівництвом по експлуатації вашого автомобіля. Якщо ви придбали новий автомобіль в останні пару років, він може включати Qi-сумісну бездротову зарядну майданчик смартфонів, яку звичайно встановлюють на центральній консолі між передніми сидіннями. Наприклад, бездротова зарядка є в багатьох сучасних моделях автомобілів Тойота.

Також бездротовою зарядкою оснащуються деякі моделі Honda, Ford, Chrysler, GMC, Chevrolet, BMW, Audi, Mercedes, Volkswagen і Volvo. Якщо ви тільки вибираєте собі автомобіль і вам необхідна бездротова зарядка телефонів, то тоді краще відразу знаходите автомобіль, оснащений цією опцією.

Ось як просто додати бездротову зарядку в свій автомобіль

Незважаючи на це, більшість автомобілів на дорозі сьогодні не мають, на жаль, бездротової зарядки. Але не біда, не турбуйтеся. Сьогодні є безліч виробників автомобільних аксесуарів, які з задоволенням заповнять цей пропуск. Qi-сумісні бездротові зарядні пристрої для автомобілів коштують дорожче, ніж для будинку і офісу. В основному це пов’язано з тим, що для автомобільної бездротової зарядки потрібно додаткове обладнання. Але, незважаючи на це, цінники на автомобільні бездротові зарядки сьогодні досить низькі. Особливо якщо враховувати кількість пропозицій на китайському сайті Алиэкспресс. Ви не повірите, але сьогодні ви можете придбати бездротову зарядку для своєї машини дешевше 1000 рублів. Дивно, адже ще кілька років тому це було неможливо. Ось приклади цін на Qi-зарядки для автотранспорту:

Ось як просто додати бездротову зарядку в свій автомобіль

При виборі автомобільної бездротової зарядки для телефону зверніть увагу не тільки на її потужність (вихідну потужність), але і на якість/надійність кріплення для телефону, що, як ви розумієте, має бути на вищому рівні, якщо ви не хочете, щоб ваш телефон злітав з зарядки на кожній маленькій купині на дорозі. Зазвичай бездротові зарядки для автомобіля живляться від прикурювача, що забезпечує зарядці достатній рівень потужності.

Ось як просто додати бездротову зарядку в свій автомобіль

Якщо ж ви хочете перейти до більш інтегрованого рішення, то тоді покопатися в списку запчастин для вашого автомобіля, поизучайте книжку по ремонту машини. Адже якщо для вашої моделі автовиробник передбачає поставку бездротової зарядки для телефонів в якості додаткової опції, то ви легко зможете знайти в продажу відповідну деталь (модуль), яку можна встановити до вас в машину. Так, в цьому випадку вам доведеться або самому монтувати бездротовий модуль Qi-зарядки, або звернутися за допомогою до професіоналів в сервісний автотехцентр або безпосередньо до дилера.

На наведеній нижче схемі показана оригінальна безпровідна зарядна панель Honda, яка підключається через блок запобіжників:

Ось як просто додати бездротову зарядку в свій автомобіль

Нарешті, якщо ви самі любите конструювати радіоприлади, паяти і т. д., то можете самостійно спробувати виготовити свою власну бездротову зарядку. Для бездротової зарядки Qi потрібно всього кілька тонких недорогих індукційних котушок і невелика монтажна плата, яку легко знайти і купити в Інтернеті. Також вам потрібно буде електричне з’єднання з вихідною потужністю 15 Вт або менше.

Крім того, ви можете розібрати корпус домашньої бездротової зарядки і переналаштувати її під автомобіль, замінивши котушки. Нижче пропонуємо відео, де показаний монтаж прихованої бездротової зарядки Qi в центральну консоль Chevrolet Silverado.

Якщо ви хочете зробити приховану зарядку в своїй машині, ви повинні знайти місце для установки модуля під нетонку неметалеву панель. Її товщина повинна бути менше 3-4 міліметрів (так енергія від індукційних котушок буде легко досягати приймальних котушок у вашому смартфоні). Знайшовши місце, куди вбудувати бездротову зарядку, підключіть її до блоку запобіжників, дайте живлення від акумулятора або від прихованого порту USB, призначеного для зарядки пристроїв (а не для підключення гаджета для прослуховування музики). Так ви отримаєте в машині штатну бездротову зарядку.

Якщо у вашій машині немає зручного місця для бездротової зарядки, ви можете провести якісь нестандартні монтажні роботи, наприклад замінивши яку-небудь панель на більш тонку консоль.

Залежно від моделі вашого автомобіля процес монтажу бездротовий штатної зарядки може бути як дуже швидкою, так і займати кілька годин. Але в будь-якому випадку оснащення автомобіля бездротовою зарядкою набагато дешевше, ніж продавати свій старий автомобіль і купувати новий з модною зарядкою. Також вбудована прихована бездротова зарядка для телефону виглядає більш естетично, ніж звичайне зовнішнє зарядний пристрій, яке, безумовно, буде псувати інтер’єр.