Дилери рф прогнозують чергове подорожчання нових авто на початку 2022 року

29

За словами російських дилерів, в січні 2022 року відбудеться новий стрибок рекомендованих роздрібних цін на нові автомобілі, причому на це є відразу кілька причин.

Так, в автосалонах заявляють, що черговому подорожчанню посприяє завершення дії експортних мит на сталь, через що остання стане трохи дорожче.

Начебто логічно, та ось тільки частка сталі в собівартості автомобіля знаходиться на рівні 5%, а значить і будь-якого істотного впливу на вартість готового продукту надавати не повинна.

Плюс за словами дилерів подальше зростання цін на нові машини продовжиться і через підвищення ставок утильсбора на 25%, а також інфляції, різниці курсу валют і збільшення собівартості виробництва.

На тлі тривалої напівпровідникової кризи і повсюдної нестачі мікрочіпів, ціни на автомобілі на початку двадцять другого можуть скакнути ще на 10-20%.

Цікаво, що незважаючи на подорожчання нових машин на ринку спостерігається високий рівень купівельного інтересу, що знову таки побічно сприяє подальшому зростанню цін.

При цьому традиційних новорічних розпродажів в автосалонах в кінці 2021 року не буде — раніше схожа ситуація на ринку рф спостерігалася в 2014-му, коли був значний стрибок курсу євро.