Чому взимку досвідчені водії використовують замість бензину аі-95 паливо аі-92

54

Будь-автовиробник вказує для двигунів своїх машин рекомендоване октанове число бензину. У машин, призначених для російського ринку, у відповідних розділах інструкцій з експлуатації машини, як правило, значиться або «не нижче аі-92» або «не нижче аі-95». Причому частенько імпортери рекомендують 95-й навіть тоді, коли двигун цілком нормально перетравлює і 92-й.

Таким чином автовиробник намагається вберегти автовласника від неякісного палива. Хоча будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що якість бензину залежить не від його октанового числа, а виключно від благонадійності постачальника і продавця пального.

Як би там не було, але якщо двигун вашого автомобіля має ступінь стиснення 10, то що б там не писалося в «мануалах», а 92−й бензин для нього — те, що доктор прописав. Можна, звичайно, і аі-95 йому згодовувати, але практичного сенсу в цьому буде мінімум. Ось якщо движок має ступінь стиснення в межах 10,5—12, то тут — так: йому дійсно подавай «не нижче аі-95». Для таких моторів все нижченаведене буде неактуально.