Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

220

ПоПоради та рекомендації, як заощадити гроші на автострахуванні, паливі і обслуговуванні автомобіля

Володіння автомобілем може бути дорогою справою. І, на жаль, з часом витрати на машину не стають менше. Крім витрат безпосередньо на саму покупку нового або б/у авто потрібно враховувати пов’язані з ним експлуатаційні витрати. Природно, найбільш очевидною тратою для будь-якого власника автомобіля є паливо. Але крім палива вам також потрібно буде заплатити за страхування, транспортний податок у відповідності з чинним законодавством. В тому числі потрібно врахувати і витрати на обслуговування автомобіля. Особливо якщо на вашу машину стекла заводська або розширена дилерська гарантія. У цьому випадку ви повинні також закласти витрати на запчастини і ремонт.

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Як бачите, навіть на самий дешевий автомобіль потрібні гроші для його змісту. У наш неспокійний економічний час, коли все в нашій країні стежать за цінами на нафту і курсом долара, а також як фінансисти вивчають біржові графіки паливного ринку Росії, кожен автолюбитель мріє заощадити на утриманні машини. Природно, кожен з нас заощаджує у важкі часи по-своєму. Хтось рідше став мити машину, хтось прибрав автомобіль з платного паркінгу, вважаючи за краще тепер ставити авто біля будинку на безкоштовній стоянці. Хтось став економити на техобслуговуванні, збільшивши міжсервісні інтервали. Є й ті, хто став замість хороших, якісних запчастин купувати китайські аналоги. Наше інтернет – видання 1gai.ru пропонує вам наш власний план щодо скорочення витрат, пов’язаних з володінням автомобілем. Сподіваємося, наші пропозиції і розрахунки комусь знадобляться. Сьогодні ми пропонуємо вам зекономити на страхуванні, паливі та технічному обслуговуванні, так як для більшості автолюбителів ці статті витрат на утримання авто є основними.

Останній рік ціни на паливо вже кілька разів били рекорди і, природно, не могли залишитися непоміченими для більшості автомобілістів в країні. Так, деяких людей вартість палива поки не сильно б’є по кишені. Особливо якщо мова йде про володіння малолитражным авто або у кого-то велика зарплата. Але по мірі зростання цінників на АЗС на це починають звертати увагу все більше і більше водіїв.

Так що якщо вартість палива на заправці вас почала турбувати, то, значить, настав час подумати про скорочення витрат на утримання автомобіля, оскільки для вас ціна палива на АЗС вже не комфортна. Але одним скороченням витрат на паливо все не повинно закінчуватися. Адже існують і інші витрати, пов’язані з володінням авто.

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Наприклад, не забувайте, що існують постійні витрати на машину, пов’язані з податками, страхуванням і обслуговуванням. Якщо ви купили авто в кредит, то, швидше за все, банк, який видав вам кредит, змусив вас купувати на весь строк дії кредитного договору поліс КАСКО, а також, можливо, нав’язав вам страхування здоров’я і життя.

Плюс не варто забувати, що, якщо ви купили нову машину, ви, щоб не злетіти з заводської гарантії, будете змушені проходити технічне обслуговування у дилера, де вартість послуг в кілька разів вище, ніж у звичайних автосервісах, не кажучи вже про вартість обслуговування машини у приватників в гаражах.

Отже, ми зібрали для вас безліч корисних порад, які допоможуть вам знизити свої витрати на утримання автомобіля. Скільки ж у підсумку ви можете заощадити грошей протягом року?

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Ми оцінили експлуатаційні витрати нового автомобіля вартістю 750 000 рублів, яким володіє людина середнього віку, наезжающий в рік не більше 15 000 км. Всі витрати, які ми вважали, засновані на середніх цінах в період з 2017 по 2018 рік. У підсумку на основі типових витрат на утримання автомобіля ми порахували, скільки можна заощадити на володіння автомобілем протягом року, скориставшись нашими порадами, які ви можете прочитати нижче.

У результаті вийшло, що кожен водій, який не наїжджає на рік кілометраж, як таксисти в таксопарках, спокійно може заощадити мінімум 20 000 рублів в рік.

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Саме чудове в наших радах полягає в тому, що вам не потрібно докладати багато зусиль, щоб зменшити свої витрати на автомобіль. Все, що від вас вимагається, це тільки уважно вивчити наші рекомендації. Отже, поїхали.

Страхування автомобілів: як заощадити гроші та отримати більш низьку ціну на страховий поліс

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Згідно російському законодавству якщо ви водите машину, ви зобов’язані застрахувати її, купивши поліс ОСАЦВ. У разі відсутності поліса водієві загрожує штраф 800 рублів. ОСАГО страхує вашу відповідальність перед третіми особами на випадок, якщо ви стали винуватцем ДТП. У цьому випадку шкода, заподіяна вашими діями, буде виплачувати страхова компанія. На жаль, заощадити на полісі ОСАГО особливо не вийде, так як тарифи контролюються Центральним банком РФ і урядом.

Єдина можливість заощадити – це безаварійна їзда, за яку передбачено знижки за рахунок щорічного перерахунку коефіцієнту бонус-малус (КБМ). Але чи можна заощадити на ОСАЦВ як-то ще?

Виявляється, можна. По-перше, не Порадимо вам купувати різні страхові продукти в різних компаніях. Останнім часом багато страховики стали надавати своїм клієнтам хороші знижки при придбанні різних страхових продуктів в одній компанії. Особливо це стосується таких продуктів, як КАСКО та ОСАЦВ. Але навіть якщо ваш страховик зараз не пропонує ніяких знижок, це не означає, що ви не зможете купити в своїй страхової компанії поліс ОСЦПВ зі знижкою. Наприклад, ви можете спробувати ось що. Якщо поліс КАСКО ви придбали в одного страховика, а поліс ОСАЦВ в іншого, то зверніться в страхову компанію, де був оформлений поліс КАСКО, з проханням розрахувати вартість поліса ОСАЦВ. Цілком можливо, що ви будете здивовані його низькою вартістю, так як, швидше за все, страховик зробить знижку.

Ми знаємо, що поліс КАСКО коштує дуже і дуже дорого. Але на ньому також можна заощадити. По-перше, ви можете зменшити вартість страховки, встановивши на свою машину електронне обладнання страхової компанії, яка буде стежити за вашими діями за кермом. Такі пристрої показують страхової компанії, як ви водите і т.п. Ви будете здивовані, яку знижку страховики надають при встановленні такого обладнання. Це називається «розумне страхування».

У тому числі ви можете знизити вартість КАСКО за рахунок відмови від ряду послуг у рамках цього поліса. Наприклад, ви можете придбати КАСКО з франшизою, встановивши поріг збитку, який не буде відшкодовано при настанні страхового випадку.

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Нарешті, при страхуванні автомобіля ми не Порадимо бігти у відому розкручену компанію, яка, на вашу думку, надає найякісніші послуги та не затримує виплати. Насправді проблеми можуть бути з будь-якою страховою компанією. Навіть лідери страхового ринку іноді порушують закон. Тому найчастіше покупка більш дорогого поліса страхування у відомій на всю країну страхової компанії невиправдана. Адже на ринку є безліч інших добрих страхових компанії, які попросять за страховку менше. У Мережі є безліч онлайн-сервісів, що надають порівняння вартості послуг різних страхових компаній, де ви можете вибрати для себе страховика, що продає вигідні поліси.

Як скоротити витрати на паливо: паливні картки, дешеве паливо і эковождение

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Ціни на паливо – це прокляття для більшості автомобілістів. Особливо гостро це відчувають водії, які за останні роки зіткнулися з безпрецедентним зростанням вартості палива в країні. Але кожен автолюбитель може скоротити свої витрати на паливо, не пересідаючи на громадський транспорт, як сьогодні роблять багато водіїв. Ось які прості кроки ви повинні зробити, щоб істотно зменшити свої витрати на паливо.

Всі ми знаємо, що паливо – це основні експлуатаційні витрати будь-якого водія. Якщо ми їздимо на машині кожен день, то дуже часто заїжджаємо на АЗС, щоб залишити там свої гроші. У підсумку ці витрати на паливо часом складаються в дуже круглу суму. Особливо якщо ваша машина не відноситься до бюджетного класу. Однак ви можете зменшити свої витрати.

Отже, є три дієвих способи скоротити свої витрати на паливо. По-перше, ви можете купувати паливо дешевше за допомогою паливних карток, знижкових карт АЗС, а також користуючись кэшбеком при оплаті палива по банківській карті. По-друге, ви можете зменшити витрату палива, змінивши свій стиль водіння. Ну і, нарешті, ви можете перепрограмувати блок керування двигуном, зменшивши потужність своєї машини з метою зниження витрати палива.

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Отже, стосовно паливних карт. Нагадаємо, що подібні карти отримали своє поширення серед юридичних компаній для заправки свого корпоративного транспорту. Паливні картки дозволяють компаніям купувати паливо за певний місячний обсяг зі значною знижкою. Також паливні картки допомагають компаніям повернути 18-відсотковий ПДВ (з 1 січня 2019 року ПДВ 20%). Але нещодавно паливні картки стало можливо використовувати і фізичним особам. Щоправда, суттєвою знижки по таких картах ви не отримаєте. Але тим не менш різні бонуси і невеликі знижки вам гарантовані.

У тому числі, сьогодні всі мережеві АЗС пропонують водіям свої бонусні карти, які накопичують бонуси після кожної покупки палива. Бонуси можна обміняти на рублі. Тобто витративши їх на паливо. Як правило, чим більше ви купуєте палива, тим більше отримаєте бонусів. У підсумку ви отримаєте суттєву знижку на придбання палива.

Дивіться також: 5 мінусів і 5 плюсів універсалу Лада Веста Крос

Що ж стосується дефорсирования двигуна з допомогою перепрограмування блоку управління двигуном, то зниження витрати палива відбувається за рахунок зменшення потужності двигуна, яка досягається зміною налаштувань в комп’ютер автомобіля. Ці параметри відповідають за впорскування палива і займання паливної суміші. Зменшення ж потужності призводить до істотного зниження витрати палива. Як правило, в середньому ви можете знизити витрату палива на 1-1,5 літра.

Можна, звичайно, для зменшення витрати палива зняти ще й каталізатор, а також перепрограмувати мізки автомобіля на «Євро-0», але це вже інша історія.

Як скоротити витрати на обслуговування автомобіля: більш дешеве обслуговування та ремонт

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

На жаль, від витрат на утримання автомобіля не піти. Тому кращий спосіб заощадити гроші по максимуму – це взагалі не мати у власності автомобіль. Але в сучасному світі навіть неможливо уявити життя без транспортного засобу. Так що автовласники змушені рахуватися з щоденними витратами, пов’язаними з володінням автомобілем. Особлива частина видатків, яка не сильно б’є по кишені, пов’язана з плановими технічними роботами, а також з вимушеним ремонтом у разі поломки автомобіля.

Регулярне технічне обслуговування автомобіля гарантує власнику, що автомобіль буде придатний до експлуатації тривалий час. Також чим краще технічний стан вживаного автомобіля, тим більше його ринкова вартість. А це для багатьох автовласників означає менші втрати через амортизації у разі продажу автомобіля. Природно, кожен з нас, коли шукає вживане авто на ринку, хоче придбати доглянутий і обслужений автомобіль. Але, на жаль, найчастіше на ринку б/у авто зустрічаються автомобілі з технічними проблемами, биті машини і відвертий мотлох, за якими взагалі ніколи не стежили. Згідно з дослідженнями, доглянутий і регулярно обслужений автомобіль коштує в середньому на 10 відсотків більше. Якщо авто обслуговувався у офіційного дилера, то його вартість буде на 5-10 відсотків більше, ніж аналогічної машини, що обслуговується в неофіційному сервісі.

Але головна перевага постійного і своєчасного технічного обслуговування і своєчасного усунення несправностей – це гарантія, що ваша машина буде безвідмовно служити довгий час і не піднесе в найближчому майбутньому сюрпризів у вигляді дорогих поломок.

Дивіться також: Як промити радіатор в автомобілі

На жаль, обслуговування автомобіля – це величезна стаття витрат, які висмоктують з сімейного гаманця величезну купу грошей. Але як тоді бути? Адже якщо скоротити витрати на обслуговування, то тоді авто буде частіше ламатися і висмоктувати зі свого власника ще більше грошей.

Так, це так. У більшості випадків якщо ви сьогодні заощадите і не зробите якісь планові роботи в машині, то зовсім скоро ваша економія вийде вам боком у вигляді дорогий поломки, після якої ви будете шкодувати, що не зробили вчасно якусь роботу, поскупившись витратити гроші.

Тому для економії на обслуговуванні ви повинні знайти золоту середину. Тобто знайти, де регулярно обслуговувати автомобіль за вигідною ціною. Наприклад, всі ми знаємо, як офіційні дилерські технічні центри буквально роздягають своїх клієнтів своїми грабіжницькими цінниками. Але не завжди дилери пропонують вам дороге технічне обслуговування. По-перше, у дилерів є різні акції, сезонні знижки і т. п., в рамках яких ви можете обслуговувати свою машину іноді навіть дешевше, ніж в маленькому дешевому полугаражном сервісі.

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

Також в останні роки на ринку з’явився цікавий страховий продукт, який, по суті, продовжує автомобілів заводську гарантію в разі поломки. Як правило, такі страховки пропонують дилери при продажу свіжих старих дилерських автомобілів, на які заводська гарантія вже закінчилася. За такої гарантії дилер забезпечить вам безкоштовний ремонт у разі поломки автомобіля.

У тому числі не варто забувати, що існує безліч неофіційних автотехцентр, які надають технічне обслуговування та ремонт автомобілів не гірше, ніж дилер, за досить привабливими цінами.

Є, звичайно, можливість обслуговувати автомобіль і в маленьких полугаражных приватних сервісах. Але в таких місцях можна обслуговувати машину тільки за рекомендаціями і відгуками. У таких місцях, зрозуміло, ціни на обслуговування в рази дешевше, ніж в будь-якому автосервісі. Єдине, чого зазвичай в таких гаражних майстерень часто немає, це дорогого електронного обладнання, без якого сьогодні, напевно, не можна обслужити жоден сучасний автомобіль.

Дивіться також: Автозапчастини від А до Я: Пристрій автомобілів для новачків

Також ви можете значно заощадити, якщо будете замість оригінальних витратних матеріалів і запчастин купувати їх якісні аналоги. Благо сьогодні на ринку автозапчастин Росії представлений широкий вибір неоригінальних автозапчастин, багато з яких за якістю практично не поступаються оригінальним. Правда, в цьому випадку у вас є ризик нарватися на підроблені запчастини. Тому купувати аналоги варто тільки у перевірених постачальників.

Але не завжди оригінальні запчастини коштують, як золото. Багато дилерів в останні роки стали заманювати клієнтів з допомогою різних акцій і знижок. Наприклад, нещодавно в однієї німецької дилерської мережі в Москві можна було придбати з великою знижкою багато запчастини, вартість яких була нижчою, ніж відвертих китайських підробок.

Автомобільні витрати: як зекономити на страхуванні, паливі та обслуговування

На закінчення хотіли б відзначити, що кожен власник автомобіля, по ідеї, повинен знайти свій автосервіс і свого автомеханіка, якому можна довіряти. Адже саме від автомеханіка буде залежати стан вашого автомобіля. На жаль, за статистикою, 80 відсотків автовласників не мають серед своїх знайомих автомеханіка. Але це не означає, що ви повинні їздити в сервіс до кого попало. Пам’ятайте: хто шукає, той завжди знайде. Почитайте відгуки в Мережі. Розпитайте у своїх друзів, знайомих. Може, у них є така людина. Знайшовши доброго автослюсаря, ви гарантуєте своєму автомобілю довге і щасливе життя. Також свій автомеханік дозволить вам заощадити чимало грошей.