Як вибрати амортизатор для автомобіля

2-20-2021

Автомобіль невпевнено тримає дорогу на швидкості? у поворотах крен перевищує допустимі межі? з’явився стукіт і тривале розгойдування авто після проїзду нерівностей? це означає, що прийшла пора міняти амортизатори.  Ринок сьогодні пересичений цими елементами підвіски різної конструкції. Нижче розберемося, що краще: газові або масляні амортизатори. Хочемо порекомендувати   каталог амортизаторов монро на сайті по доступній ціні.

Переважна більшість амортизаторів для легкових авто сьогодні представлено газовими і масляними типами. Розберемося, як влаштований кожен з них:

  • масляний амортизатор-традиційний тип амортизатора, найпростіший з усіх. Складається з циліндра і штока з поршнем, який розділяє циліндр на дві порожнини. Внутрішня порожнина циліндра заповнена маслом. У поршні є перепускні отвори з клапанами. При русі штока масло перетікає через клапани в поршні з однієї порожнини в іншу. За рахунок цього гасяться коливання пружин або ресор авто після проїзду нерівностей.
  • газовий амортизатор складається з циліндра, штока з поршнем і так званого плаваючого поршня, який встановлений в нижній частині амортизатора і ділить циліндр на дві частини. Він може вільно пересуватися. У нижній частині під плаваючим поршнем знаходиться газ. Тиск в газовій камері може досягати 30 атм. Порожнина над плаваючим поршнем повністю зайнята маслом. Вона також ділиться на дві частини поршнем, з’єднаним зі штоком.

Існує також газомасляний амортизатор. Він складається з двох циліндрів: внутрішнього і зовнішнього. Внутрішній циліндр заповнений маслом, в ньому ходить поршень зі штоком. У верхній частині зовнішнього циліндра знаходиться газ (як правило, азот) під тиском до 8 атм. Нижня частина зовнішнього циліндра заповнена маслом і з’єднується через перепускні клапани зі внутрішнім.

Сьогодні газові та газомасляні амортизатори поступово витісняють з ринку традиційні масляні варіанти. Допомогти з вибором завжди можуть наші консультанти.

Які амортизатори краще: газові або масляні

Щоб відповісти на це питання, розглянемо переваги кожного з типів амортизаторів:

  • масляний амортизатор.
  • газовий амортизатор.