Восени і взимку заправляти повний бак. Ви уникнете неприємностей

382

Ось чому взимку краще заливати повний бак палива.

Осінь і зима вимагають, щоб водії змінили свій стиль водіння, який вони могли дозволити собі влітку. На жаль, не кожен водій знає, що в осінньо-зимовий період потрібно по-іншому заправляти автомобіль, за що двигун машини подякує вас.

Восени ми часто стикаємося з передами температури (з плюса на мінус і навпаки). Природно, це призводить до утворення великої вологи в повітрі, яка осідає на автомобіль. У зимовий період, коли встановлюється мінусова температура, волога на склі, звичайно ж, замерзає. Але коли ми прогріваємо автомобіль, вона знову з’являється на стеклах. При цьому волога з’являється не тільки на шибках.

На жаль, салон машини – це не відсік підводного човна, куди вода не може пробратися через герметичності судна. В салон автомобіля волога також легко пробирається, створюючи в ньому підвищену вологість. Особливо коли на вулиці випав сніг, який тягнеться в салон разом з нашою взуттям.

Ось чому восени і взимку скла автомобіля покриваються вологою з двох сторін. У цьому випадку ми починаємо боротися з нею, включаючи піч, кондиціонер, щоб осушити повітря, а також прибираємо зайву воду з зовнішньої сторони з допомогою спеціальної гумової щітки. Під час руху забирати воду з зовнішньої сторони лобового скла нам допомагають двірники. Завдяки цим діям наше водіння не буде схоже на поїздку в акваріумі.

Але скла і салон машини – це не єдине місце, де може з’являтися вода. Наприклад, волога може пробиратися в будь-які металеві компоненти автомобіля, створюючи ризик корозії. Але і це ще не все.

«Чи знаєте ви, що вода може бути шкідливою для двигуна автомобіля? – говорить Ренат Джабраїлов, старший автомеханік, технічного центру Тойота, Татарстан. – Небезпека виникає, якщо система подачі палива (фільтр, паливний насос) пропускає воду в інжектор двигуна. У цьому випадку реально існує ризик попадання води в двигун, що також може спричинити проблеми з корозією. Щоб мінімізувати ризик, варто заправляти автомобіль на повний бак».

Восени і взимку заправляти повний бак. Ви уникнете неприємностей

Заправка по максимуму означає, що в паливному баку менше повітря. Отже, там також менше водяної пари, з якого вода може конденсуватися. На жаль, багато водіїв рідко заправляються до повного бака з-за обмежених фінансових ресурсів. Хоча від перестановки доданків сума не змінюється. Адже погодьтеся, неважливо, за один раз ви заллєте 40 літрів палива або ж заллєте чотири рази по 10 літрів, ви все одно витратите одні і ті ж гроші. Але заливати повний бак вигідніше не тільки тому, що ви знижуєте кількість вологи в баку.

Дивіться також: Автомобільні вбивці: 10 проблем з автомобілем, які не варто виправляти

Чим більше ви будете заливати палива, тим рідше будете приїжджати на АЗС, до якої потрібно ще добратися. Відповідно, якщо заправка знаходиться не поруч з вашим будинком або не по дорозі на роботу, ви заощадите паливо.

Так, звичайно, водіння з невеликою кількістю палива в баку також трохи економічніше, ніж з повним баком. Адже чим більше ми залили в бак, тим більше став важити автомобіль. А відомо, що вага – головний винуватець підсумкового витрати палива автомобіля. Так що, заливаючи трохи палива в бак, ми позбавляємося від десятки зайвих кілограмів. Але не все так просто.

Восени і взимку заправляти повний бак. Ви уникнете неприємностей

Крім попадання в порожній бак зайвого повітря, що містить багато вологи, ми ризикуємо, що істотно скоротиться термін служби паливного насоса. Справа в тому, що на дні паливного бака за роки експлуатації автомобіля може накопичуватися осад від брудного палива та вода, яка важче палива. У цьому випадку, якщо ми будемо часто їздити на порожньому баку (з невеликою кількістю палива), небажані компоненти, що осіли на дні бака, будуть потрапляти в паливний насос. Але найгірше, що ці компоненти можуть потрапити в двигун, в результаті чого паливна система вприскування може бути пошкоджена.

Дивіться також: Скільки заливати бензину: півбака або повний?

Експерти радять восени і взимку заправляти свою машину після того, як палива стане менше половини бака. На зламі осені й зими власники дизельних автомобілів повинні частіше відвідувати АЗС. Адже саме в цей час на заправках починає з’являтися зимовий дизель. Якщо ж ви заллєте повний бак дизеля в свою вантажівку, то ризикуєте, що погода зіграє з вами злий жарт, коли температура може різко піти з плюса на мінус. У цьому випадку ваш повний бак річної солярки може замерзнути.