Чому ви повинні робити сход-розвал частіше, ніж 1 раз в рік

408

Чому після весни ви повинні будете зробити схід-розвал свого автомобіля?

Читали новини про те, що скоро багато преміальні шини подорожчають на 15-20%? Якщо ви не в курсі такого важливого зміни, обов’язково ознайомтеся з ним тут.

А ми тим часом подумали, чи зможемо ми якимось чином допомогти автомобілістам заощадити на одному з найважливіших елементів безпеки – покришках? Прочитавши масу форумів і ознайомившись з думкою автоекспертів, ми, здається, зрозуміли, що потрібно робити, щоб напевно продовжити життя автомобільним шинам.

Виявляється, правило тут діє тільки одне – превентивні заходи по виставленню кута установки і сходження коліс, а також кастора на тих автомобілях, де він регулюється (кастор – це кут, під яким нахилена вісь повороту колеса).

Іншими словами, якщо ви хочете зберегти протектор своїх шин як можна довше в нормальному стані (мається на увазі рівномірний знос), то вам просто необхідно взяти за правило заїжджати на сервіс, де роблять сход-розвал, як мінімум один раз в рік.

Якщо при ударі кермо пішов в сторону, це відразу говорить про збій схід-розвалу

Більш того, на думку Олександра Андреади (одного з творців мережі шиномонтажних майстерень Meteor-24), з повним інтерв’ю з яким можна ознайомитися на сайті drive2.ru, перейшовши за посиланням тут, навіть попадання в одну-єдину яму може призвести до необхідності відвідати майстерню, адже тонкі налаштування підвіски, швидше за все, будуть збиті:


«Якщо сторона була навантажена і удар був значний, то налаштування, швидше за все, зіб’ються. На спортивній машині збити налаштування складніше, там все жорсткіше. Якщо підвіска на ШС (шарнірні з’єднання), то помилка буде мінімальний, а якщо класичні гумові сайлентблоки, то будь-який удар може відбитися. Якщо кермо пішов в сторону, то це відразу говорить про збій схід-розвалу, за яким піде скорочення ресурсу покришки».

Так, саме так це і відбувається. Не посперечаєшся. Якщо вам доводилося влітати на швидкості в велику яму, особливо якщо дірка в асфальті перебувала на боці завантажених коліс, а потім починав потихеньку «пожирати» покришки, ви погодитеся з думкою фахівця. Після відвідування СТО на стенді вам дійсно покажуть збиті показники.

На поганих дорогах виставляйте сходження-розвал частіше

Чому ви повинні робити сход-розвал частіше, ніж 1 раз в рік

Таким чином, можна зробити наступний важливий висновок: якщо там, де живете ви, переважають погані дороги, перевіряйте схід/розвал два рази в рік. Стандартна схема, про яку нерідко можна було почути в гаражах, про виставлення коліс говорить: роби це після «перевзування» машини на літню гуму і навпаки.

Додайте до цього можливе попадання на швидкості у велику яму. Таке трапляється нечасто, можливо, раз на рік, а то і рідше (все залежить від швидкостей, на яких ви пересуваєтеся), але як тільки це сталося, не полінуйтеся піти в автосервіс для діагностики підвіски, перевірки шин на наявність грижі (вона може бути із зворотного боку борту покришки) і перевірки догляду сходження і розвалу.

Але! Навіть якщо у вас в регіоні з дорогами все окей, також не варто нехтувати золотим правилом перевірки виставлення підвіски двічі на рік. Вся справа в тому, що навесні на всіх дорогах країни з’являються ями. Десь більше, десь менше, але вони є, а значить, катаючись по трясучим дорогами, ви так чи інакше розхитує підвіску. До літа залатають ями, а ось про вашу машині ніхто не подбає, крім вас.

Звідси випливає другий найважливіший нюанс:

Коли перевіряти налаштування підвіски – після зміни шин/коліс або після того, як дороги знову стануть рівними?

Чому ви повинні робити сход-розвал частіше, ніж 1 раз в рік

Тут варто відштовхуватися від ввідних даних. Дайте собі відповідь на декілька питань, від них буде залежати те, як треба буде діяти в обстановці, що склалася:

1. Які колеса стоять на автомобілі?

Якщо “зима” у вас на 15 дюймів, а “літо” на 17-18″, доведеться виставити налаштування відразу після зміни коліс. Налаштування підвіски при установці різних коліс потрібні різні.

2. Рівні дороги?

Якщо після зими вже який рік ви не бачите на дорогах ям, робити перевірку буде зайвим. Якщо з приходом відлиги все в дірках, до літа їдьте на СТО. Налаштування майже напевно збиті.

Варіант номер три. Якщо з дорогами все в порядку, а колеса зима/літо не відрізняються, все одно зробіть діагностику. За зиму налаштування також могли піти в неприйнятні показники.

Загальний алгоритм дій ясний? Сподіваємося, що так.

І ще один важливий рада. Проводите сходження-розвал на перевірених станціях технічного обслуговування. Як визначити, яка краще? За відгуками в Інтернеті. Перевірте форуми, порадьтеся зі своїми знайомими. Хороші майстри завжди знаходять своїх клієнтів через «сарафанне радіо». Воно допоможе вам знайти цього хорошого майстра.

Ну і наостанок невеличка візуалізація.

Наочний приклад того, як виставлення впливає на положення коліс на автомобілі

Давайте подивимося на ще один цікавий приклад, який стосується догляду за гумою автомашини. У вивченні матеріалу допоможе нам досить докладний закордонне відео. Не турбуйтеся, переклад головних моментів ми вам дамо:

1-я хвилина відео показує і описує, як впливає на керованість автомобіля розвал коліс. В даному випадку негативний. Зазвичай використовується виробниками спортивних автомобілів, полегшуючи їм можливість входити в поворот на високій швидкості, активно чинячи опір деформації «підвертання» шин, збільшуючи силу тертя.

Чому ви повинні робити сход-розвал частіше, ніж 1 раз в рік

«Цивільні» варіанти розвалу більшою мірою піклуються про збереження шин і накаті.

2-я хвилина ролика візуалізує так званий кастор – кут подовжнього нахилу осі повороту колеса автомобіля. Іншими словами, це вибіг колеса, в точності такий же, як на велосипедах або мотоциклах. У них це просто краще видно на прикладі вилки.

Чому ви повинні робити сход-розвал частіше, ніж 1 раз в рік

Налаштування кастора відноситься до спортивної і на звичайних автомобілях не застосовується.

3-я хвилина відео показує сходження коліс. Чим сходження менше, тим менше знос покришок. Однак при русі водій мимоволі здійснює невеликі рухи кермом. Ці міні-підрулення не повинні позначатися на прямолінійному русі, з чим відмінно справляється сходження.

Чому ви повинні робити сход-розвал частіше, ніж 1 раз в рік