Скільки на російських дорогах авто зі скрученим пробігом?

30

Від автодилерів з великим апетитом багато покупців переходять на ринок старих авто, де немає нав’язування непотрібних послуг. Однак тут є інші хитрощі, що дозволяють продати товар подорожче. Одна з найпоширеніших — скручений пробіг. Скільки автолюбителів в нашій країні попалися і продовжують потрапляти на цю вудку?

Головний ризик на вторинному авторинку-покупка машини з прихованими змінами заявлених параметрів. Найбільш часто зустрічається зміна-коригування або, простіше кажучи, скручування пробігу.

Звичайно, офіційної статистики таких автомобілів в росії немає, але спробуємо припустити, скільки їх може бути. Зазвичай пробіг скручується, коли значно перевищує середньостатистичні показники. Наприклад, машину використовували в таксі або каршерінгу. Влітку 2021 року кількість автомобілів в сегменті таксі в росії досягла 145 тис., а в сегменті каршерінга тільки в одній москві (а це не менше 70% всього ринку каршерінга) — більше 35 тис. Штук. Виходячи з найскромніших підрахунків можна зробити висновок, що оновлення 20% перерахованого вище парку, що складається з не менш ніж 190 тис.автомобілів, може видавати вторинному ринку близько 18 тис. Автомобілів з відкоригованим (можливо, перекупниками) пробігом на рік.

Якщо ж розглядати весь вторинний ринок, то можна припустити, що скручений пробіг має не менше 20% автомобілів віком від 10 років і близько 5% автомобілів не старше 6 років.

Ситуація породжує нові тренди на вторинному авторинку. Зараз зростає число компаній і експертів, що пропонують свої послуги з підбору «чесних» автомобілів. Вони проводять комплексну перевірку машин по ряду параметрів, в тому числі на відповідність заявлених і реальних пробігів. Такого роду послуги, середня вартість яких коливається в інтервалі від 20 до 40 тис.руб. За комплексний підбір автомобіля, мають досить високий попит. З урахуванням подорожчання автомобілів витрати виправдовують себе.

При бажанні покупець може перевірити історію машини і на порталі «держпослуги», де збирається інформація з різних баз: щодо участі в дтп, застави, неоплачених штрафів і т.п. Ймовірно, у міру розвитку техніко-документальної складової так само точно можна буде дізнатися і реальний пробіг, що наблизить частку ошуканих на авторинку покупців до нульових значень.

Раніше ми писали, як можна обчислити скручений пробіг, навіть якщо перекупник постарався ретельно замести всі сліди.

( 3 оцінок, середнє: 3,33 з 5)