Штраф за їзду без ОСАГО – 5000 рублів

230

Як в мережі розходяться фальшиві новини про штрафи за їзду без ОСАГО.

Обов’язкова автоцивільна відповідальність – животрепетна тема для більшості водіїв. Будь-яка інформація про ОСАГО привертає увагу великої кількості людей. На жаль, цим користуються сумнівні інформаційні ресурси в Мережі і недобросовісні видеоблогеры і YouTube-канали, періодично викидаючи в Мережу фейкові новини на цю тему. Мета подібних фальшивих новин – підвищити відвідуваність своїх низькосортних сайтів або відеоканалів.

Сьогодні ми хочемо звернути увагу на фальшиву інформацію в Мережі, яка поширюється, як лавинний ком, серед низинних сайтик і нікому невідомих відеоблогів. Мова йде про те, що з листопада цього року в Росії починає діяти закон, який запускає процедуру штрафів з камер за керування автомобілем без поліса ОСАЦВ. Причому подібні сайти дрібної руки навіть вказують суму штрафу – 5000 рублів.

Найцікавіше, що подібні сумнівні джерела інформації навіть посилаються на кілька документів, підписаних самим президентом РФ, вказуючи номери постанов.

Природно, все це чистої води дезінформація, ні на чому не заснована. По-перше, при перевірці постанов глави держави з’ясовується, що вони не мають нічого спільного з ОСАЦВ, ПДР, Кпап та іншими законами, пов’язаними з безпекою дорожнього руху.

Штраф за їзду без ОСАГО – 5000 рублів

По-друге, і без перевірки ясно, що подібна фейковая інформація розрахована на аудиторію, якій можна «згодувати» будь-яку новину.

Для більшості автолюбителів, звичайно, ясно, що поки що на сьогоднішній день жодного штрафу за їзду без поліса ОСАЦВ, зафіксовану камерами фотовідеофіксації, немає. Правда, поки немає.

Але незабаром подібні штрафи реально будуть надсилатися комплексами фотовідеофіксації. Нагадаємо, що фіксація керування транспортним засобом без поліса ОСАЦВ повинна була початися з 1 вересня 2018 року. Але в подальшому владою було прийнято рішення не активувати камери ГИБДД і ЦОДР на фіксацію автомобілів, які експлуатуються без обов’язкового страхування цивільної відповідальності. У даний момент дата включення камер на фіксацію автомобілів, що рухаються без ОСАГО, відкладено на невизначений термін.

Вся справа в тому, що на законодавчому рівні поки не прийнято рішення, за яким алгоритмом виписувати штраф автовласникам, управляючим автомобілем без поліса ОСАЦВ. Спочатку пропонувалося, щоб власник автомобіля отримував штраф у розмірі 800 рублів з кожної камери, яка зафіксує пересування машини по дорозі загального користування. Потім було запропоновано штрафувати власників транспортних засобів раз на добу.

Зараз до цих пір вирішується питання про алгоритм накладення штрафів за їзду без ОСАГО.

Найближчим часом ми думаємо, буде озвучено остаточний варіант, після чого камери на дорогах почнуть шукати машини без поліса ОСАЦВ.

До речі, наприклад, в Москві вже сьогодні всі комплекси фотовідеофіксації налаштовані на контроль автомобілів з можливістю пробивати по базі Російського союзу автостраховиків автотранспорт на наявність чинного поліса ОСАЦВ.

Штраф за їзду без ОСАГО – 5000 рублів

У підсумку після того як буде визначено алгоритм і періодичність накладення штрафів за їзду без ОСАГО, в Москві, швидше за все, почне працювати досить-таки швидко.

На закінчення хотіли б зазначити, що ні про які штрафи у вигляді 5000 рублів мови не йде. Мало того, такого розміру штрафу за їзду без поліса ОСАЦВ навіть в проекті не було. Тим більше не варто забувати, що штрафи призначаються відповідно до КоАП РФ. А там, як і раніше, за керування автомобілем без поліса ОСАЦВ передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 800 рублів.

На жаль, різна фейковая інформація в Мережі стала притчею во язицех, часто вводячи в оману велика кількість людей. Так, звичайно, більшість людей швидко розуміють, що подібні новини нічого спільного не мають з реальністю. Але тим, хто створює і публікує подібні фальшиві новостишки, це і потрібно. Адже фейкові новини на злободенну тему швидко приваблюють натовпи людей. У підсумку ті, хто викладає в Мережу фальшиву інформацію, отримують не тільки короткочасний зростання відвідуваності, але і гроші з реклами, якою, як правило, обвешены низькосортні ресурсики.

Але що найбільше розчаровує, це те, що за таку дезінформацію ніхто не несе ніякої відповідальності. Природно, якщо вас якась інформаціями ввела в оману, то не чекайте від джерел змін і т. п.

Удачі! І вчіться бачити маячню в Мережі. На жаль, її більше, ніж ви думаєте…