Чому в росії різко зріс попит на автомобілі з пробігом

13

У цій історії важливо зрозуміти першопричину виниклого буму. А для цього доведеться згадати весну 2020-го, коли автозаводи сповільнювалися або зупинялися через локальних коронавірусних локдаунів. У цей момент постачальники електронних компонентів оперативно переорієнтувалися на виробників гаджетів — у останніх через загальну «удаленки» попит на смартфони і ноутбуки різко рвонув вгору.

Коли ж заводи запустилися, а автосалони відкрилися, виник відкладений попит — простіше кажучи, люди кинулися купувати нові автомобілі. Зрозуміло, що майже миттєво утворився гострий дефіцит. Виробники, зрозуміло, захотіли дати ринку максимально можливу кількість машин, але не змогли: коли електронні чіпи знадобилися автопрому, в достатній кількості таких просто не знайшлося.

Ситуацію посилила серйозна посуха на тайвані, де випускають 90% потужних процесорів — про всяк випадок нагадаємо, що для промивання кристалів кремнію потрібні колосальні обсяги води. До того ж на випуск чіпів вплинула велика пожежа на заводі, який забезпечує напівпровідниками 20% світового автопрому. При цьому попит на гаджети продовжує залишатися високим!