Що таке vin код

10-31-2021

Vehicle identification number – vin)-той випадок, коли всі про нього чули, але лише деякі знають про vin-номері щось більш докладний.  Давайте розберемося разом. Хочемо порекомендувати почитати що таке vin код на сайті https://teman.com.ua/uk , тут багато запчастин для різних моделів машин.

Vin для автомобіля є свого роду днк. Так, в ньому закладена інформація, яка не може повторюватися з даними, характерними для будь-якого іншого авто на всій земній кулі. Особливу важливість vin-номер представляє для тих, хто купує машину б/у, адже саме він дає достовірну інформацію про «особистості» транспортного засобу. У нинішньому світі, де часто править прагнення до наживи будь-якими шляхами, ці самі ідентифікаційні номери дуже часто перебиваються, і тим самим конкретний автомобіль видається цілеспрямовано за зовсім інший. Моментальна відмова в реєстрації такого тз! якщо ми маємо справу з іномаркою, то тоді є якась підстраховка: на іноземних авто ідентифікаційний номер дублюється, так що довести співробітникам гибдд, що ви не є викрадачем, все-таки повинно вдасться. А ось поставити машину на облік новому власнику без головного болю ніяк не вийде – основний «набивний» vin повинен бути цілий і неушкоджений. Втім, дуже часто відповідні служби і відомства просто занадто точно слідують букві закону, не звертаючи уваги на його дух. Насправді ж, якщо шляхом експертизи доведена легальність машини, ніяких обмежень на оформлення тз бути не повинно. Також рекомендуємо замовити найкращі запчастини по vin коду на сайті .

Добре. Ми ще в самій “шапці” нашого матеріалу позначили, що ідентифікаційний номер має 17 символів, однак це не універсальне правило. Для сучасних машин воно бездоганно діє, а ось для «старих» автомобілів – немає. Наприклад, для авто, що випускалися в проміжку між 1954 і 1981 роками, будь-яких єдиних стандартів в цьому відношенні не було.

Розібралися і з числом цифр в vin. Але які все ж дані виявляються заховані в ідентифікаційному номері?

Для цього потрібно роздрібнити всі 17 цифр на три групи: перша – wmi, друга – vds, третя – vis. Перша частина складається з трьох цифр, які вказують країну виробника і ринок збуту авто. Друга частина-це власне інформація про тип авто. Тут кількість цифр регламентується 6-ю. Символи, що починаються з 10-го і закінчуючи останнім, є тим самим геном, який дає вам «прочитати» всі потрібні відомості про конкретний автомобіль. Запам’ятайте, що останні чотири знаки-завжди цифри, але ніяк не букви! якщо хочете дізнатися про рік випуску авто, то зверніть погляд на 10-й знак. Проте, в останньому випадку існують іноді винятки, так як деякі автовиробники позиціонують 10-й знак в якості так званого «резерву». При цьому раніше рік випуску позначався цифрою, але в 2010 перейшли на латинські літери. Зараз у нас на дворі 2017-й рік, і «свіжі» машини в якості 10-го знака в номері vin мають букву «h». Радимо відразу взяти собі на замітку ось ще один момент: vin ні в якому разі не повинен відрізнятися змістом латинських букв i, o і q (так зроблено спеціально, щоб не виникло плутанини з цифрами 1 і 0).

І з цим розібралися. Тоді питання такого плану: де шукати vin? Ідентифікаційні номери наносяться (а якщо говорити точніше, то вибиваються) на нероз’ємних частинах кузова або шасі і на спеціально передбачених номерних табличках( або ж їх ще часто називають шильдиками):

  • під капотом;
  • на лобовому склі;
  • на стійці водійських дверей;
  • під обшивкою підлоги біля водійського крісла.
  • також шукайте відповідні 17 заповітних цифр в птс, свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, в страховому полісі.

Як вчинити, якщо хочеш перевірити vin-код? У дні комп’ютерного буму це легко зробити і самостійно — вбиваючи в рядок пошуку індентифікаційний номер, можна моментально визначити не тільки де і коли зійшов з конвеєра конкретно «пробивається» автомобіль, але і дізнатися, скільки господарів він поміняв, потрапляв чи в дтп і так далі. Одним словом, відкривається перед вами повна “біографія” транспортного засобу!

Запам’ятайте, що перевірка vin-номера дозволить вам убезпечити себе від придбання «темного» автомобіля. Звичайно, мова зараз йде про придбання б/у машини. Удачі вам, автолюбителі і наші читачі!