Машини на вторинці дорожчають слідом за новими: чим це обумовлено?

52

За перші дев’ять місяців 2021 року середня ціна вживаного автомобіля в росії зросла більш ніж на 20%, причому тільки в минулому вересні подорожчання склало 7,5%. Про це повідомляє видання “комерсант«, при цьому посилаючись на статистичні дані сайтів” авто.ру», «авіто»і “автостат”.

Подорожчання машин з пробігом безпосередньо пов’язане із зростанням цін на нові автомобілі. Так, якщо вартість моделі в автосалоні продовжує зростати, то слідом за нею будуть дорожчати і її старі екземпляри на вторинці. При цьому на саме формування ціни автомобіля з пробігом впливають кілька основних факторів.

Наявність допів

Фото bfauto.ru

В сучасних реаліях купити новий автомобіль без допів практично неможливо, при цьому останні нерідко додають до ціни машини кілька сотень тисяч рублів. Таким чином, легковики з автосалонів коштують помітно дорожче, ніж в офіційному прайс-листі.

Вважається, що протягом перших трьох років новий автомобіль втрачає приблизно третину від своєї актуальної (нинішньої) вартості. Таким чином, якщо зараз дилер поставить на нову lada vesta sw цінник в районі 1,5 млн рублів, то дешевше мільйона на вторинці пропозицій ви не знайдете.

Відсутність черг і популярність моделі

Зараз покупцям доводиться чекати замовлені машини по кілька місяців. Деякі до цього просто не готові-їм необхідна машина прямо тут і зараз. На вторинці ж черг немає, проте багато продавців штучно завищують ціну саме за можливість придбати автомобіль без необхідності очікування.

Залежно від популярності тієї чи іншої моделі, накрутка до ціни підтриманої машини може бути як відносно невеликою, так і цілком суттєвою.

Фото auto.ru

Як приклад можна розглянути kia rio. На вторинці трирічний екземпляр моделі можна купити за ціною від 900 000 до 1 300 000 рублів. Це майже можна порівняти з рекомендованою вартістю нового автомобіля (без допів): за офіційним прайс-листом за нього просять від 950 000 до 1 300 000 руб (за фактом цінник може перевалися і за 1,5 млн).

До слова, відсутність помітної різниці між вартістю вживаного і нового автомобіля якраз обумовлена високою популярністю південнокорейської моделі на ринку.

Обмежена пропозиція

Крім того, зростанню цін на вторинці сприяє і фактор обмеженої пропозиції. Так, якщо в 2019 році автовиробник випустив n-е кількість примірників тієї чи іншої моделі, то після трьох років на ринку їх більше не стане.