Гречка – в допомогу: чому обов’язково потрібно чистити розширювальний бачок системи охолодження

26

Несвоєчасна заміна охолоджуючої рідини, перегрів мотора, потрапляння в неї масла через проблеми з прокладкою гбц — все це позначається на якості головного компонента системи охолодження і за сумісництвом гаранта здоров’я двигуна. В результаті неправильної експлуатації автомобіля ож втрачає свої якісні властивості, деградує і часто набуває іржавий колір, природно, з випаданням характерного осаду, який не складно помітити на стінках розширювального бачка системи охолодження.

Насамперед, в такій ситуації рекомендується знайти і ліквідувати джерело проблеми. Якщо, наприклад, це пробита прокладка гбц, то в терміновому порядку її слід замінити, щоб не отримати набагато більше дорогих в ремонті неприємностей. Моторне масло, що потрапляє в охолоджуючу рідину і навпаки, можуть привести до найсумніших наслідків. Якщо ж ви просто давно не міняли рідина, то її варто замінити. Однак і в тому, і в іншому випадку, якщо в системі є іржа, рекомендується її промити і, якщо не поміняти розширювальний бачок, то хоча б вичистити його. Для його це потрібно?

Вся справа в тому, що проникло в систему охолодження масло або ж залишки старої рідини разом з іржавим осадом досить швидко зіпсують і новий антифриз. І толку від його заміни особливого не буде. А тому знімаємо розширювальний бачок, і чистимо його.