Чому зростає вартість автокредитів навіть на старі машини

15

І враховуючи, що з початку року нові авто подорожчали майже на 15%, а старі — на третину, велика частина їх покупців не могла обійтися без позикових коштів. Тим більше, що в останні роки автокредити дешевшали — спасибі в тому числі і рекордно низької ключової ставки цб. Але в підсумку, в тому числі і через автобум, розігналася і інфляція.

У підсумку, держава навіть була вимушена відмовитися від програми пільгового автокредитування, а цб і зовсім підняв 23 липня 2021 ключову ставку відразу на 100 пунктів — до 6,5%. І, зрозуміло, відсотки по автокредитах після коригування ключової ставки зросли в середньому на 0,4–0,5%, а до кінця року, як прогнозують, зокрема, фахівці «ргс банку» можуть вирости ще на 0,5% -1%.

Цікаво при цьому, що всю «принадність» подорожчали автокредитів відчують на собі і покупці старих машин, адже сьогодні, як стверджують експерти, число кредитів, виданих саме на «беушки» становить 60% від загального числа автозаймів. І цей відсоток буде тільки рости, враховуючи гостру нестачу нових авто і їх дорожнечу (з 1 вересня, до речі сказати, вони подорожчають в черговий раз).

Сьогодні ж, нагадаємо, ставки по автокредитах варіюються, в залежності від умов договору, в діапазоні від 3,9 до 21,9 відсотків.