Як вибрати зимові шини

7-10-2021

При виборі зимової «гуми» автолюбителю доводиться враховувати набагато більше число факторів, ніж при покупці шин на літо. Щоб допомогти вам придбати «правильні» колеса на зиму, ми проаналізували актуальні тести шин від провідних видань, звертаючи особливу увагу на моделі, які брали участь в двох і більш випробуваннях. Також рекомендуємо почитати про найкращі тести зимових шин за останні 8 років за посиланням https://www.citytire.ru/testy/zimnie/ , тут багато моделей протестованних шин.

  • Якими бувають зимові шини?
    шиповані
  • Нешиповані

    Вибираючи зимові шини, в першу чергу слід виходити з умов експлуатації вашого автомобіля. Універсального комплекту гуми, що підходить під будь-які метеоумови, не існує, проте серії різних тестів здатні виявити сильні і слабкі сторони тієї чи іншої модифікації покришок, щоб споживач міг вирішити, який варіант найкраще підійде саме для його машини.

Хто і як тестував зимові шини?

За основу взято тести європейських випробувальних інститутів, які оцінювали показники випробовуваних шин на тлі конкурентів в різних їздових дисциплінах на одному і тому ж автомобілі, при однакових метеоумовах і основні типи покриття (сніг, лід, сухий асфальт, мокрий асфальт). Кожен тест включає в себе як об’єктивні фактори (час проходження траси, час розгону і гальмування), так і суб’єктивні показники (керованість на снігу, льоду, мокрому асфальті). Основним критерієм для підсумкової оцінки була стабільність результатів і лінійність характеристик тієї чи іншої гуми.

Різниця в методиці випробувань – основна причина можливого протиріччя результатів одних і тих же покришок в різних тестах. Хоча на підсумкові показники впливають десятки параметрів (температура і вологість повітря, покриття полігону, автомобіль-носій, розмірність шин, похибка вимірювальної апаратури і ін.), Основні критерії оцінки ефективності шин у всіх провідних спільнот схожі: тест на динаміку розгону і гальмування на різних покриттях, тест на керованість у вигляді слалому, об’їзд перешкоди або коло на час, оцінка економічності, плавності ходу, шумності і стійкості до аквапланування. У різних виданнях кожному з параметрів присвоюється свій ваговий коефіцієнт.
експертні співтовариства
ADAC
Загальний німецький автоклуб, під егідою якого традиційно випускаються огляди шин. Цього разу німці приділили увагу шинам для кросоверів розмірності 215/65 / R16, носій – VW Tiguan. Головною особливістю тесту стало включення в огляд такого параметра, як прогнозований пробіг. Класичні легкові шини розмірності 195/65 / R15 відчували на VW Golf.
ACE / ARBÖ / GTÜ
Автоклуб Європи спільно з АвтоМотоВело-суспільством Австрії та підприємством технічного нагляду Німеччини також приділив увагу кроссоверам: в порівняльному тесті брали участь покришки розміру 235/55 / ​​R17, а носієм виступав Ford Kuga. Вісім комплектів нешипованной гуми тестувалися на битій снігу, мокрому і сухому асфальті, а ось крижаного тесту не проводилося, що відбилося на результатах.
Vi Bilägare
Шведський автомобільний журнал, який в своєму тесті зіставив між собою сім комплектів шипованих шин розмірності 205/55 / ​​R16. В якості носіїв патріотично використовували Volvo V40 і V70, причому зимова частина тесту проводилася в січні при температурах від -20 ° C до -4 ° C, а характеристики на мокрому і сухому асфальті перевіряли в травні в інтервалі температур від 0 до + 10 ° С .
Auto Motor und Sport
AMuS – популярний німецький журнал – зробив огляд прийнятних для європейського клімату нешипованних шин розмірності 225/45 / R18. В якості носія виступав BMW 4-series Gran Coupe.
Test world
В цьому році Test world випустив самий великий і актуальний для нашої країни огляд. Фінські фахівці звели в один тест 26 модифікацій шипованих і нешипованих шин, доповнивши огляд таблицями з максимально прозорими критеріями оцінок. Носієм виступав VW Golf, а розмірність шин дуже популярна – 205/55 / ​​R16.

Експерти Розмірність випробовуваних шин Автомобіль-носій
AD

ходить на сухій поверхні по кільцю довжиною майже 3 кілометри. коли Octavia здійснювала гальмування при швидкості 100 км / год різниця між результатами всіх 16-ти комплектів шин не було більше чотирьох метрів. Шини Continental виявилися кращими при гальмуванні на сухому асфальті.

Тест на гальмування і проходження звивистій траси на сухій поверхні:

Ось і наближається до фіналу програма по тестуванню шин. Останнє завдання полягає в тому, щоб оцінити залежність між тим, як плавно рухається автомобіль і як тихо, від того якого виду шини на ньому стоять. Машина проїжджає по дорозі, яка має певні нерівності, такі як каналізаційні люки і стики. Найбільш комфортно було пересуватися на шинах Toyo, Continental і Goodyear. Шини Bridgestone і Nordman виявилися одні з найбільш гучних і найбільш жорстких.

Плавність ходу і комфортна акустика:

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день важко визначити якусь особливу різницю між шинами відомих брендів, все-таки шини Continental ContiPremiumContact 5 виявилися найкращими з усіх представлених. Вони досить комфортабельні і мають хороші зчіпні якості на мокрій поверхності.Едінственним мінусом по заїздах на сухому асфальті виявилася низька зносостійкість.

Після проведення тестування були певні сумніви, так як шини для випробування нам постачали безпосередньо з заводу-виробника. Для закріплення результатів шини Continental були закуплені в звичайному магазині автозапчастин. Результати були однакові. Тепер можна з упевненістю заявляти, що шини СontiPremiumContact 5 – найвищого якості серед усіх вище наданих.

Інші категорії шин теж заслуговують належної уваги, а саме Pirelli Cinturato P7, Hankook Ventus Prime2, Toyo Proxes CF2, Michelin Primacy 3, Goodyear EfficientGrip Performance. Дані автопокришки виявилися майже на одному рівні в кінці випробувань.

Шини Matador MP 44 Elite 3 зайняли лідируючу позицію серед шин “другої лінії”. Головним розчаруванням стали покришки Cooper Zeon CS6 в тесті на мокрій поверхні. Найостанніші позиції серед автошин бюджетного варіанту стали Sava Intensa і Viatti Strada Asimmetric.